"Don't Stop Me Now..."

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 29 Nov 2018, 14:53

alvarhanso wrote:Бравос Цане... крцка Бубата. Ади би бил горд. :)


Ади?
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 29 Nov 2018, 15:24

Ади бре... онаа австро-унгарска гадинка и идејниот творец на народниот автомобил (Volkswagen). :wink:


Image
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Iko » 29 Nov 2018, 15:25

...der Führer, Cane...der Führer...


Edit: Ah, Alvar me preteknal...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Bobo » 29 Nov 2018, 15:27

Цане, кола и жена не се даваат на друг
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8208
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Iko » 29 Nov 2018, 15:28

Bobo wrote:Цане кола и жена не се даваат на другBoga mi, za dobra cena... :wink:

:lol: :lol: :lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 29 Nov 2018, 15:29

alvarhanso wrote:Ади бре... онаа австро-унгарска гадинка и идејниот творец на народниот автомобил (Volkswagen). :wink:


Image


Аааа, оној што го смислил обратниот кредит за купување Буба, па после тие што не ја добиле се тужеле до 1960? Не е чудо што се самоубил, судските трошоци се високи...
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 29 Nov 2018, 15:30

Iko wrote:
Bobo wrote:Цане кола и жена не се даваат на другBoga mi, za dobra cena... :wink:

:lol: :lol: :lol:


Не сум женет, а за колатата ми понудија 3К евра. Малку, малку...
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Iko » 29 Nov 2018, 15:36

Vo odnos na kolite i zhenite - sekogash sum imal ednostaven stav:


"Za dobra para - sekogash mozhesh da si zemesh glanc novi i ubavi, nevozeni!"


:lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 29 Nov 2018, 15:59

Кога тргна муабетов натаму, имаше една моја школска, психолог со мој превод на дипломската работа, кој патем беше лош, не ги познавам стручните термини од психологија... Па каросеријски добра, ама моторот, оној меѓу уши... непостоечки. Таа ме прегледуваше на преглед за возачка дозвола, а наинтересно е по некое време: таа паркирана кај мене, јас излегувам од гаража, здраво здраво. Нешто подоцна се наоѓаме в' чаршија и таа изненадено прашува: Цане ти... возиш? Не, не возам, имам автопилот од Б 52 напред во багажник, а јас си играм видео игри на телефон. Хмм, требаше да и давам вештачко дишење тогаш кога се онесвести во средно поради тројка по математика... :wink:
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby James » 29 Nov 2018, 21:01

A u takvi situacii odma cuclata kolega, ne pomaga vestacko.
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 29 Nov 2018, 21:05

Стварно...
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Zoran MAF » 29 Nov 2018, 21:10

Iko wrote:
Bobo wrote:Цане кола и жена не се даваат на другBoga mi, za dobra cena... :wink:

:lol: :lol: :lol:


Со надуени гуми па да си тупиш глава !!!!

Плус укинаа додаток з а3/4 дете .
Те сотре власта брат ИКО . те сотре.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby karamba » 29 Nov 2018, 22:20

Кој се овие муабети бе шејтани? како фемина.мк форум сте :)
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12106
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Zoran MAF » 29 Nov 2018, 22:26

karamba wrote:Кој се овие муабети бе шејтани? како фемина.мк форум сте :)


Баце паднал резил со лафоф
тежок резил.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 05 Dec 2018, 11:51

VW Says the Next Generation of Combustion Cars Will Be Its Last
https://www.bloomberg.com/news/articles ... e-its-last


После 100-тина и кусур години возила со погон на фосилни горива... изгледа се ближи крајот и на тоа. Да почнам да штекам АА батерии уште од сега.


P.S. Како ќе иде отприлика дијалогот на Макструја (откако ќе се преименува Макпетрол)... мајсторе, тури едно 30 kWh?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 05 Dec 2018, 12:09

Аха, Јас Бубата ја повлекувам од употреба кога Американците ќе ги повлечат од употреба Б 52 или Русите ги повлечат од употреба Ту 95 сеедно...
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 06 Dec 2018, 18:11
Земјотрес!? ... Ма ќе ти је*ем земјотрес!

:twisted:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 06 Dec 2018, 18:15

BTW... патов од погоре...

https://www.motor1.com/news/287536/quak ... laska-new/
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby karamba » 06 Dec 2018, 21:21

alvarhanso wrote:BTW... патов од погоре...

https://www.motor1.com/news/287536/quak ... laska-new/


Фак! Секоја чест за зафатов, средено за рекордно време :bravo:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12106
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 17 Dec 2018, 12:15
Девојчево нема појма дека Tesla-ва иде на плин.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: Canemakedonski and 6 guests