На каде се движиме?

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: На каде се движиме?

Postby alvarhanso » 13 Nov 2018, 15:38

Вељо wrote:Nego neli za Turska kje begase,zaso vaka ispadna stvarno neznam...


Кај бива комита во Турција да бега ти се моља? :lol:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27338
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: На каде се движиме?

Postby Вељо » 13 Nov 2018, 17:17

alvarhanso wrote:
Вељо wrote:Nego neli za Turska kje begase,zaso vaka ispadna stvarno neznam...


Кај бива комита во Турција да бега ти се моља? :lol:

Reformiran komita vo sto chekori :lol:
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1485
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 13 Nov 2018, 17:42

Вељо wrote:
alvarhanso wrote:
Вељо wrote:Nego neli za Turska kje begase,zaso vaka ispadna stvarno neznam...


Кај бива комита во Турција да бега ти се моља? :lol:

Reformiran komita vo sto chekori :lol:Image
Си го остави стадото ,
очито Фејк пастир.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5994
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby alvarhanso » 13 Nov 2018, 17:57

Фејк-нефејк... тоа не го менува фактот што си останавме овци.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27338
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 13 Nov 2018, 18:00

alvarhanso wrote:Фејк-нефејк... тоа не го менува фактот што си останавме овци.

И тоа стрижени во сред зима.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5994
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby kocov » 15 Nov 2018, 16:38

н.г немал блгарски пасош ами да ти имаа з,з сега со прајме
https://www.mkd.mk/makedonija/politika/ ... -za-pravda
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: На каде се движиме?

Postby kocov » 15 Nov 2018, 16:41

Ке си јади изгледа бојкото и пописот во 2020 г кога нема македонци во графата жаљам жаљам не мозе попис.
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: На каде се движиме?

Postby Bobo » 15 Nov 2018, 16:44

Да ја смениме темава во НЕ СЕ ДВИЖИМЕ?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8425
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: На каде се движиме?

Postby kocov » 15 Nov 2018, 16:46

јас веке 33 години тука не гледам никакво движење привремно некој во затвор па ослободување и така во циклуси а се е исто ништо не е сменато
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: На каде се движиме?

Postby Iko » 15 Nov 2018, 17:31

E pa nekjevte liberalna socijalistichka federalna drzhava be brakja...eve vi na site sega pet-parachki bedni imitacii na kvazi-kapitalistichki banana republichinja koi nespretno glumat demo-verzii na polu-protektorati..."tražili ste - gledajte"! :lol:


Nastrana shali i zezancii...ispadna deka S.R. Makedonija se pokazha kako sto pati posaglam DRZHAVA od R. Makedonija...vo drzhavotvoren pogled - vtorava ne i e ni do gluzhdovi, a kamo li do kolena na prvata...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 38786
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: На каде се движиме?

Postby James » 15 Nov 2018, 18:04

^^

X2
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5399
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: На каде се движиме?

Postby dragan_mig31 » 15 Nov 2018, 19:33

jbg kapitalizam,izbor,ponuda,nacionalizam.Toa pali poise kaj srednovekovnata bagra sto ja uzurpira teritorijava.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22511
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: На каде се движиме?

Postby alvarhanso » 20 Nov 2018, 01:07

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27338
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: На каде се движиме?

Postby Iko » 20 Nov 2018, 12:43

Koga fat headed Irishman najde da ne shupchi TOKMU za vakvi raboti - Boga mi, alal da ni e...:lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 38786
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: На каде се движиме?

Postby alvarhanso » 22 Nov 2018, 19:32

Image

Како сте го правел ова орелот бе хеј!?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27338
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: На каде се движиме?

Postby Iko » 22 Nov 2018, 19:41

Mu se tresat racete od zhal i srdenje - drugarot nachalnik mu e u pritvor...bolno go ima pogodeno toa, ne mu e ni do orli ni do proslavi...'aj non' shto sam kreval ruka...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 38786
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 22 Nov 2018, 19:50

Iko wrote:Mu se tresat racete od zhal i srdenje - drugarot nachalnik mu e u pritvor...bolno go ima pogodeno toa, ne mu e ni do orli ni do proslavi...'aj non' shto sam kreval ruka...


Карма ис бич, како сеел таква жетва го чека. :bravo:
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5994
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby Iko » 22 Nov 2018, 20:00

Hahahahaha, da, da - veruvaj ti vo toa...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 38786
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 22 Nov 2018, 20:12

Iko wrote:Hahahahaha, da, da - veruvaj ti vo toa...


Да истиот што ликуваше кога го брукаа Љубе сега лежи у иста келија !

Него коментар за сликава.


Image

онли ин Балканс.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5994
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby filipv » 22 Nov 2018, 20:49

Zoran MAF wrote:онли ин Балканс.


каде е ова?
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2762
Joined: 13 Dec 2017, 11:54

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron