Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 05 May 2019, 22:21

Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
Online
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 07 May 2019, 22:27

Ai ama go smukna Barsa.
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 07 May 2019, 22:34

И тоа без Салах и Фирмино... алал вера богами. :bravo:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28394
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 07 May 2019, 22:47

Ја не играм спортска и нејќу да се праам паметен многу многу сега од после како клише е некое..., али прееска им викам на селекториве низ маало дека Барса ќе го кркне со 4 - 0 без проблем сигурно, сите викаа дека сум забеган и дека си го ладам само пошто сум за Барса па неам попаметна работа...ее еве го сега жглаб.

Барса нема тим за вакви утакмици, ова е утакмица со тим како Ливерпул кој игра здраво и еуфорично и без главните играчи, полн пресинг нон стоп, ама има топ играчи на сите позиции, победата на Барса на Камп Ноу беше чисто поклопуење на коцките.., на основа еден чоек не се игра денес овој модерен фудбал, ако приметивте они имаа едвај 3-4 удари на гол и безброј грешки во пасовите, одсечен Меси, дрвоно Суарез упорно и упорно не знае кај тера, Кутињо не може да се снајде, Алба, Ракитич и Бускец кои се бургии денес изгиграа ужасно...тапа тапа невидена генерално цел тим, ќе треба добро време за тој тим да ги достигне крајните дострели

Остануе утре Ајакс бар да го напраи кеифот и да ја заокружи феноменалната серија во ЛШ за да не гледаме англиско финале во ЛШ и дај боже да поминат
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 08 May 2019, 21:28

Objektivno gledano, bolji polufinalinja odamna neam gledano. Kako i da zavrsi ova vecer. Se igra do posiranje
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 08 May 2019, 22:12

James wrote:Objektivno gledano, bolji polufinalinja odamna neam gledano. Kako i da zavrsi ova vecer. Se igra do posiranje

Znaci bace sve sto nemavme videno do sega eve vidovme vo ovie 2 polufinalinja...neverojatno
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 08 May 2019, 22:15

Осеќам ќе биде журка у Мадрид за финале. :)
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28394
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 08 May 2019, 22:51

Congratulations to Ajax for Winning the Barca of Wednesday award!

Hahaha
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 21 May 2019, 08:35

Si zamina ushte edna sportska legenda...Niki - pochivaj vo mir...:(

http://www.rts.rs/page/magazine/sr/stor ... lauda.html
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40238
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 01 Jun 2019, 13:04

https://www.mirror.co.uk/sport/football ... 237337.amp

Ljubitelite na Arsenaloviot fudbal ke se setat. Nek pociva vo mir
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 01 Jun 2019, 15:52

Da da tocno...igrac i na real i atletico bese Reyes isto, 35 godisen zaginal vo teska soobrakajka, ebati zivotot :x
Nek mu e lesna zemja
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 01 Jun 2019, 19:03

https://m.mkd.mk/sport/fudbal/ludo-vard ... -vo-finale
FINALE prrrc :lol: I toa bez redovna plata :lol:
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
Online
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 01 Jun 2019, 19:08

Бреј мрдната работа. :)

Напред Вардар!!! :bravo:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28394
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Столе Маф » 01 Jun 2019, 19:15

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
Online
 
Posts: 3565
Joined: 12 Jun 2011, 15:03

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 01 Jun 2019, 19:27

Braos, samo napred.
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 01 Jun 2019, 21:07

Ne e vo red veke ova so vakvi trileri da odime ponatamu, zivot ni skratija od stresoi :) , ili imame 5-6 razlika pred kraj pa ja gubime utakmicata ili pa kako vecerva se vrakame vo igra od minusno saldo ko feniksi :)
Carevi!!! :bravo:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 01 Jun 2019, 21:11

Kako e Liverpool vs Tottenham? Imate nekoj saglam stream (bez registracii kurci palci)?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28394
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 02 Jun 2019, 08:20

alvarhanso wrote:Kako e Liverpool vs Tottenham? Imate nekoj saglam stream (bez registracii kurci palci)?

Moze e nepotreben veke odgovorov druze Alvar ali OK kaj mene bese od opravdani pricini: znaci podosadno finale LS jas barem ne sum gledal, penal u 2-ra minuta za Liverpul uste eden gol od Origi i toa bese toa...generalno tapa

Denes na stadionot u Gjorce Petrov ke ima sigurno povozbudliva utakmica baraz za vlez u 1-va Liga megju GFK Tikves i FK Labunista...toa e pravata vozbuda!!
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13222
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 02 Jun 2019, 09:56

karamba wrote:Denes na stadionot u Gjorce Petrov ke ima sigurno povozbudliva utakmica baraz za vlez u 1-va Liga megju GFK Tikves i FK Labunista...toa e pravata vozbuda!!


Ќе има ли stream барем на ова? :)
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28394
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 02 Jun 2019, 11:48

Na pornhub :D

eventualno kajgana....
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6686
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests