Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14396
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Toa e toa, Fudbal


Egipet se plasira na SP, reakcijava no comment

https://gfycat.com/gifs/detail/Offensiv ... lyinglemur" onclick="window.open(this.href);return false;

Panama isto se plasira, najiskrena reakcija mozda neopravdana ali odi ne reagiraj.

https://off.net.mk/offside/fudbal/najlu ... bira-topki" onclick="window.open(this.href);return false;


Svaka cast
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14214
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Гаучосите коначно ја окончаа сагата и се оддадоа на фешта со маестро Митар Мириќ :mrgreen:

https://www.facebook.com/Nogometnevijes ... 954379438/" onclick="window.open(this.href);return false;

Дедото од Египет што плачеше заради пласманот исто беше добар, од срце мерак му се напраи
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14214
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Другари, од време на време кликнете си на линков од овие говедава како се маваат и какви директи паѓаат, да растерате бес :)

http://www.youtube.com/watch?time_conti ... HNfHCPA8tU" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45808
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Prvo kolo na mundijal sledna godina - Rusija : Saudiska Arabija...se mi se chini nechivi zaulaveni ultrashi kje spodelat bratski - edno epten dobro kjoteche nadvor...mh, mh, mh...:twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=x2YlbiyiuMc" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=XbRjsCiW ... verified=1" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33413
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

http://fokus.mk/video-kuche-vleta-na-te ... rozenborg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Legija91
Едриличар
Едриличар
Posts: 275
Joined: 11 Jun 2013, 22:03
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Legija91 »


епа дефинитивно не се јаки оние голите веќе
Победата сака подготовка.
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14214
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Девојката се повлече од подиум откако и ја згрешија химната, таа е од Белорусија а и пуштија химна на БиХ, некои не трпат такви киксови!

http://www.youtube.com/watch?time_conti ... Ysz7ZXeJes" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33413
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by alvarhanso »

http://www.youtube.com/watch?v=oI4t3-zt51s" onclick="window.open(this.href);return false;


Интересни се овие формуливе на батерии, забрзување исто (ако не и подобро) од F1, не знам само дали им мењаат за време на трка батерии, како овие регуларниве што точат гориво. :)
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14214
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Цареви на модерното време!!! Нема побитни ликови во цел свет од денешниве модерни спортисти (поготово овие двајца, посебно аргентинецот :wink: ), какви претседатели, премиери или кралеви/принцови...овакви ликови се планетарно познати кај и да одат...кој знае кој е премиер на Словачка или претседател на Доминиканска Република, или некој банту крал во Африка...али затоа овие еее тоа е друга приказна :)

http://www.laliga-subtitles.com/noble-c ... o-ronaldo/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14396
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

https://sport1.mk/pacienti/ronaldo-go-p ... asiko-foto" onclick="window.open(this.href);return false;

kakci tipovi, znaci denes ne e da.objavis slika na internet :)

ps da mu e ziva nevestava pa pa pa, blaze si mu na malovo
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45808
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Pokojna Rahela Ferari samo bi rekla na se toa povrzano so fudbal, ljutito u "Tesna Koža":
"Ceo život sam štedela! Ceo vek štedela! Štedela paru na paru, jela koske i kačamak, pušila najgoru krđu, i šta sam uštedela?!? Ništa!!! Šesto-pedeset miliona za sprdnju, za trange-frange, za zajebanciju! Novine da dođu, ja da im kažem - kakva je to sprdačina?!?"
:lol:

Shala na strana ama navistina se pretera vo sovremeniot sport koj gi izgubi site odliki na olimpiskiot atletizam i stana najodvratna forma na komercijalen biznis - osobeno i najmnogu vo fudbalot i toa do stadium da ti se odmili samata igra...kakvi se ne genijalni umovi, vrvni svetski intelektualci koi timski rabotat ko konji denje i nokje da pobedat nekoja smrttna boleshtina od koja stradaat stotici milioni kutri lugje, desetici milioni nevini dechinja megju niv i od shto celo choveshtvo na sekojdnevna osnova kje ima opshta korist od nivnoto odkritie. - i kutrite se machat i prebiena para ne mozhe da dobijat plus kako grantovska ispomosh za da se toa se zasili i ubrza - a oni za nepismeni KRETENI koi osven shto ko muva bez glava trchaat po edna mochana topka, ne znaat dva i dva kolku se - frlaat basnoslovno bogatstvo, nebare chinat nekoja ne znam kakva dobrobit...odvratno stana vekje...tragi-komedija...

Kje go zemam kako primer eden Mesi koi site go vivnuvaat vo oblaci...moive prijateli od Barsa koi i te kako se povrzani so klubot i koi i te kako dobro go znaat - ne gi osporuvaat negovite sportski kvaliteti - no lichno za nego kako chovek, ne sakate da chuete shto mi zborat..."svaka mu chast na igra i na noze - ama koga stanuva zbor za mozok, ti brat ne si videl do tolku prost i glup chovek...nedelkan choban koj kopa so prstot vo nos i ne chisti crno pod nokti...dzabe mu se site pari - shmokle si e shmokle...od Gospoda utepano seljachishte"...

I na takov kje mu se klanjam?!? Na takvi shabani i belosvetski probisveti!!? Hah! :evil:
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14214
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:https://sport1.mk/pacienti/ronaldo-go-p ... asiko-foto

kakci tipovi, znaci denes ne e da.objavis slika na internet :)

ps da mu e ziva nevestava pa pa pa, blaze si mu na malovo
Невестичкава крцка :twisted:

Еј али станов му го средиле тип-топ *махерите* со сликиве :lol:

Не излезе некој гиф-трол со таа топката што ја утна...?
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14214
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

Сум се смеел ко цреп на сликата со Veselin Vujovic vs. Sadselin Vujovic, што нема да им текне упм :)

А прееска утакмицава другари? Знаев дека ќе ги тепаме бронзените словенци низ тешка утакмица и сеа ќе изгубиме од црногорците :lol: таква сорта сме ти ние непредвидлива :lol:

П.С после ќе тепаме Германија :P
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14396
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Doziveav be da gledam sport i da uzivam deka sme jaki. Ah uste da gi preebevme ova svabive...
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14214
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

James wrote:Doziveav be da gledam sport i da uzivam deka sme jaki. Ah uste da gi preebevme ova svabive...
Столе ќе си гризне од гзот таа задњата што не влезе, ја закачи копилето со рака на шашма ама така сакало да биде..., одлични дечкиве одлични, следна е со Шпанија, па Чешка, па Данска, што биде нека биде, ако играат како до сега топ се без разлика на све. Раул цар, секоја чест за таа сталоженост и точна тактика

Напред Македонија!!!
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by kocov »

karamba wrote:
James wrote:Doziveav be da gledam sport i da uzivam deka sme jaki. Ah uste da gi preebevme ova svabive...
Столе ќе си гризне од гзот таа задњата што не влезе, ја закачи копилето со рака на шашма ама така сакало да биде..., одлични дечкиве одлични, следна е со Шпанија, па Чешка, па Данска, што биде нека биде, ако играат како до сега топ се без разлика на све. Раул цар, секоја чест за таа сталоженост и точна тактика

Напред Македонија!!!
Добри се добри се .Сега се се спои тренерот , искуството на ракометарите и се се тргна напред важно е сега во оваа група да имаме барем две победи и една нерешена макар и две нерешени никако пораз .
И Карамба немој поке Македонија ке си пишиш Напред нашата земја :)
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14214
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by karamba »

kocov wrote:
karamba wrote:
James wrote:Doziveav be da gledam sport i da uzivam deka sme jaki. Ah uste da gi preebevme ova svabive...
Столе ќе си гризне од гзот таа задњата што не влезе, ја закачи копилето со рака на шашма ама така сакало да биде..., одлични дечкиве одлични, следна е со Шпанија, па Чешка, па Данска, што биде нека биде, ако играат како до сега топ се без разлика на све. Раул цар, секоја чест за таа сталоженост и точна тактика

Напред Македонија!!!
Добри се добри се .Сега се се спои тренерот , искуството на ракометарите и се се тргна напред важно е сега во оваа група да имаме барем две победи и една нерешена макар и две нерешени никако пораз .
И Карамба немој поке Македонија ке си пишиш Напред нашата земја :)
Одлични се Кочка, одлични се дечките, добиваме достојни замени на постарите играчи, ќе ни требаат уште нормално ама добро оди работата и така треба, селекторот Раул е топ спремен, чоек на место.

Инаку за името баце не си скоривај јадови ништо нема да се смени, ќе останеме фиром за надвор и Македонија за внатре, не оти ние нешто сме саглам него нема да пројде кај гркот никаква промена со името Македонијаво него, бар ја така мислам, глеј ти тебе да ти е арно остај ова скапаниците политичари.
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by kocov »

Знај овој раул како да ги собери нема лабаво кај него мора да му слушат што и тоа треба а не како порано сепак тој мислам е офицер на шпанската армија ? Онаа што ме бендиса што нашите можат брза да се повлечат од еден на друг крај и брзо да ја направат замената со голманот .За разлика од порано кога се правеше оваа некако се каснеше дур дојдиме до голот и примаве голови.Добри се само важно е сега одморот да го поминат најдобро во овие три дена за да издржат други натпревари ке имаа многу трчање , сепак шпанија е противник но гонзалес е човек кој иди од таа земја и горе долу ја знај нивната игра а најважно од све психологијата на нивните играчи односно кога тие псхички ке паднат и ке можи тоа да се искористи од нашите .
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45808
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by Iko »

Raul beshe i ostana i odlichen rakometar (so klubski i reprezentativni medali za Shpanija - vkluchitelno i olimpiski) - i odlichen trener (ima osvoeno povekje shampionati so povekje klubovi)...shteta shto RK "Vardar" ne go zadrzha - no fakt e deka PSG mu ponudi pari koi se mislena imenka za nashi uslovi...kako i da e - ostanuva zasega bar na kormilo na nashiot nacionalen tim...ona shto mi se dopagja kaj negp - e shto nametna ne samo disciplina tuku i avtoritet...nema mrdanje kaj nego - pa koj sakash bidi - on e trener i on postavuva taktika, tvoe kako igach e da ja sledish a ne da se zanesuvash pa makar bil i vrven rakometar od kalibar na Lazarov i slichni nemu...
User avatar
James
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14396
Joined: 30 Jun 2011, 17:07
Contact:

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Post by James »

Samoto toa kakva pocit pokazuva so zbori na Makedonski, kazuva mnogu za nego. Ednostavno edna od najmarkantnite licnosti so se pojavila vo Mk. Da ne bidam pogresno svaten ali pogolem Makedonec e od mnogu drugi domicilni, i toa dokazan so dela.

Kapa dole, so i da napraj na prvenstvovo zasluzuva bista pred Boris Trajkovski arenata ili RFM.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: alvarhanso and 12 guests