Новата криза во Јемен

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Новата криза во Јемен

Postby kocov » 04 Dec 2019, 23:56

Со оса е соборен ах-64
Соборен предатор над Јемен целата електорника и ракети на него не се чепнати од падот
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8782
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Новата криза во Јемен

Postby Airbus » 24 Dec 2019, 10:26

Image المجد للسرب ٩٦ اعتراضية
Airbus
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1808
Joined: 02 Dec 2006, 18:07
Location: Boston, Maassachusetts

Re: Новата криза во Јемен

Postby James » 02 Jan 2020, 23:22

https://vk.com/video-118971321_456243263

Ovde ne znam koja vojska da vleze, tesko deka ke izleze. Snajperi vo zaseda, ovoj timot od pocetokot gi unakazi nacisto, so se vozila so se se.

Normalno predupreduvanje pred da gledate, nema nisto eksplicitno, ama lugje ginat.

Po kojznae koj pat, ali kakvi lugje i kakva vukojebina.
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4375
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Новата криза во Јемен

Postby James » 26 Jan 2020, 22:28

Nagrabusile pak ovie od "saveznickava" koalicija, i toa debelo. Na brzina prebrojav preko 30 parcinja najraznorazna tehnika

https://twitter.com/Sunkway_China/statu ... 8306765824
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4375
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Previous

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests