Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 10 Dec 2020, 23:08

https://sportski.mk/погледнете-го-најинтересниот-дел-од/
:D
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 13 Dec 2020, 12:21

Drugarot Veljo ke dae postrucen osvrt sigurno, dotogas

https://denar.mk/233707/sportbiz/djosua ... kategorija


Krasimir sigurno e pepel ljut sea.
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6687
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 13 Dec 2020, 13:36

Koj ke gi slusase Bugarite ako tepase Pulev,ke vikaa deka oni go izmislile boksot i deka Muhammed Ali da ti bil obespraven b'lgarin :).
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 14 Dec 2020, 08:05

Вељо wrote:Koj ke gi slusase Bugarite ako tepase Pulev,ke vikaa deka oni go izmislile boksot i deka Muhammed Ali da ti bil obespraven b'lgarin :).

:lol: :lol:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13223
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 14 Dec 2020, 19:58

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28396
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 14 Dec 2020, 20:21

Nek mu e lesna zemja, uste edna od legendite koi ne napustija godinava
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13223
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 19 Dec 2020, 16:24

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6687
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 29 Dec 2020, 21:06

https://youtu.be/qJEk4-jFHBk
Boks sakate aaa,kako shleper da go udril brreeej vilicana na pola.
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 29 Dec 2020, 21:12

Ич не го штовам ко спорт. Тоа MMA, Kickbox па ич. Борење и Џудо, ок.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28396
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 29 Dec 2020, 22:01

Breej ko so tokmak da go opalil
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13223
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 29 Dec 2020, 22:15

Којзнае на колку пејнкилери е додека се снима. Коа ќе го наредат сеа со арматура и штрафови, адиос метал детектори.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28396
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 30 Dec 2020, 21:20

Црвено-црна новогодишна честитка: Моќна светска авиокомпанија го спасува ФК Вардар!

https://ekipa.mk/tsrveno-tsrna-novogodi ... fk-vardar/
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13223
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Столе Маф » 30 Dec 2020, 21:58

Подобро да го земат ракометниот клуб , во фудбалов немам верба
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3565
Joined: 12 Jun 2011, 15:03

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 30 Dec 2020, 22:52

karamba wrote:Црвено-црна новогодишна честитка: Моќна светска авиокомпанија го спасува ФК Вардар!

https://ekipa.mk/tsrveno-tsrna-novogodi ... fk-vardar/


Согласно шпекулациите, иако се уште официјално непотврдени, во 2021 година преку договор со македонската Влада се најавува можна промена на концесионерот на македонските аеродроми. Во таа насока веќе се споменува моќна светска авиокомпанија со седиште на Арапскиот полуостровMmmmmmm, wait, what?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28396
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 30 Dec 2020, 23:29

Toa si vikam i jas, da pocekame da vidime sto e ovaa rabota
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13223
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 31 Dec 2020, 00:43

Za pocetok ne sum siguren deka nekoja avio kompanija kje se resi na takov cekor, posebno ne u ova vreme. Vtoro i pobitno, me raduva sekoja investicija u fidbal i u sport opsto, ali preku onakvoto mi e so FK Vardar. Od koa napravija ona selskana finta so Miravci use tolku poeke se nerviram. Pa da a ebam majka mu samo Vardar li e klub so mu treba pomos? Ajxe neka ide malo.u vtora liga...
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6687
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 20 Jan 2021, 19:02

Sbornaya komanda...respek'at za muzikalniot izbor! :twisted:

https://www-rferl-org.cdn.ampproject.or ... 52062.html
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40242
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 13 Feb 2021, 12:50

Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1726
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 13 Feb 2021, 21:01

Вељо wrote:https://m.mkd.mk/sport/rakomet/kire-lazarov-e-nov-selektor-na-makedonija

I ova da vidime
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13223
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 21 Feb 2021, 13:11

Le Grande No1e...18-th GS & 82-nd title...and counting! :bravo:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40242
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests