Скопје

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Скопје

Postby aviationless » 04 Mar 2018, 20:23

Jaka muda , kje ispadne deka sam se bodel
aviationless
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 302
Joined: 08 Dec 2014, 20:48

Re: Скопје

Postby Canemakedonski » 04 Mar 2018, 22:09

Добро, изгледа ова е само обичен криминал, нема во случајов политика или меѓуетнички односи, па ќе си добие правна разврска.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5780
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Скопје

Postby Iko » 04 Mar 2018, 23:38

Drugpat koga stoi taka mirno, neka pazi kako se vrti za da povtorno vo idnina ne mu se sluchi taka nespretno da se nabode 12-set pati vo predelot na gradniot kosh na najobichno Shvajcarsko Armisko nozhe so koe momchinja Albanci koi bile vo neposredno dvizhenje machkale "Dauti" pashtet' na chetvrtina ljeb...nije fer beee - nekoj kje si pomisli nekoi zadni misli za nekakov si bozhemen napad...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Скопје

Postby kocov » 06 Mar 2018, 00:39

Православниот арап па вмроец па и на крајот и албанец денес е истепан во скопје .Некои викат самите шипаци си го тепале кој знај

http://macedonia365.com/2018/03/05/6511/
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8543
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Скопје

Postby alvarhanso » 05 Apr 2018, 21:08

Ќе се урива скопски саем. :glava_vo_zid:

https://novatv.mk/otvoreno-pismo-na-gru ... pski-saem/
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Скопје

Postby kocov » 05 Apr 2018, 23:17

Oд која причина и да е брутализам нема причина да го туркат и тој е е дел од едно време плус функоцнира штое е работа јас незнма оваа е идиотизам на квадрат
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8543
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Скопје

Postby Zoran MAF » 05 Apr 2018, 23:49

alvarhanso wrote:Ќе се урива скопски саем. :glava_vo_zid:

https://novatv.mk/otvoreno-pismo-na-gru ... pski-saem/

Манифестации нигде
ајмо гужва со кола и у Керамидница ајмо наздравје.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: Скопје

Postby karamba » 06 Apr 2018, 07:13

alvarhanso wrote:Ќе се урива скопски саем. :glava_vo_zid:

https://novatv.mk/otvoreno-pismo-na-gru ... pski-saem/


Арсим го боли цев за Скопски Саем, си го купил плац си испрал пара и он гледа тука да набие квадратура за трговски центар и станбена површина за да може да се смести што више и више сумњива раја во овој некогаш преубав град. Овие нашиве хохштаплери за париче под рака и дупе ќе дадат, а овие со иницијатививе мирнодопски и мирољубиви, разни архитекти, сакачи, гушкачи и пријатели на Скопје и објектите во него ќе свиткаат џам со иницијатививе, многу се јаки, ма прејаки се...оно од карши е орда пуна со кеш прљав и пералната работи на центрифуга овие иницијативи ќе праеле..сиктер бе
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12106
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Скопје

Postby Iko » 06 Apr 2018, 10:57

Über Makedonische!


Iliti..."Ama izvini, ej?!?"

- "Sho be izvini, on na mene izvini - ti izvini!!!"
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Скопје

Postby Zoran MAF » 06 Apr 2018, 20:46

Идеи за градските татковци

Вертикални градини
Mexico has found a beautiful way to clean its polluted air!
via ATTN:
blob:https://media.licdn.com/d59051b0-f341-4dc9-a5af-7a1a776240b4

[url]blob:https://media.licdn.com/98e8e1a5-8ec0-483f-a049-3d963961bf94[/url]
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: Скопје

Postby Zoran MAF » 14 May 2018, 20:17

Skopje
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: Скопје

Postby filipv » 15 May 2018, 09:16

Aj и од мене една ноќна:

Image
filipv
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1805
Joined: 13 Dec 2017, 11:54

Re: Скопје

Postby Zoran MAF » 15 May 2018, 11:01

filipv wrote:Aj и од мене една ноќна:

Image

Koska

@FilipV

mozes ova da go zamiliš vo Drisla za gradski tatkovci ako se zaebat da citaat vakvi forumi....

https://youtu.be/1mOjNxtV-zY

Turn waste into power with Outotec's robust #WasteToEnergy technology.

#FuelFlexibility of the Outotec energy solutions enables greater operational flexibility and eliminates the risk associated with reliance on a single supplier or fuel type. More than 250 different fuels, ranging from agricultural waste, municipal solid waste, wood waste, industrial and municipal sludge, plastic, to tires, have already been used in over 100 Outotec fluidized bed solutions.

We also offer solutions for the treatment of ash and effluents. E.g. sustainable recovery and recycling of phosphorus as fertilizer.

Want to experience a virtual #WasteToEnergy plant?
You can find us this week at #IFAT hall A4, booth 416.

https://lnkd.in/eurivfV

belki ke se zaebe nekoj politicar pa da napravime vakvo meshto na 20 mesta u makedonija .
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: Скопје

Postby alvarhanso » 26 Jul 2018, 15:53

55 години од Скопскиот земјотрес.

https://www.gettyimages.com/photos/skop ... st#license
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Скопје

Postby alvarhanso » 26 Jul 2018, 23:11

Тројца сеизмолози и опрема што застарува
http://www.libertas.mk/trojtsa-seizmolo ... to-zastar/
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Скопје

Postby alvarhanso » 26 Nov 2018, 16:27

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Скопје

Postby Zoran MAF » 26 Nov 2018, 22:50

А уууу
наздравје возење.

http://www.dokazmk.online/i-bezbedni-st ... at-na-vas/

И БЕЗБЕДНИ СТЕ НА НАШИВЕ ПАТИШТА, ИЧ ДА НЕ СЕ СЕКИРАТЕ ЈСП И МВР МИСЛАТ НА ВАС

:idea:
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: Скопје

Postby Вељо » 25 Dec 2018, 15:39

Вељо
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1209
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Скопје

Postby alvarhanso » 19 Jan 2019, 18:35

Ок, бар сме по нешто први во светот...


ImageИмате од оние филтрите за воздух по дома дечки... функционира тоа?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Скопје

Postby Zoran MAF » 19 Jan 2019, 18:49

1) Колкав коефициент на апсорпција
2) За колку време се презаситува

па на основ на ова извлечи заклучок , ко семогучи филтер за вода !
Првите 2 нендели топ
третиот месец повеке те труе него што филтрира .
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: gocka_990, Makedon and 5 guests