License key

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
Post Reply
User avatar
Simonovski Oliver
Падобранец
Падобранец
Posts: 4
Joined: 10 Dec 2006, 05:23
Contact:

License key

Post by Simonovski Oliver »

Дали може некој доколку знае да ми го каже кодот, или клучот за FS2000.
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Ne se zamaraj so 2000 kata, toa e definitvno najlosata verzija na Flight Simulator vo pogled na performansi. Ide mnogu posporo od 2002, grafikata i e epten za nikade, da ne zborime deka skoro celiot add on software veke ne e kompatibilen so taa verzija. Taka da bez ogled na toa kakov kompjuter imas mozes slobodno da go preskoknes FS2000 posto FS2002 ke ti ide mnogu podobro na istata masina.
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Баталете 2002, фс2004 не го мењам за ништо на светов...
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Tito
Падобранец
Падобранец
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 21:04
Location: Скопје,Македонија
Contact:

Post by Tito »

Хм... пробај ја новата верзија FS X, незнам дали после нема да ја мењаш 2004 за ништо :)
User avatar
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 13:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia
Contact:

Post by avijacijamk »

Кога ќе купам подобар компјутер тогаш ќе го снимам и тој сим, сега за сега овој е закон
Премногу анализа доведува до парализа!!!
[url]http://www.avijacija.com.mk[/url]
User avatar
Angor666
Падобранец
Падобранец
Posts: 17
Joined: 16 May 2007, 15:21
Location: Скопје
Contact:

Post by Angor666 »

А што мислите за X-plane 8. Многу ми ја фалат по форумиве. Ке гледам да ја најдам па ке ви пишам што мислам за нејзе. Ако сакате и цела рецензија ке направам.

Поздрав.
...Help,help, we are the USS Kenedy, of the german coast and we are sinking. Anyone help...

...This is the German Coast Guard... what are you (t)sinking about...
User avatar
Angor666
Падобранец
Падобранец
Posts: 17
Joined: 16 May 2007, 15:21
Location: Скопје
Contact:

Post by Angor666 »

Zosto. So sto e FS2004 podobar. Jas procitav recenzija za x-plane 8 na SimHQ i po toa sto go citam ispaga deka simulatorov e super. Mislam, covece ima 60GB compresiarna fotorealisticna mapa na cel svet, ako nekoja karpa e na 3 km od skopje ke ja vidis vo simulatorot. Do toj stepen zabegale lugevo. Sepak se uste go baram, i dodeka ne go isprobam od prva raka, ke ostanam samo vcudoneviden od podatocite i recenziite.

eve vi go linkot pa procitajte i samite:
http://www.simhq.com/_air4/air_140a.html
...Help,help, we are the USS Kenedy, of the german coast and we are sinking. Anyone help...

...This is the German Coast Guard... what are you (t)sinking about...
User avatar
Angor666
Падобранец
Падобранец
Posts: 17
Joined: 16 May 2007, 15:21
Location: Скопје
Contact:

Post by Angor666 »

Тука грешиш. Истото важи и за x plane. Има една цела заедница на нет баш за овој симулатор. И очигледно има подобра симулација на динамика на лет од FS2004. Искрено во FS јас не ги користам стандардните авиони. Премногу ми се стерилни со донекаде не реални конроли. Да, постои цела хрпа add-ons за FS дали е тоа авион или аеродром или цел град, но сепак тешко е да се најде добро измоделиран авион со веродостојни flight dynamics а да не се наплаќа. Мој личен фаворит е Flight 1 Dream Fleet Beechcraft Baron B58 бидејќи навистина веродостојно го претставува авионот.

Во секој случај забегав од темата и се извинувам. До човекот е, на крајот на краиштата. Некој во FS лета со 2д кабина, јас летам со 3д кабина доколку таа е добро дизајнирана. Во секој случај, Оливер ако сакаш да леташ во 2000ката тогаш твој избор. Ако сакаш 2004ка пак ок. Јас ќе се обидам да го најдам X Plane 8 и ќе си оформам свое мислење.

Поздрав
...Help,help, we are the USS Kenedy, of the german coast and we are sinking. Anyone help...

...This is the German Coast Guard... what are you (t)sinking about...
User avatar
Angor666
Падобранец
Падобранец
Posts: 17
Joined: 16 May 2007, 15:21
Location: Скопје
Contact:

Post by Angor666 »

А да ако не веруваш дека постои заедница за X Plane повели и види

http://x-plane.org/
...Help,help, we are the USS Kenedy, of the german coast and we are sinking. Anyone help...

...This is the German Coast Guard... what are you (t)sinking about...
User avatar
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 19:09
Location: Скопје, Р. Македонија
Contact:

Post by fly_macedonia »

Не знам многу да зборам за споредби во карактеристиките на двата симулатори, но знам дека преку FS 2002 и FS 2004 работи виртуелната мрежа на VATSIM која во целост овозможува реално доживување на цивилното воздухопловство.
Зачленете се на VATSIM
User avatar
Angor666
Падобранец
Падобранец
Posts: 17
Joined: 16 May 2007, 15:21
Location: Скопје
Contact:

Post by Angor666 »

Не се вреѓам, немај гајле. Не е мој симулатор, него кивен сум на монополот на Microsoft па затоа делумно сум во морална дилема да го баталам FS и да преминам на X plane. Ште видихме.
...Help,help, we are the USS Kenedy, of the german coast and we are sinking. Anyone help...

...This is the German Coast Guard... what are you (t)sinking about...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests