Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 30 Nov 2018, 22:48

https://www.youtube.com/watch?v=tarp5kqTLt8
Heavyweights are back,utre vo 3 sabajle na Telma
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 02 Dec 2018, 19:59

https://www.youtube.com/watch?v=cXVe1poXPt8
Haaaa neresheno,solidna borba okapav do 7ipol sabajle respekt za dvajcata posebno za Fury dva pati vo nokdaun i produzi do sam kraj BRAVO!Nego jebote koi vreminja dojdoa NBA igrachi preminaa vo boks imeno Tyson Fury 2.06m so 116kg,Deontay Wilder 2.01m so 96kg.
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 02 Dec 2018, 20:20

Оваа бајаги пократко траеше. :)https://taratur.com/makedonskiot-tigar- ... kot-video/
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28394
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 02 Dec 2018, 20:55

Не го гледав мечот Wilder vs Fury, а добар бил упм, јако мердање...

Него Ален Амедовски машала маање рестарт на црњава бреее :bravo:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 04 Dec 2018, 13:24

alvarhanso wrote:Оваа бајаги пократко траеше. :)https://taratur.com/makedonskiot-tigar- ... kot-video/

Eee babush be bravo ama go spruzi,nego Alen Amedovski-Makedonec Musliman?
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 04 Dec 2018, 14:59

Tokmu taka...rodum e od Župa, no so godini zhivee, raboti i trenira vo Italija...bes obzir na se toa - odbi ponuda da se bori pod Italijanski MMA sojuz i ostana vo Makedonskata Borechka Federacija - za da nastapuva pod Makedonsko zname...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40238
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby filipv » 04 Dec 2018, 15:53

respekt
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3433
Joined: 13 Dec 2017, 11:54

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 04 Dec 2018, 19:15

https://sport1.mk/fudbal/domashno-prven ... nata-topka

Epten kejf mi naprai, kakva iskrena reakcija. Potpolno zasluzeno, najkompleten sreden igrac momentalno. Ne sum fan na Real, ali svaka cast Luka. Kakva razlika od Mesi ili Ronaldo koga gi dobivaat. Vtoriov ne ni dosol, pederce.
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 04 Dec 2018, 23:58

James wrote:https://sport1.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/besceneto-reakcijata-na-modrikj-koga-prvpat-mu-ja-pokazhaa-zlatnata-topka

Epten kejf mi naprai, kakva iskrena reakcija. Potpolno zasluzeno, najkompleten sreden igrac momentalno. Ne sum fan na Real, ali svaka cast Luka. Kakva razlika od Mesi ili Ronaldo koga gi dobivaat. Vtoriov ne ni dosol, pederce.


Ја сум за Барса али Лука Модрич е играчиште (како и земљакот негов Иван Ракитич) и баш ми е мерак дека ја зема наградава
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 05 Dec 2018, 20:57

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 06 Dec 2018, 00:20

James wrote:https://www.reddit.com/r/soccer/comments/8m8yjr/benjamin_pavard_breaking_three_lines_with_one_pass/

Kakov pas, breeejjjjjjБоооо секоја чест, топка со очи...браос бе машко на тацна давање :bravo:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby filipv » 06 Dec 2018, 10:45

Мене, искрено, знаат повеќе да ме воодушевуват вакви пасови отколку ефектни евроголови, по логиката дека бара поголема вештина да пронајдеш подвижен играч на теренот отколку голем неподвижен правоаголник од неколку метри.
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3433
Joined: 13 Dec 2017, 11:54

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 06 Dec 2018, 10:58

Posebno koga pasot doagja od centralen bek.
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 06 Dec 2018, 21:15

filipv wrote:Мене, искрено, знаат повеќе да ме воодушевуват вакви пасови отколку ефектни евроголови, по логиката дека бара поголема вештина да пронајдеш подвижен играч на теренот отколку голем неподвижен правоаголник од неколку метри.


Така е и тоа е реално гледање на модерниот фудбал
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 11 Dec 2018, 19:12

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 11 Dec 2018, 19:31

James wrote:https://off.net.mk/offside/rakomet/koj-vika-deka-francuskiot-e-tezhok

Kakov covek c c


Легенда! Кога беше тука како тренер на Вардар од салава према ТЦ Бисер со жена му и децата (две девојчиња мислам беа) пешки одеа често и не му беше уопште проблем да застане и се слика со сите копиљаци по улица и да напраи муабет со сите *селектори* овде по клупиве кај нас и да објасни што како, исклучително кроток и прибран чоек, уште поинтересен беше со македонскиот јазик :) , мислам дека и во Кина да отиде и кинескиот ќе го совлада и употребува ко мајчин јазик
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 15 Dec 2018, 16:25Tuf...jako
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 15 Dec 2018, 17:18

James wrote:Tuf...jako


Го гледав сабајле...стварно јако нек си ебе матер јунак е дечкото господ здравје да му даде ако му земал друго, башка мераклија за тимот :bravo: :bravo:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 19 Dec 2018, 14:01

Цане срамота братко ова мајку им нивна апашка...ти си од таму па затоа тебе ти се обраќам, и упорно не преземаат ништо за да мрдне од мртва точка и да се поправи ситуацијата, а златни деца има и сега во Победа за што сум барем јас сведок, еден стадион не можат да го средат од што се сите дадени на крадење

Баш денес се погоди видеово за денот и славата на градот Прилеп, ај за многу години нека е ваљда ќе им текне наредната годиан да удрат некоја шајка барем

http://www.youtube.com/watch?time_conti ... 4RiMnDGZDI
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 05 Jan 2019, 01:14

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40238
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests