Случувања во Сирија

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Случувања во Сирија

Postby Zoran MAF » 13 Feb 2018, 20:47

Iko wrote:Moj komentar Zoki?!!

"atlantic-council.bg" - tebe ti e doverliv izvor?!? :lol:


Dovolno kazhano...


Pa kaj nas se shto e atlantic e pocituvano.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3801
Joined: 02 Jul 2014, 18:44
Location: Nowhere ,

Re: Случувања во Сирија

Postby Iko » 13 Feb 2018, 21:33

Gajle mi e za kaj nas - jas za sebe govoram lichno, ti od mene barashe komentar...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 33706
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Случувања во Сирија

Postby Zoran MAF » 13 Feb 2018, 21:43

Iko wrote:Gajle mi e za kaj nas - jas za sebe govoram lichno, ti od mene barashe komentar...

Da bace prav si.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3801
Joined: 02 Jul 2014, 18:44
Location: Nowhere ,

Re: Случувања во Сирија

Postby James » 13 Feb 2018, 21:47

Decki toa e video od igra, so istoto se obruka Ruskoto MO, prikazuvajki go kako video od dron demek...

https://youtu.be/clL9yZSbcE0

Mislam i vozilava gledajte gi apla se glea..
James
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2072
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Случувања во Сирија

Postby Вељо » 13 Feb 2018, 22:21

https://www.youtube.com/watch?v=4PLyg-tJ-Sg
Eve use edno video,mada mene ne mi e verno so znam...
Вељо
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 662
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Случувања во Сирија

Postby James » 13 Feb 2018, 22:52

Naprotiv, toa e vistinsko. 72 ka i MF so posluga. Inaku tenkot puka so topot taman pred da bide pogoden.
James
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2072
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Случувања во Сирија

Postby kocov » 14 Feb 2018, 00:15

stereo wrote:https://www.youtube.com/watch?v=4PLyg-tJ-Sg
Eve use edno video,mada mene ne mi e verno so znam...Си имаат тие некоја непишана граница мегу реката еуфрат и не треба да се помини .
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8311
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Случувања во Сирија

Postby kocov » 14 Feb 2018, 02:12

Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8311
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Случувања во Сирија

Postby kocov » 14 Feb 2018, 02:13

Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8311
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Случувања во Сирија

Postby Zoran MAF » 14 Feb 2018, 09:09

Malku po jasno objasnuvanje kako padnal F-16 - Ruski izvor.
Зенитные комплексы отразили атаку
Недавние инциденты в небе Сирии показали боеспособность ПВО арабской республики

https://iz.ru/707929/aleksei-ramm-nikol ... zili-ataku

В отражении недавних израильских налетов на цели в Сирии участвовали не только зенитно-ракетные комплексы (ЗРК) С-200 и «Бук», но и зенитно-ракетно-пушечные комплексы (ЗРПК) «Панцирь-С». Основными целями систем советского и российского производства стали новейшие крылатые ракеты. По словам экспертов, в ходе недавних боев ПВО арабской республики продемонстрировала способность отражать массированные атаки и справляться с очень сложными целями.

https://www.logicno.com/politika/americ ... stinu.html
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3801
Joined: 02 Jul 2014, 18:44
Location: Nowhere ,

Re: Случувања во Сирија

Postby Zoran MAF » 14 Feb 2018, 11:35

http://plusinfo.mk/vest/34353/okta
Ќерка на бизнисмен од Куманово неколку месеци војува за ИСИС
Нејзините родители на пријателите и на иследниците им изјавиле дека многу се вознемирени од тоа што дознале за нивната ќерка, но не веруваат дека таа би направила нешто такво самостојно. ,

*************************
i navodno nejzinata sudba

An 18 year old Albanian girl from #Macedonia who had joined ISIS was reportedly killed in Syria. Two Kosovo Albanians were killed recently as well
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3801
Joined: 02 Jul 2014, 18:44
Location: Nowhere ,

Re: Случувања во Сирија

Postby alvarhanso » 14 Feb 2018, 12:16

http://www.plusinfo.mk/vest/143121/kuma ... -vo-sirija

Поклон за Св. Валентин добило девојчето. Пукнала од среќа.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 24851
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Случувања во Сирија

Postby alvarhanso » 14 Feb 2018, 12:57

https://www.reuters.com/article/us-mide ... FX0XP?il=0

Washington says it has no plans to withdraw its soldiers from Manbij and two U.S. commanders visited the town last week to reinforce that message.

“It is very clear that those who say ‘we will respond aggressively if you hit us’ have never experienced an Ottoman slap,” Erdogan said in parliament.

That was an apparent reference to comments made by U.S. Lieutenant General Paul Funk during a visit to Manbij.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 24851
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Случувања во Сирија

Postby Iko » 14 Feb 2018, 13:05

Instrukciite za pravilno izveduvanje:

Image

Dejstveniot gard:

Image

I krajniot rezultat:

Image
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 33706
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Случувања во Сирија

Postby alvarhanso » 14 Feb 2018, 13:11

:lol:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 24851
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Случувања во Сирија

Postby Iko » 14 Feb 2018, 13:28

Problemot e shto vednash potoa - bi sledela kaubojska "kloca"...ushte poopasna i pobolna...


Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 33706
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Случувања во Сирија

Postby Вељо » 14 Feb 2018, 15:23

Iko wrote:Problemot e shto vednash potoa - bi sledela kaubojska "kloca"...ushte poopasna i pobolna...MURICA FUCK YEAH :twisted:

P.S. dobra montaza samo so ovaa pesna e po fakerski:
https://www.youtube.com/watch?v=lTs6a0ORdQU
Вељо
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 662
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Случувања во Сирија

Postby Iko » 14 Feb 2018, 16:28

Dete milo i mlado...sej si madro i ne mi diraj u "Pantera"...:lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 33706
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Случувања во Сирија

Postby kocov » 14 Feb 2018, 22:22

Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8311
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Случувања во Сирија

Postby kocov » 14 Feb 2018, 22:26

Овие салам се пукале во африн

Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8311
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests