Балканот низ геополитичка призма

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby dragan_mig31 » 30 Nov 2018, 14:27

Vmroidi i vrmoizam izglea prodrea i u crna gora.Tesko niv
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21561
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Iko » 03 Dec 2018, 13:17

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36062
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Iko » 03 Dec 2018, 17:21

Iko wrote:http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/3341608/jelisejska-palata-potvrdila-makronov-dolazak-u-srbiju.htmlhttp://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... rbiji.html
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36062
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby James » 03 Dec 2018, 17:44

Meh u Argentina moze da ide da dudla, za tuka neredi. Koa ke si fatis su pudlite rabota...
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
Online
 
Posts: 2975
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Iko » 03 Dec 2018, 17:50

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36062
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Iko » 03 Dec 2018, 19:25

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36062
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby James » 04 Dec 2018, 12:55

James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
Online
 
Posts: 2975
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby alvarhanso » 04 Dec 2018, 17:32

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 25572
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Iko » 04 Dec 2018, 23:07

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36062
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby karamba » 05 Dec 2018, 00:19

alvarhanso wrote:https://24.mk/details/grozomorno-ubistvo-vo-grcija-grk-ubi-albanec-poradi-kavga-za-imeto-makedonija


Image


Го рокнал со бокерицата грков на албанецов заради името Македонија, албанецов може и од нашите бил...ебати лудите, ваму па овие додуша па џандари беа албанците што го рокнаа гркот со тоа знамето што се џафкаа, грциве имаат бајаги ладни лемови во главите :?
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11645
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Iko » 05 Dec 2018, 12:05

Koj kako nas ksmetlii...:roll:

https://www.reuters.com/article/us-usa- ... ce=twitter

Iskreno - mislam deka kje ide i brzhe...do nekade 6-t meseci od sega...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36062
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby James » 06 Dec 2018, 06:12

James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
Online
 
Posts: 2975
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Iko » 06 Dec 2018, 16:46

Odkrieni glavnite vinovnici za enormnoto zagaduvanje na vozduhot vo Sarajevo...jaoooo, bolaaaan... :shok:

Image

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zra ... 48135.aspx
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36062
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby James » 06 Dec 2018, 17:21

Ej nek ne jadat go*na za saraevskite kebapi...ba.
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
Online
 
Posts: 2975
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby alvarhanso » 06 Dec 2018, 17:25

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/ ... st-a-ne-na

Тој додаде дека две работи се важни во Договорот од Преспа и го прочита членот од договорот дека ниту една од земјите нема да се меша во внатрешните работи на другата страна.

„Тоа кој јазик ќе се изучува во Грција е во наша надлежност. Не е нивна работа“, рече Коѕијас и додаде дека второто е да се промени членот 49 во македонскиот Устав.:lol:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 25572
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby James » 06 Dec 2018, 19:29

James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
Online
 
Posts: 2975
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby alvarhanso » 06 Dec 2018, 19:53

Зоки Заев и се е можно, дури и еден глуп и неповолен договор како Преспанскиот, дет'то со својата широка губица успеа да го направи полош.... ја мислам еден standing ovation за него. :bravo:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 25572
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Zoran MAF » 06 Dec 2018, 19:59

alvarhanso wrote:Зоки Заев и се е можно, дури и еден глуп и неповолен договор како Преспанскиот, дет'то со својата широка губица успеа да го направи полош.... ја мислам еден standing ovation за него. :bravo:


Гарант Вице Заев е гениј, неможе да тежиш 20 милки а да си со IQ 75 .

Скопско самослик селфие
за впечатокот да е комплетен моето Скопје.

Image
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4743
Joined: 02 Jul 2014, 18:44
Location: За Никаде

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Вељо » 06 Dec 2018, 22:38

Вељо
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1065
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Балканот низ геополитичка призма

Postby Canemakedonski » 06 Dec 2018, 22:46

Не би се возбудувал поради вакви вести. Не останаа баш многу военоспособни да се соберат во војска зад било кое знаме на балканска држава вклучувајќи ги тука и албанското и македонското знаме. А и тој што мавта со знамето, не му е до војна. Ќе му го расипе бизнисот во партијата и/или фирмата.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5647
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: alvarhanso, Google [Bot], James and 4 guests