Анти-Македонско видео

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9688
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Анти-Македонско видео

Post by Bobo »

http://www.youtube.com/watch?v=qpOc3VYO ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

:evil: :evil: :evil: Нема зборви доволно да се коментира оваа мизерија што ја снимиле! :evil:
Ready to take photos!
User avatar
DesertFox
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 813
Joined: 10 Jul 2010, 19:55
Contact:

Re: Анти-Македонско видео

Post by DesertFox »

Ајде сите flag this video as inappropriate :lol:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9688
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Анти-Македонско видео

Post by Bobo »

DesertFox wrote:Ајде сите flag this video as inappropriate :lol:

Да да,може :mrgreen:
Ready to take photos!
1
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 390
Joined: 16 Nov 2009, 23:21
Location: Gold Mine Maidanpek.....

Re: Анти-Македонско видео

Post by 1 »

Сторено и на ФБ ставено.
и пријателите да поработат !!!!
UDB-a watching you!

[img]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/74767_312304168883335_877366877_n.jpg[/img]
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: Анти-Македонско видео

Post by Христијан »

Да ни се фатат за ...
The only easy day, was yesterday!
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Анти-Македонско видео

Post by kocov »

mislam deka i porano imase vakvi videa od bugarite
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Анти-Македонско видео

Post by kocov »

абе јаки се бугарите да не кошкат нас ама заборават дека секој ден и секој с еповеке и повеке роми и турци имаа во нивната држава, епа можи ке сi спрoведуват и тие рамковен договор некогаш во иднината

http://www.youtube.com/watch?v=qtN_6U6r ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=Cz_Lmx8d-iE" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9688
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Анти-Македонско видео

Post by Bobo »

Ајде сите по еден лајк на вториве видеа :mrgreen: хахах.

Не не првото видео ептен ме изнервира кога го видов..!
Ready to take photos!
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Анти-Македонско видео

Post by kocov »

http://www.youtube.com/watch?v=AHOAD9gW ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Анти-Македонско видео

Post by kocov »

е оваа е најако

http://www.youtube.com/watch?v=rDHYpXjw ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Анти-Македонско видео

Post by MaKoM »

Си имаат и они (мислам бугарите ) доволно проблеми, незнам зошто се замараат со нас. Едноставно треба да сватат дека Македонија си е посебна држава со посебен народ ,различен од бугарскиот, српскиот и грчкиот. И мислам дека во моментот кога ке го сватат тоа ке бидат многу посреќни.

ама треба да знаете дека не сите бугари се такви, имам пријатели што ми се доста блиски , со многу по различни мислења од мнозинската шизофренија која за жал е државна политика, и што е нај жално се учи во училиштата.
...shoveling shits up the hill...
User avatar
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Анти-Македонско видео

Post by kocov »

MaKoM wrote:Си имаат и они (мислам бугарите ) доволно проблеми, незнам зошто се замараат со нас. Едноставно треба да сватат дека Македонија си е посебна држава со посебен народ ,различен од бугарскиот, српскиот и грчкиот. И мислам дека во моментот кога ке го сватат тоа ке бидат многу посреќни.

ама треба да знаете дека не сите бугари се такви, имам пријатели што ми се доста блиски , со многу по различни мислења од мнозинската шизофренија која за жал е државна политика, и што е нај жално се учи во училиштата.
Додека се занимават со нас тие ке ја изгубат Бугарија. А нивниот романтизам доага од тоа што голем дел од бугарите, се по потекло Македонци како што е денешниот нивен претседател
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
brynner

Re: Анти-Македонско видео

Post by brynner »

MaKoM wrote:... ама треба да знаете дека не сите бугари се такви, имам пријатели што ми се доста блиски , со многу по различни мислења од мнозинската шизофренија која за жал е државна политика, и што е нај жално се учи во училиштата.
Слично искуство имам со пријател од Грција. Уште пред 10-тина години отворено ми кажа, „Немам јас никаков проблем ниту со народот ниту со името ниту со државата, искрено не ја разбирам целата оваа работа...“ - за потоа да продолжи, уште поискрено: „...ама кога ќе ми дојдеш на гости, немој да очекуваш да ти држам страна или да велам Македонија наместо ФИРОМ. Ќе ме запалат жив, бе!...“

Во годините по муабетов уште во пар наврати ќе ме подзапрашаше за објаснување, меѓу другото и во врска со некои со некои изјави на нашиве главучи со кои баш и не би требало да се гордееме (особено преку 2008 и потоа), ама брзо сфаќаше дека дневнополитичките поени низ цел свет (па и кај него дома) на ист начин се собираат...

Фала Богу, останавме пријатели. Али кога и да прашаше нешто, на шала му псуев сестра (пошто има брат) дека ризикува да се испокараме... :)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 16 guests