ANA 767 Hard Landing

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.

ANA 767 Hard Landing

Postby apo_bullseye » 24 Jun 2012, 17:02

apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје

Re: ANA 767 Hard Landing

Postby IgorMKD » 24 Jun 2012, 17:59

Важно слета! :D
"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15307
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: ANA 767 Hard Landing

Postby Bobo » 24 Jun 2012, 18:03

IgorMKD wrote:Важно слета! :D


767 бил го погоди..слета ама за последен пат,ова полетување веќе амин!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8164
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: ANA 767 Hard Landing

Postby Scylla » 25 Jun 2012, 01:12

Ех ништо не е ова...може и многу полошо... Освен кус визуелен преглед на подвозјето не верувам дека имало интервенција.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: ANA 767 Hard Landing

Postby apo_bullseye » 25 Jun 2012, 08:23

Scylla wrote:Ех ништо не е ова...може и многу полошо... Освен кус визуелен преглед на подвозјето не верувам дека имало интервенција.


На видеото се гледа како трупот е прекршен/згужван на неколку места.
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје

Re: ANA 767 Hard Landing

Postby IgorMKD » 25 Jun 2012, 08:25

Дефинитивно од тој airframe не бива ништо... Фино лепо на расклапање а трупот може да се користи за увежбување на ПП екипи.
"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15307
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: ANA 767 Hard Landing

Postby Scylla » 25 Jun 2012, 09:17

Еј стварно се гледа згужваното сега кога го гледав на фул скрин (претходно бев на ајпад и изгледаше прилично меко и немаше детаљи) ама сега уште 2-3 пати го разгледав и навистина изгледа дека е written off...

Зезната работа.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: ANA 767 Hard Landing

Postby Makedon » 25 Jun 2012, 14:55

Ова авионче веќе ќе служи за вежба како што некој пиша претходно :)
За нарушување на стабилноста на трупот се потребни микрометри пукнатина, која преку варијациите на притисокот горе се шири постојано, веќе 1 cm значи паѓање на авионот. Ова што го видов на овој 767 би излгеда ептен сериозно.
Makedon
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1233
Joined: 11 Jan 2011, 20:42
Location: Skopje, Macedonia

Re: ANA 767 Hard Landing

Postby nudrat » 06 Dec 2014, 06:43

Другар, невероватно добра презентација си направил, секоја чест. Продолжи така... Иначе сликите со Херкулесот и со А321 се закон, а 757 ми е толку ружен што не можам ни да го замислам. хехе Иначе оваква платформа во живо никогаш не сум видел!!!
Pass your Brain Dumps.com and 1z0-027 exams in first try by using our guaranteed newhaven.edu and olivet and best quality selftestengine.
nudrat
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 1
Joined: 06 Dec 2014, 06:39


Return to Галерија и линкови / Gallery and links

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron