На каде се движиме?

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 20 May 2019, 19:39

James wrote:Kje gi izvadime proektilite...


Анатема
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5301
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 20 May 2019, 22:02

https://infomax.mk/wp/%D1%84%D0%BE%D1%8 ... %B5%D1%81/

Холандскиот амбасадор Валтер Пломп денеска објави фотографија направена пред холандската амбасада во центарот на Скопје на која се гледа како тој го истакнува знамето кое ја претставува ЛГБТ заедницата. Погледнете:

View image on Twitter

Image

https://twitter.com/NLAmbPlomp/status/1 ... d1%2581%2F
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5301
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby dragan_mig31 » 20 May 2019, 22:49

Ok e ke projde za 2 saata nema ni da se sekjavame so se desilo.Kao i so site drugi smrdeni senzacionalisticki sranja.Ovie isprdoci ziveat za paznja.Ednostavno ne treba da im se pruzi toa zadovolstvo pa posle sekoj po doma nek si prai so saka.Ako saka tegla u dupe nek si stai nivni problem.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21950
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: На каде се движиме?

Postby alvarhanso » 30 May 2019, 09:44

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26204
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: На каде се движиме?

Postby dragan_mig31 » 30 May 2019, 09:57

PatriJoti be per :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21950
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: На каде се движиме?

Postby filipv » 30 May 2019, 10:10

5 миљарди пари ли се.
filipv
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1790
Joined: 13 Dec 2017, 11:54

Re: На каде се движиме?

Postby alvarhanso » 30 May 2019, 11:52

dragan_mig31 wrote:PatriJoti be per :D


Битно се гради. :)
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26204
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: На каде се движиме?

Postby Iko » 30 May 2019, 12:50

Stalno koga nekoj niven seljober kje mi kazheshe: "Abe da, kradea - ama i gradea!" - potpolno gi ukjutkuvav so stavot deka toa e isto ko da mi kazhale deka nivnite sopstveni zheni se teshki kurveshtii - ama dobro kafe pravele...stalno zanemuvaa...:twisted:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 36947
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: На каде се движиме?

Postby karamba » 30 May 2019, 15:38

Mamata apashka...5 miljardi eejjj, a sigurno i poveke se, sto izvadeni po drugi kanali sto butani ovde kaj nas niz sumljivi transakcii i tkn. "investicii"
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12101
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: На каде се движиме?

Postby Вељо » 09 Jun 2019, 21:53

Вељо
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1206
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: На каде се движиме?

Postby alvarhanso » 09 Jun 2019, 22:05

Кој вели дека не ги исполнуваме европските стандарди околу правосудството... ете фино лепо у евра си примаат исплата.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26204
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 09 Jun 2019, 22:29

Вељо wrote:https://m.mkd.mk/makedonija/sudstvo/koruptivno-sudstvo-6500-evra-za-promena-na-presuda-video
Tovari magareto nevesto...


Plata za Godina dena na visoko obrazovan covek.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5301
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby Вељо » 09 Jun 2019, 22:43

Mene videovo me potsekja na public agent :lol:
Вељо
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1206
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 24 Jun 2019, 09:25

Она чуство ко ЦВ ти грми и се нафатиш да бидеш министер

Man@goran_man28m
- Господине Вентили освен интернет експлорер, дали сте слушнале за друг прелистувач?
- Што дали сум прелистувал?
- Хром што е?
- Населба во Скопје
- Ок примен сте
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5301
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 24 Jun 2019, 10:31

Кина гази
гази

вреди да се прочита.

https://wolfstreet.com/2019/06/21/crude ... the-world/
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5301
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby kocov » 24 Jun 2019, 22:54

Италија воведува паралена валута на еврото Истото го прави и Иран тие имат две валути една за надворешна трговија и една за внатре.

https://rs.sputniknews.com/analize/2019 ... nu-valutu/
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8526
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: На каде се движиме?

Postby Zoran MAF » 25 Jun 2019, 07:39

kocov wrote:Италија воведува паралена валута на еврото Истото го прави и Иран тие имат две валути една за надворешна трговија и една за внатре.

https://rs.sputniknews.com/analize/2019 ... nu-valutu/


Ne e srekno resenie
I Rusite 194? imale tvrda rublja ( konvertibilna) i Rubjla.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5301
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: На каде се движиме?

Postby Canemakedonski » 25 Jun 2019, 09:44

Колку што прочитав, ова не се пари туку државни обврзници со кои може да се платат обврските кон државата и ако некој сака да ги откупи најверојатно по пониска цена од номиналната.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: На каде се движиме?

Postby kocov » 25 Jun 2019, 10:16

Canemakedonski wrote:Колку што прочитав, ова не се пари туку државни обврзници со кои може да се платат обврските кон државата и ако некој сака да ги откупи најверојатно по пониска цена од номиналната.


За внатрешниот долг но тие викат дека со време ке стани и валута на Италија .Идејата е да се користат овие пари за трговија внатре во италија со цел намалување на цените на производите но оваа пак ке предзвика инфалција бидејки пак овие се средства нешто како бонови односно немат цврсто покритије и така на пример ако едно кафе кошта 2 евра во италија со овие пари ке стани 160 лири .
Денес исто и Иран користи две валути една за надвор и една за внатре .
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8526
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: На каде се движиме?

Postby dragan_mig31 » 25 Jun 2019, 10:42

kakbi koperaciski muabeti se ova :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21950
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: rascia82 and 6 guests