National Geographic

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.

Postby Scylla » 11 Jul 2008, 12:03

Falcon, ги аплоадирав сите делови од документарецот, на претходната страна се, кажи ми дали се во ред.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Postby MaKoM » 11 Jul 2008, 14:48

dragan_mig31 wrote:за оние кои сакаат воена авијација предлагам да идат на јутуб или да симнат торенти за HISTORY CHANEL-dogfights,една од најдобрите документарни серијали за воена авијација.....


Браво бе , мислев дека никој друг не го интересира тоа ...Јас праев муабет со БОРГ ако може да најде некоја од ти е емисиии пошто тој е позади барата.ама ги има на Ју Туб ама не сите , ми фалат уште 2 ипол серии за да ги имам сите ....
...shoveling shits up the hill...
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 18:07
Location: Strumica R. Makedonija

Postby Falcon » 24 Jul 2008, 01:26

Scylla wrote:Falcon, ги аплоадирав сите делови од документарецот, на претходната страна се, кажи ми дали се во ред.


Scylla, ти благодарам многу! Алал нека ти е!
Да знаеш, ми заврши голема работа!
:bravo:
Falcon
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 810
Joined: 06 Mar 2008, 19:59
Location: Macedonia

Postby Scylla » 24 Jul 2008, 05:49

Falcon wrote:
Scylla wrote:Falcon, ги аплоадирав сите делови од документарецот, на претходната страна се, кажи ми дали се во ред.


Scylla, ти благодарам многу! Алал нека ти е!
Да знаеш, ми заврши голема работа!
:bravo:


Баш ми е мило што ти помогнав. Повели и друг пат.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Postby AlexGreat » 13 Dec 2009, 23:23

MaKoM wrote:
dragan_mig31 wrote:за оние кои сакаат воена авијација предлагам да идат на јутуб или да симнат торенти за HISTORY CHANEL-dogfights,една од најдобрите документарни серијали за воена авијација.....


Браво бе , мислев дека никој друг не го интересира тоа ...Јас праев муабет со БОРГ ако може да најде некоја од ти е емисиии пошто тој е позади барата.ама ги има на Ју Туб ама не сите , ми фалат уште 2 ипол серии за да ги имам сите ....

МаКоМ дали го имаш обарањето на Аризанов и Радосављевиќ?
Односно дали имаш од СРЈ некои?
Ај молим те ако имаш бидејќи се убив од барање.
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
User avatar
 
Posts: 9178
Joined: 05 Mar 2009, 22:18

Postby dragan_mig31 » 14 Dec 2009, 00:26

AlexGreat wrote:
MaKoM wrote:
dragan_mig31 wrote:за оние кои сакаат воена авијација предлагам да идат на јутуб или да симнат торенти за HISTORY CHANEL-dogfights,една од најдобрите документарни серијали за воена авијација.....


Браво бе , мислев дека никој друг не го интересира тоа ...Јас праев муабет со БОРГ ако може да најде некоја од ти е емисиии пошто тој е позади барата.ама ги има на Ју Туб ама не сите , ми фалат уште 2 ипол серии за да ги имам сите ....

МаКоМ дали го имаш обарањето на Аризанов и Радосављевиќ?
Односно дали имаш од СРЈ некои?
Ај молим те ако имаш бидејќи се убив од барање.


торенти дечко,торенти.потражи малце.иначе тоа обарање е нереално претсавено.ти препорачувам да ги симнеш српските емисии по повод 10 години од бомбардирањето...
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 21718
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Postby AlexGreat » 14 Dec 2009, 00:44

Ги имам симнато но сакам да го видам баш ова...Аризанов рече дека го имале отприлика добро претставено тоа...и кај да барам по торенти...едноставно неможам да го најдам..го барав.
Ако знаеш нешто помагај..
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
User avatar
 
Posts: 9178
Joined: 05 Mar 2009, 22:18

Postby AlexGreat » 14 Dec 2009, 00:45

П.С Зашто неможам да симнувам од рапид? ми пишува дека моментално неможе да се симнува..втф?
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
User avatar
 
Posts: 9178
Joined: 05 Mar 2009, 22:18

Postby dragan_mig31 » 14 Dec 2009, 00:59

AlexGreat wrote:П.С Зашто неможам да симнувам од рапид? ми пишува дека моментално неможе да се симнува..втф?


зашто немаш премиум акаунт па така мораш да чекаш меѓу даунлоади.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 21718
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Postby AlexGreat » 14 Dec 2009, 01:40

А коа ке симнувам со премиум акаунт ке оди многу побрзо без разлика на тоа каква е конекцијата?
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
User avatar
 
Posts: 9178
Joined: 05 Mar 2009, 22:18

Postby dragan_mig31 » 14 Dec 2009, 12:57

AlexGreat wrote:А коа ке симнувам со премиум акаунт ке оди многу побрзо без разлика на тоа каква е конекцијата?


па не али нема да бидеш ограничен на еден даунлоад у 25 минути или така нешто.ја на пример имам теоретска 6 мегабита конекција со премиум акаунт симињам со 800 килобајти у секунда по 4-5 фајлови одеднаш...
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 21718
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: National Geographic

Postby andon » 02 Oct 2010, 10:30

Imam sedum dela + special edition "Air crash investigation".Prasanjeto mi e dali smeam da go postavam torentot od kaj so sum gi simnal dokumentarcive.
andon
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 22
Joined: 02 Feb 2010, 00:44
Location: Скопје

Re: National Geographic

Postby Scylla » 02 Oct 2010, 10:56

Ај стави го баш сакам да ги разгледам.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: National Geographic

Postby andon » 02 Oct 2010, 18:38

Ova se epizodite i zanimlivi stvari ima megu niv.Ako ima nekoj problem pa ke gi prepratam
andon
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 22
Joined: 02 Feb 2010, 00:44
Location: Скопје

Re: National Geographic

Postby F-22 RaptoR » 16 Sep 2012, 17:00

Моментално на National Geographic оди емисија за рециклирање на патнички авион, гледајте ја до крај, во последното интервју во позадина се гледа AVIOIMPEX авион :D Jа гледав еднаш, еве сега пак оди :mrgreen:
Lilka http://www.youtube.com/watch?v=FhsjDTNROF8
1:16 Willys MB http://www.youtube.com/watch?v=EDNl__vdaIQ
1:16 Willys CJ 3B http://www.youtube.com/watch?v=gE8vHMQscO0
1:16 Jeep Wrangler YJ - work in progress
1:16 Mahindra CJ 4 - WIP
F-22 RaptoR
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 180
Joined: 24 Jan 2008, 00:20
Location: Кавадарци

Re: National Geographic

Postby IgorMKD » 25 Jun 2016, 22:45

Почна новата сезона на Air Crash Investigation...

Air Crash Investigation: Deadly Silence (S16E01)
n route to Dallas from Orlando, a private Learjet carrying pro golf legend Payne Stewart goes rogue. Air traffic controllers are unable to reach the crew, and as the plane continues its unplanned trajectory, it's obvious that something has gone terribly wrong.

"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15307
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: National Geographic

Postby dragan_mig31 » 26 Jun 2016, 11:43

ја пуштиле и втората.А треба да ја закачат и третата
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 21718
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: National Geographic

Postby IgorMKD » 26 Jun 2016, 12:37

Третата епизода ќе биде за колзијата на писта на B747-100 на PanAm и B747-200 на KLM... Најголемиот масакр во историјата на авијацијата во кој на 27 март 1977 г. на Тенерифе загинаа 583 патници во двата авиони а 61 преживеаја...

Инаку оваа трагедија веќе еднаш ја обработија во Mayday - Crash of the Century специјалниот мега-документарец (мега во споредба со времетраењето на другите) кој не е дел од ниедна од досегашните 16 сезони, а трае цели 1 час и 24 минути и претставува фантастичен приказ на таа трагедија предизвикана од многу фактори но директно само како последица на непромислена одлука на само еден човек, холандскиот пилот Велдхујзен ван Зантен... Еве го документарецот за оние кои не го гледале:

"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15307
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: National Geographic

Postby dragan_mig31 » 26 Jun 2016, 13:15

за сите кои не ја глеале серијава од почеток листа на епизоди по сезона

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Mayday_episodes
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
Online
 
Posts: 21718
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

PreviousNext

Return to Галерија и линкови / Gallery and links

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests