Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 25 Oct 2020, 15:00

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 12 Nov 2020, 20:01

Ale ale, Makedonija!!
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 12 Nov 2020, 20:17

Gruzija...momentot na golot na Pandev...

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40927
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 12 Nov 2020, 20:32

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby filipv » 12 Nov 2020, 21:24

filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3732
Joined: 13 Dec 2017, 11:54

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 12 Nov 2020, 23:10

Ми ги отекоа ()() на Партизанска.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28964
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 12 Nov 2020, 23:40

Sea gotovo, ja osvajame Evropa...:lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40927
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 13 Nov 2020, 15:14

https://mobile.twitter.com/ademacedonia ... 1975891969

Turskiov komentator, Makedonya :)

Inace Gruziskive novinari napravija vcera izuzetno dick move, go napustija presot na nivniot selektor koj e Ceh mi se cini. Navodno mu zameraat so ne naprajl zamena u 80 minuta. Coekot prethodno normalno si prezema odgovornost za porazot.
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 13 Nov 2020, 15:17

Редно беше другари да стапнеме и ние на едно големо фудбалско натпреварување и македонската репрезентација да игра на еден голем турнир, фала и на оваа моменталнава репрезентација која го заслужи ова и која ни го овозможи ова прекрасно чувство и гордост, како и на сите досегашни а богами и идни членови на репрезентацијата, едно големо фала.

Доаѓаат многу добри млади играчи кои гарантирам дека ќе го понесат достојно товарот на идните натпревари, кои учеле и учат фудбал со понови тактики и во новиве времиња во сите европски силни лиги, ќе биде топ.

Две утакмици ќе бидат во Букурешт, таа против Аустрија и против Украина, да падне коронава Букурешт ене го кај е ебаго после граница одма :) , башка Романија цицифаци влашко лоби, ќе се иде масовно на цело село, да фуче :lol: и така остана нешто париче пошто не бевме на одмор годинава прописно, бар другата да нагазиме 8)

Амстердам Арена во Амстердам на 21/06/21 и таа не е далеку, троа понатака..., само да падне коронкава све да и ебам

Напред Наши, Напред Македонија!!!
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13413
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 13 Nov 2020, 15:19

James wrote:Inace Gruziskive novinari napravija vcera izuzetno dick move, go napustija presot na nivniot selektor koj e Ceh mi se cini. Navodno mu zameraat so ne naprajl zamena u 80 minuta. Coekot prethodno normalno si prezema odgovornost za porazot.https://www.mkd.mk/sport/fudbal/tepachk ... makedonija


Се испотепаа
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28964
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 13 Nov 2020, 15:25

James wrote:https://mobile.twitter.com/ademacedonia/status/1327224581975891969

Turskiov komentator, Makedonya :)

Inace Gruziskive novinari napravija vcera izuzetno dick move, go napustija presot na nivniot selektor koj e Ceh mi se cini. Navodno mu zameraat so ne naprajl zamena u 80 minuta. Coekot prethodno normalno si prezema odgovornost za porazot.


Го гледав и слушав кардашот, какви цареви се турциве значи секоја чест, ми креваат обртаи обавезно кога ги слушам со коментариве,

Владимир Вајс е словак, си поднел оставка и тоа е тоа, инаку се спукале тамо во тоа фудбалскиот сојуз грузијциве, им улетале навивачи нешто така беше

Иначе вака од страна и лаички гледано вчера грузијцивце изиграа исклучително слабо, од што сум гледал можеби најслабо...фак дем, ќе почекаат за настап
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13413
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 15 Nov 2020, 19:27

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28964
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 23 Nov 2020, 20:00

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 25 Nov 2020, 17:56

https://kanal5.com.mk/pochina-legendarn ... na/a449670

Go sakam Argentinskiot fudbal, ali on ne mi bese nesto posebno ko igrac omilen. Dobar da. No kako i da e nek pociva u mir
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 25 Nov 2020, 18:00

Kako i da e - beshe golem igrach i simpatichen lik...revolucioneren levichar...neka pochiva vo mir i neka mu e Vechna Sportska Slava!
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40927
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 25 Nov 2020, 22:23

Eden i edinstven neka pociva vo mir.
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1855
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 26 Nov 2020, 13:46

Не направи баланс у животот и не направи, на крај дисбалансот го чинеше живот на 60 годишна возраст, ебати работа таква. Од него ја засакав и Бока и Аргентинската филозофија и страст за фудбал

Лесна ти земја легендо, шмркај на небото сега до максимум!

Играчиште

karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13413
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 27 Nov 2020, 17:33

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28964
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 10 Dec 2020, 20:21

Ushte edna vistinska sportska legenda na nashata prekrasna mladost - tivko si zamina...deneska, vo 64-ta godina od zhivotot pochina eden od najdobrite Italijanski i Evropski fudbaleri na site vreminja - velikiot Paolo Rosi...Espana '82 - zasekogash kje ostane negova vo vechnosta!

Pochivaj vo mir, Maestro! :(

Image
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40927
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 10 Dec 2020, 23:08

Neka pociva vo mir.
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1855
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron