Palair Macedonian (фотографии)

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.

Re: Palair Macedonian (фотографии)

Postby KVARK » 24 Aug 2012, 06:25

Историски фотки!

Испаѓа дека во времето на градењето на оваа земја сме имале подобар цивилен авио-транспорт отколку што тоа е случај денес.

Лошо...
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
User avatar
 
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 22:39
Location: New Foxсиче!

Re: Palair Macedonian (фотографии)

Postby alvarhanso » 24 Aug 2012, 10:02

Супер фотки! Парче историја.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25809
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Palair Macedonian (фотографии)

Postby Avijaticar » 15 Jun 2013, 11:29

Еве фотки за историја, за жал од летот 301

http://www.flickr.com/photos/runelind/s ... 804245653/
Avijaticar
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 419
Joined: 08 Aug 2007, 00:21

Re: Palair Macedonian (фотографии)

Postby Bobo » 15 Jun 2013, 16:34

Avijaticar wrote:Еве фотки за историја, за жал од летот 301

http://www.flickr.com/photos/runelind/s ... 804245653/


уф...каква историја се фоткиве.Ипак жална глетка ептен
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8164
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Palair Macedonian (фотографии)

Postby garfildmiki » 15 Jul 2013, 15:14

Ne bi sakal da se podsekam na ovie fotografii.
Vo ovoj Foker stjuardesa bese sestra na eden moj dobar prijatel.
RIP :(
garfildmiki
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 32
Joined: 13 Jul 2013, 15:47
Location: Skopje

Re: Palair Macedonian (фотографии)

Postby Црн барон » 19 Aug 2013, 10:20

Image
Image
Image
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
User avatar
 
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 12:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА

Re: Palair Macedonian (фотографии)

Postby alvarhanso » 19 Nov 2014, 12:42

Image
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25809
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Previous

Return to Галерија и линкови / Gallery and links

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests