Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 15 Jul 2018, 20:01

Честито за Франција, заслужена победа со вој тим што го имаа бога ми 95% бев сигурн дека ќе земат. Мбапе зема и награда за најдобар млад играч, на минатото светско тоа беше Погба, така да и иднината е пред нив гарантирана за врвни пласмани.

Хрватска заслужено сребро, секоја чест за борбеноста и играта која ја дадоа, Модрич им зема награда за најдобар играч на светското, со овој тим достигнаа максимум, мислам дека на подолг рок нема да им се укаже оваква шанса пак.

Сите останати нека земат да си работат детално со репрезентациите за до следните вакви собири постигнат подобри резултати, јас останувам на светските првенства за Аргентина.

Секоја чест и пофалба за организацијата на Светсково 2018 за Русија, од секој можен аспект и од секој можен агол гледано. Освен малиот испад прееска со улетувањето на терен, комплетната организација беше на врвно ниво и без мани, нека земат пример сите од Русија како се организира Светско Првенство, Олимпијади и слични мега спектакли, алал вера!
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11848
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 16 Jul 2018, 14:21

Umrev...:lol:

Kako Hrvatskive useri ja prekrstile Kolinda?!?...Ljubica....ahahahahahahaha! :lol: :lol: :lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36532
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 16 Jul 2018, 15:22

Па бога ми како тргна да гушка и бацуе све живо околу неа..., добро и го избрале имево ново :lol:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11848
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 20 Aug 2018, 19:52

Bravo Nole! Kapa dole i svaka chast! :bravo:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36532
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 04 Sep 2018, 14:32

http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/1 ... benes.html

Neka pochiva vo mir...strashen fajter! :(
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36532
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 09 Sep 2018, 10:46

Бркајќи си ги спортските рекорди (24 Grand Slam титули), како да подзаборави на спортското однесување.
Публиката пак и го уништи моментот на триумф на Наоми Осака, која типично јапонски скромно како да сакаше да се извини што победила во мечот.

US Open 2018: Serena Williams outburst & Naomi Osaka wins - how 'most bizarre match' unfolded
http://www.bbc.com/sport/tennis/45463018
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25830
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 09 Sep 2018, 10:53

Redno beshe kobilava nekoj od sudiive da se osmeli da i go dotera prepotentniot pamet...

Nego za vecher prognozi?
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36532
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 09 Sep 2018, 13:52

Iko wrote:Redno beshe kobilava nekoj od sudiive da se osmeli da i go dotera prepotentniot pamet...

Nego za vecher prognozi?


За што вечер батко Ико, за нашиве со Ерменија фудбал или нешто друго има? Не сум у тек не сум прибран денојве
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11848
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 09 Sep 2018, 13:57

Valjda Nole finaleto. Ja vikam kje tepa, zabrevtan e pak.
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3279
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 09 Sep 2018, 14:02

Za US Open finaleto govorev Sashe...ova nashevo vo Ermenija e sepak pomal (opshto gledano) sportski nastan...

James - i jas mislam kje tepa...osven ako ne izgubi...:lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36532
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 09 Sep 2018, 14:12

Iko wrote:Za US Open finaleto govorev Sashe...ova nashevo vo Ermenija e sepak pomal (opshto gledano) sportski nastan...

James - i jas mislam kje tepa...osven ako ne izgubi...:lol:


Ааа Ок, ОК Ико...не знам братче не пратам тенис уопште, арно вика James сигурно ќе тепа освен ако не изгуби :lol:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11848
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 09 Sep 2018, 15:08

Da druze Iko, matematicki prognozata ti e perfektna :)
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3279
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 09 Sep 2018, 15:30

Благодарение на домашниве кабелски нема да гледам тенис... така да нека тепа подобриот.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25830
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 10 Sep 2018, 01:00

Pobedi Nole bidejkji ne izgubi...:lol:

Shala na strana - chestitki za obajcata (iako Del Potro izgubi - servirashe ulavo...uraganski majku mu ko haubica da ima u race...a i nego go pochituvam ne samo kako vrven teniser tuku i voopshto kako krajno fer sportist i iskluchitelno korekten momak, eden od retki na ATP tour shto ne se ligavi i prenemaga)...atomski tenis! :bravo:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36532
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 21 Sep 2018, 15:26

Ахахааа нбре годево едно бре :lol:

karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11848
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 21 Sep 2018, 16:50

karamba wrote:Ахахааа нбре годево едно бре :lol:

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36532
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 22 Sep 2018, 16:54

https://a1on.mk/archives/951734

Kriva Palanka Rankovce open. Toa e toa.
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3279
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 22 Sep 2018, 17:07

Grand Slam е ова или?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25830
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 22 Sep 2018, 17:11

alvarhanso wrote:Grand Slam е ова или?


Calvin's Mandingo fight...
...Palanka edition...boo-yaa!!!
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36532
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 22 Sep 2018, 17:20

Hahaha toa toa, do kraj se igra :)
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3279
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests