Среќна Нова 2019-та!

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Среќна Нова 2019-та!

Postby Iko » 31 Dec 2018, 19:46

Dragi moi dechki...

...nekako stana obichaj godinive da na samo par chasa pred Novogodishnata polnokj - vi pisham zbor-dva...

Dozvolete mi vo imeto na seto moe semejstvo, kako se razbira i vo svoe lichno ime - da na site vam i na vashite celokupni familii od se srce i najsrdechno vi ja chestitam Novata 2019-ta godina, so najiskreno zhelbi za pred i nad se (i najbitno od se) mnogu zdravje, potoa i srekja, ljubov, veseli momenti i sekakov uspeh - podednakvo na personalen i profesionalen plan - vo tekot na celata idna godina...

Na nashata napatena i izmachena tatkovina i posakuvam pomirni denovi, pospokojna situacija, pomalku premrezhija i napredok vo sekoja sfera...

Da ste mi zhivi i zdravi site i da zhivee MAF i majka Makedonija! Srekjna Nova 2019-ta!
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36986
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby karamba » 31 Dec 2018, 19:57

Ти си старо аро Ико и тешка џомба затоа и ти личи да пишеш збор-два прв за честито :)

Дечки, живи здрави и весели да сте сите и само убајни да Ве пратат и Вас и Вашите драги личности, фамилија, другари, пријатели, колеги...

Среќна нека е 2019-та Година која е на прагот, година дена постари, година дена попаметни и поискусни се надевам. Да ја продолжиме сите заедно оваа скромна приказна на нашиов форум, нека се развива низ квалитетни дискусии, да научиме сите заедно по нешто екстра.

Живели јунаци!!!
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 12106
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby Столе Маф » 31 Dec 2018, 20:20

Многу здравје , радос и среќа на сите форумаши во новата 2019 година , АРМ конечно да застане на здрави нозе и да почнат тендери за опремување со нова опрема .
https://www.youtube.com/watch?v=WvroIfN2jWQ
Столе Маф
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2746
Joined: 12 Jun 2011, 15:03

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby Canemakedonski » 31 Dec 2018, 20:25

Да не должам многу, среќна Нова година на сите.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby James » 31 Dec 2018, 20:49

Srekjna neka e, i samo zdravje po doma, se drugo ke si doe .
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby dragan_mig31 » 01 Jan 2019, 01:42

Srekjno drugari.Sve najbolje
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21963
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby AlexGreat » 01 Jan 2019, 01:46

Srekjna i uspeshna Nova i od mene.
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
User avatar
 
Posts: 9179
Joined: 05 Mar 2009, 22:18

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby Zoran MAF » 01 Jan 2019, 02:56

Драга моја багро и куп незналици се нај убаво во новата 2019 !
Image

А мудреците нека си мудруваат није си ја терам нашата .
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby filipv » 01 Jan 2019, 12:49

Не знам колку му е паметно ова со цигарата на 2 цм од бујната брада!

Како и да е - среќна нова година на сите МАФ-ијаши, а на нивните семејства им посакувам добро здравје и исполнување на сите планови за 2019!
filipv
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1805
Joined: 13 Dec 2017, 11:54

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby Вељо » 01 Jan 2019, 16:56

Srekjna nova godina i od mene mnogu zdravje i srekja na site chlenovi na MAF pa vo nekoja naredna prilika da se sobereme.Filip toa so cigarata go mozat samo iskusni :lol:
Вељо
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1209
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby alvarhanso » 03 Jan 2019, 18:45

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 26213
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby Canemakedonski » 03 Jan 2019, 20:16

Оваа Рускињава превзема некои наши лоши обичаи?
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby James » 03 Jan 2019, 22:03

Domakjin zena ne e na odmet bate cane. Utre da zarati odis raat na front, znaes koa ke doe bagrata barem ke zeme dva trojca pred da ja skinat. Ovie gradskive zeni i u kujnive vekje so kutlaca uspevaat da si nanesat prostrelni rani....

Nek i e srekjna....
James
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3737
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby Canemakedonski » 03 Jan 2019, 22:24

Јас мислев на онаа функионерската невеста што пукаше со Калашников на свадба пред две години. Имаше на Форумов за тоа дискусија.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
Online
 
Posts: 5779
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Среќна Нова 2019-та!

Postby Zoran MAF » 05 Jan 2019, 22:29

Canemakedonski wrote:Јас мислев на онаа функионерската невеста што пукаше со Калашников на свадба пред две години. Имаше на Форумов за тоа дискусија.


Цане ПП
нне фрлај око на опасни моми држ си се за ранг , технолошко металурски хемиски колешки да се.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5314
Joined: 02 Jul 2014, 18:44


Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: Canemakedonski and 7 guests