Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 29 Aug 2020, 21:40

Nole...nema shto da se kazhe...so eden zbor - legenda! Svaka chast i samo prodolzhi vaka kon novi i dosega nepiznati visini! :bravo:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 39492
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 01 Sep 2020, 16:53

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 27722
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 06 Sep 2020, 21:26

Ne pratam tenis decki ali zabelezav deka Gjokovic e nesrekno diskvalifikuvan odkako nesakajki ja udril liniskata sudijka so topce?!?! Wtf?
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12992
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 06 Sep 2020, 21:45

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 27722
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 06 Sep 2020, 22:12

Leshperska nervoza predtoa od negova strana - no samiot incident beshe sosema nenameren...je*i ga - pravila se pravila...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 39492
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 06 Sep 2020, 22:57

Dick move od strana na sudiite.
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5941
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 07 Sep 2020, 08:37

James wrote:Dick move od strana na sudiite.


Mada ova koga go procitav

https://supersport.mk/agresivniot-gokov ... ati-video/
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5941
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Airbus » 07 Sep 2020, 10:31

Само да не праиме муабет како нема воопшто потреба од линиски судии, више со години. :)
Image المجد للسرب ٩٦ اعتراضية
Airbus
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2764
Joined: 02 Dec 2006, 18:07
Location: Boston, Maassachusetts

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 14 Sep 2020, 11:46

Ronaldo i Mesi govna da jadat. Dzeki Cen da im drzi svetloKakov gol, i odblisku ninjava

https://youtu.be/a-zMHAdCMGY?t=53
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5941
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 14 Sep 2020, 13:41

леле леле како му легна на баткава, искина мрежата :)
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12992
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 21 Sep 2020, 11:48

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5941
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 21 Sep 2020, 18:47

Respect, toa e velicinata na pravite sportisti
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12992
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 21 Sep 2020, 19:04

Djovak...36-ti Masters...naklon!
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 39492
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 24 Sep 2020, 22:23

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5941
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 25 Sep 2020, 07:03

James wrote:Breej ke si ostaneme lopovi

https://www.24fudbal.com.mk/vesti/39099 ... omali-foto

Хааахаа му требало на некој мајстор од цевкиве за фланша да си напраи некоја, или кога го набивале во терен се занеле повеќе пошто пиеле пиво :lol: циркуз адриа сме
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12992
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Столе Маф » 10 Oct 2020, 18:00

Детево да не е рода на Тони Симиќ ?
https://vesnik.com/node/153000
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
Online
 
Posts: 3419
Joined: 12 Jun 2011, 15:03

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby peggio » 10 Oct 2020, 22:54

Столе Маф wrote:Детево да не е рода на Тони Симиќ ?
https://vesnik.com/node/153000

Син
peggio
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 415
Joined: 07 Feb 2010, 00:59
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 16 Oct 2020, 20:39

Мастер џедаи се значи за твитер заебанции :lol: :bravo:

https://twitter.com/gfkosogovo/status/1 ... 57/photo/1
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12992
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija


Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 17 Oct 2020, 07:48

Лелеле цареви се еј :bravo: , камо сите да се вака упм..., Сасасаурус бе кај им текнуе ц, ц, ц :lol:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12992
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: alvarhanso, Столе Маф and 8 guests