МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.

МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Scylla » 02 Jun 2008, 00:30

Откако ќе се зачлените одете на:

http://galerija.avijacija.com.mk/index.php?/category/1

и притиснeте на Додај фотографија.

Во оваа галерија прифаќаме само македонски летала или летала сликани на македонските аеродроми.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Postby dragan_mig31 » 02 Jun 2008, 14:12

ете ја стаив две :D наскоро ке ставам уште
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21802
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Postby Scylla » 05 Jun 2008, 19:24

Немаме којзнае колкав простор на располагање, па затоа мислевме дека е подобро да се концентрираме на домашните аеродроми и воздухоплови...

Значи македонски воздухоплови или странски воздухоплови на македонските аеродроми.

Исто така има безброј галерии каде можат да се видат премногу квалитетни фотографии од воздухоплови од целиот свет...
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Scylla » 30 May 2010, 19:39

Од денес галеријата ќе биде достапна само за прегледување фотографии но не и аплоадирање. Моментално работиме на проект кој ќе ја интегрира сегашната галерија со форумот што ќе донесе поголема пристапност и едноставност. Затоа е привремено исклучена додека не ја досредиме новата.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby MIKI-basshunter » 04 Jun 2010, 21:25

зошто не можат да се гледаат фотографиите, отварам било која фотографија, и само бело
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Scylla » 06 Jun 2010, 12:06

Кај мене работи ОК?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Trpkovski Vladimir » 06 Jun 2010, 15:14

И кај мене не работи :(
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5562
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby dragan_mig31 » 06 Jun 2010, 15:14

кај мене исто не работи.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21802
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Scylla » 06 Jun 2010, 20:49

Ќе ја повлечам комплетно засега и ќе ја средам...ќе потрае малку ама ќе ја имаме за некоја недела.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Danielbtmk » 04 Sep 2010, 21:28

Scylla wrote:Ќе ја повлечам комплетно засега и ќе ја средам...ќе потрае малку ама ќе ја имаме за некоја недела.

До каде е работата :) ? 3 месеци откако чекаме... тие неколку недели никако да поминат :shock:
Danielbtmk
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 18
Joined: 21 Sep 2009, 23:10

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby dragan_mig31 » 05 Jan 2011, 01:52

алооо бришете ова спамира некој :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21802
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby ProMKD » 06 Jan 2011, 17:59

404 Not Found
кај галеријата!
ProMKD
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 718
Joined: 26 Jan 2007, 01:21
Location: Skopje, Makedonija

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Skopjeair » 06 Jan 2011, 18:50

Не е оперативна!
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby PeroBrk » 22 Jun 2011, 21:47

галеријата не работи
PeroBrk
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 1
Joined: 22 Jun 2011, 17:34

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby cyber2smile » 24 May 2012, 16:33

Ima nekoj postirano fotografii od polednava vezba na krivolak od nasite letala?
cyber2smile
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 329
Joined: 26 Dec 2008, 10:57
Location: Скопје

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Bobo » 04 Nov 2012, 00:59

Image


HB-JIZ Turn to Final overhead Lake Ohrid for a Visual Approach towards Ohrid Airport. Many thanks to Hello and the crew for the flights and the superb photo opportunities!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8188
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby cyber2smile » 10 Sep 2015, 15:43

cyber2smile
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 329
Joined: 26 Dec 2008, 10:57
Location: Скопје

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Bobo » 10 Sep 2015, 15:52

Не е Водно ова,али добри кадри
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8188
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: МАКЕДОНСКА АВИЈАЦИЈА - ГАЛЕРИЈА

Postby Miksi » 20 Sep 2015, 19:34

Не се ни канадери
Miksi
Едриличар
Едриличар
User avatar
 
Posts: 253
Joined: 13 Jul 2007, 07:22
Location: Skopje

Next

Return to Галерија и линкови / Gallery and links

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests