FOR COMMENT или За Коментирање

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby James » 05 Jun 2019, 20:26

James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby Iko » 06 Jun 2019, 15:49

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby James » 06 Jun 2019, 18:02

Toa e toa, sve "heroji" na otporot, mora da se isturat nekade, posto na Germancite im ibaa mamata od napadi i pukanje. Prav otpor. Ne za dzabe Englezite napravija takva edna serija kako "Alo, alo".....
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby Iko » 06 Jun 2019, 20:42

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby James » 09 Jun 2019, 18:45

Ona sto e najstrasnoto e sto ovakvi amebi sega legalno moze da si jadat ovolkavi kolicini na govna

https://www.slobodenpecat.mk/karakachan ... e-delchev/
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby karamba » 09 Jun 2019, 19:06

James wrote:Ona sto e najstrasnoto e sto ovakvi amebi sega legalno moze da si jadat ovolkavi kolicini na govna

https://www.slobodenpecat.mk/karakachan ... e-delchev/

Buljas bugarski
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12106
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby James » 10 Jun 2019, 07:39

James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby alvarhanso » 10 Jun 2019, 10:34

Да, да... нивната стара девиза...


Image


..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby Iko » 10 Jun 2019, 10:46

"Carcass" imashe svoevremeno ushte jacha...

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby James » 11 Jun 2019, 09:29

https://twitter.com/vloracitaku/status/ ... d0%25b8%2F

https://makfax.com.mk/svet/region/%d0%b ... 9c-%d0%b8/

Znae ovoj Dacic da ti se kaci na penis, isto ko so znae da se uvlaci sas pevanje. Klasika balkanska rabota

"Glupi ste kolko ste teski" haha
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby dragan_mig31 » 11 Jun 2019, 09:31

pa ne rekol niso loso ;)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21963
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby James » 11 Jun 2019, 15:35

James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby alvarhanso » 11 Jun 2019, 16:01

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby dragan_mig31 » 11 Jun 2019, 16:31

James wrote:https://sitel.com.mk/zaharieva-se-zakanuva-ili-dogovor-za-delchev-ili-veto-i-napushtanje-na-komisijata

Toa e toaEj bugar da te dupi i uslovue.Ja mislam deka treba kljuc na zemjava i cao prijatno.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21963
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby Canemakedonski » 11 Jun 2019, 18:33

Ма Себастијан ме боли за Бугарите. Само се прашувам кога во Македонија за политиката за снабдување со електрична енергија ќе одлучува некој што не зема провизија од трговија со истата. Во тој случај можно е и ќе речам можно е да се овозможи граѓаните да ги заменат ќерамидите на куќата со соларни ќелии и вишокот на струја да го продаваат на ЕСМ. Во меѓувреме имаме трошење на државни пари на ова:

Малите компании ќе бидат конкурентни на огласот за премии за изградба на фотоелектрани.
Првиот јавен тендер за изградба на фотоволтаични електрани на државно земјиште денеска беше презентиран пред потенцијални инвеститори од страна на заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев.

https://faktor.mk/koj-kje-pobara-najmal ... -elektrani

П. С, идејата не е моја. Некој му ја предложил на Трендо.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby James » 12 Jun 2019, 06:54Znaci ova naizust, se ostajvme vcera na pesmava. Refrenot e .......ma toa e toa
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby alvarhanso » 12 Jun 2019, 12:34

Аууууу... одличен пронајдок колега Џејмс.... музика, текст, аранжман, видео запис, све е на ниво ко што треба. :bravo:

Морав да напраам print screen од ова...

Image

:)Еве уште еден бисер од издавачкава куќа (Trash Records):

P.S. https://en.wikipedia.org/wiki/Carpet_bombing
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby Zoran MAF » 12 Jun 2019, 12:50

Canemakedonski wrote:Ма Себастијан ме боли за Бугарите. Само се прашувам кога во Македонија за политиката за снабдување со електрична енергија ќе одлучува некој што не зема провизија од трговија со истата. Во тој случај можно е и ќе речам можно е да се овозможи граѓаните да ги заменат ќерамидите на куќата со соларни ќелии и вишокот на струја да го продаваат на ЕСМ. Во меѓувреме имаме трошење на државни пари на ова:

Малите компании ќе бидат конкурентни на огласот за премии за изградба на фотоелектрани.
Првиот јавен тендер за изградба на фотоволтаични електрани на државно земјиште денеска беше презентиран пред потенцијални инвеститори од страна на заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев.

https://faktor.mk/koj-kje-pobara-najmal ... -elektrani

П. С, идејата не е моја. Некој му ја предложил на Трендо.


„ Цане “

да ти расте Себастиан

За источниот сосед нема што повеке ни дасе каже ни да не изненади.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby alvarhanso » 12 Jun 2019, 12:59

https://www.facebook.com/FcerasniNovost ... =3&theater

Image


Која фотка, каков аутфит. :D
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: FOR COMMENT или За Коментирање

Postby Iko » 12 Jun 2019, 16:35

James wrote:http://www.youtube.com/watch?v=B1NJ05O-Uzg

Znaci ova naizust, se ostajvme vcera na pesmava. Refrenot e .......ma toa e toaZoka Bosanac stana poznat pred edno 10-12 godini koga so svojata, deneska vekje ikonska fotografija od omotot na svojot album - togash behe proglasen za pobednik na konkursot "Najurbaniji lik Srbije":

Image

...Iako, so seta serioznost mora da se navede deka i pokraj negovite vonseriski vokalni i voopshto muzichki (kompozitorski, tekstopisechki i generalno gledano aranzherski i producentski) kvalieti - sepak, ultimativno ne e na ramnishte na drugiot Zoki:

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: Canemakedonski and 5 guests