"Don't Stop Me Now..."

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 17 Dec 2018, 12:55

Што да кажам, мене на Бубата еднаш моторот ми го бараа напред, трипати багажникот назад (не оној зад задното седиште) и еднаш ме прашаа каков антифриз користам.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 17 Dec 2018, 14:14

:lol:


Него, кога сме кај Бубата...

Image
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 17 Dec 2018, 14:30

Предната оска со два комплети торзиони пружини, по два за секое тркало... Повеќе припаѓа на тенк.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep


Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 17 Dec 2018, 18:31

Јас имам уште шест години... Само километражата ми е ниска, само нешто над 92000 километри.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 24 Jan 2019, 00:35

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 03 Mar 2019, 12:56

Лада со 12 цилиндри (редни). :)


..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Zoran MAF » 03 Mar 2019, 13:10

alvarhanso wrote:Лада со 12 цилиндри (редни). :)
бреј ко кенеди кокомотива 664 .
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 03 Mar 2019, 13:11

Алвар, ме чешаш да ставам мотор од Порше 911 на Бубата. Ама пак нема да ги надминам дрвокрадските Лади што се возат во градов и околните шуми. Бубата е повеќе за во поле.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Iko » 31 Mar 2019, 14:15

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 31 Mar 2019, 14:21

Тојота дрвокрадска верзија? Треба да сликам некоја дрвокрадска Лада...
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Iko » 31 Mar 2019, 14:32

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 31 Mar 2019, 15:17

Iko wrote:https://www.facebook.com/SangKe2010/videos/631863510598371/


..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Iko » 08 Apr 2019, 22:50

https://www.facebook.com/MillionairesCl ... 621913890/

Obavezno se slusha so muzichka pozadina od Carcass:

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 08 Apr 2019, 23:36

Уф, ќе го собере ли ова у Градиште?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Iko » 08 Apr 2019, 23:39

Teshko - sea koa kje navalat turisti od Norveshka, Shvajcarska i Lihtenshtajn - dupka puno kje bide...
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby karamba » 09 Apr 2019, 13:42

Каков "bang bus" е ова малее 8)
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12106
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby alvarhanso » 09 Apr 2019, 15:01

:lol:

Одма позади монтирање еден ваков "casting" кауч...


Image
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby karamba » 09 Apr 2019, 15:22

alvarhanso wrote::lol:

Одма позади монтирање еден ваков "casting" кауч...


Image

Soros berendezések е ова во бус-от :lol:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12106
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: "Don't Stop Me Now..."

Postby Canemakedonski » 22 Apr 2019, 23:21

Сега веќе вчера во мојата улица:

Image

Image

Image
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: Canemakedonski and 6 guests