Се сеќавате ли на вашиот прв лет?

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
User avatar
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
Posts: 6627
Joined: 02 Jul 2014, 19:44
Contact:

Re: Се сеќавате ли на вашиот прв лет?

Post by Zoran MAF »

јес ин дид - се те разбрав а ништо не ми е јасно у исто време.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
User avatar
Falcon
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 826
Joined: 06 Mar 2008, 19:59
Location: Macedonia
Contact:

Re: Се сеќавате ли на вашиот прв лет?

Post by Falcon »

karamba wrote:Така, така, и ја мислев дека DC-9-ka била, убави времиња биле тоа :)
Па мислам дека од гледна точка на национален авиопревозник, поарни ниту сме виделе, ниту скоро ќе видиме...
User avatar
Falcon
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 826
Joined: 06 Mar 2008, 19:59
Location: Macedonia
Contact:

Re: Се сеќавате ли на вашиот прв лет?

Post by Falcon »

Falcon wrote:
IgorMKD wrote:Јас од ѕвездиве сум летал со многу...
Но, јас ете за разлика од Игор и некои други од вас, на толку патување со авиони (можеби не редовно, ама сепак релативно често патувам авионски) ниту еден единствен пат не сум летал, барем колку знам, заедно со некоја позната или афирмирана јавна личност. Среќата ми е таква што најчесто седам до некои интровертни намќори, или во подобар случај некои геријатриски специмени, та нема човек ни посаглам муабет со кого да направи.

Сепак да се пофалам, еднаш на аеродром во Детроит, доручкувајќи во ресторан додека чекав лет за Филаделфија, седев маса до маса со Морган Фриман (кој патем кажано и самиот е пилот). :D
Ете, требало човек да се пожали на форум, па да сменат работите - пред од прилика недела време ми се случи да патувам во ист авион со Претседателот на Р.М. на лет Истанбул - Скопје. Тој седеше во првиот ред на бизнис класата, а јас во втор ред економска класа, ама бизнис класата беше празна, а во првиот ред на економската класа беше обезбедувањето и вработени во кабинетот, така што поблизу не можев да бидам. :wink:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: dragan_mig31, Google [Bot] and 17 guests