св Кирил и Методија

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: св Кирил и Методија

Post by kocov »

alvarhanso wrote:
kocov wrote:Инаку јас заради употреба на глаголицата и си добив до некаде отказ бидејки на моите претпоставени оваа му личеше на ку,,, и така натаму, ама тое е то толку е степенот на образованије во Македонија, а јас да бев ке дозволев да се изучува и глаголицата како писмо во образовниот систем
Кочов друже, али стварно си легенда... на сета мака денеска ме изнасмеа. :D
А сега да ми објасниш како си добил отказ ради глаголица?
Долга е прикаската во шубер и кромберг дур работев, а да користев глаголица за потпишување на прегледите што ги правев на жиците бидејки ако не се потпишев се случуваше да некоја грешна серија да си го најдам моето име некој праел што правел таму или оние местенки што се случуват кога работиш и тое на мојот претпоставен со таму некојси биотехнички факултет му изгледале како курови овие бројките, ама не сум јас крив што така ја напишале азбуката СВ Кирил и Методија, само оваа со глаголицата беше капка вода од порано сакаја да ми дадат отказ не сакаја во таа македонска фирма со лиценца луге со техничко образованије
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: св Кирил и Методија

Post by kocov »

Словенски броеви не се разликуват многу од буквите само се разликуват по горните стрелки

Image
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 16 guests