Lock On

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35587
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Дајте ми линкови за скинс за авиони на Лок-он , надогррадив верзија 1.2 ваљда..од на нет ја спуштив.
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Kажи ако си успеал да ја пуштиш верзија 1.12 па да играме заедно. Инаку скинови за македонски Су-25 сеуште нема никој направено, ама затоа скинови, мисии и уште многу други добри работи за Lock On може да се симнат од www.lockonfiles.com
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

mu rekov na dragce koga ke zeam joistick da se probame pa ako ima mesto da vlezam vo skvadronot :lol: najcesto igram so lovci no ne mi e stran ni A1Okata..
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

A verzijata mislam deka ja spustiv od lockon.uk ili od ovaa lockonfiles..neznam tocno ili pak od pirate bay
v.1.2 e.. ne e niso porazlicno od najprvata koja ja spustiv..najstarata e taa valjda.. nemozes ni f-16 da vozis :cry:
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

U multiplayer dali mozes da iskl. G effects ili sl.ili pak za dvajcata igraci dobivaat isti opcii?
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Podesuvanjata kaj site igraci soodvetstvuvaat so opciite setirani na serverot. Online toa e dedicated server, obicno se setirani na full realism sto znaci bez nikakvi nadvoresni pogledi i najcesto so disabliran padlock view, a vo ponovo vreme imaat implementirano i razlicni skripti za ogranicuvanje na brzinata na rulanje i sprecuvanje na poletuvanje od taxiway so cel da se zgolemi realisticnosta i da se spreci pojava na arkadno ponasanje po serverite.

P.S. Iskontaktiraj go dragan_mig31 po P.M. vo vrska so instalacijata na igrata :lol:
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Ја имам бе брат,ама не ја играм баш многу бидејќи неам џоистик и слаб ми е комп...
за што служеше падлокот?
значи серверите одредуваат што како..е добро е тогаш! :)
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Padlock View( Num 0) e za fiksiranje na pogledot kon neprijatelot koga e vo vidnoto pole. Dosta korisna funkcija za vizuelno lociranje na neprijatelot, ama obicno e blokiran na serverite. Ako go upotrebuvas, ne zaboravaj da go isklucis so Toggle padlock Off za da go oslobodis pogledot inaku ke ti ostane fiksiran na celta.
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Абе уклучен ми е ама не го користам воопшто.
Секако дека е корисна работа ама можда и подобро да не се навикнувам пошто коа ке го појачам комп. и коа ке почнам мултиплеер да играм ке ја нема таа опција така да... :lol:
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9674
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

Dajte nekoj dobar LINK da ja simnam igrava i da pocnam i jas da letkam...
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35587
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

Bobo wrote:Dajte nekoj dobar LINK da ja simnam igrava i da pocnam i jas da letkam...

нема линкови.треб ада ја купиш.15 доалри е.ја имам пиратска флејминг клифс 1.12а али треба да се апдејтира на Б стандард.ако сакаш може да ти ја преснимам или нешто.фунцкионира али ипак ја летам на легална лиценцирана копија....
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9674
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

ja najdov 1.12 na net...sea ja simnuvam 812mega e.Posle ke i staam patch za 1.12 b
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35587
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

Bobo wrote:ja najdov 1.12 na net...sea ja simnuvam 812mega e.Posle ke i staam patch za 1.12 b

значи симулаторов е со старфорс заштита.99% од сите тие на нетов се нефункционални.ние едвај најдовме после толку години една функционална пиратска верзија на руски јазик.после тоа лесно се преправа на енглески.ти викам не симињај ке ти снимам ја денојве.испробано е работи...
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9674
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

EPa ajde...(: Koga ke ja snimis kazi mi...
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Decki aj kazete mi sakam da zemam joystick ama nema kakov sto sakam odnosno ko sto kazavte ovde onoj ubaviot ..ima samo Genius ..i toa selski e 400 den . :DDDD
znam kolku ke trae ama ke go kupam..inace gas se dava na edno krugce integrirano i go vrtis ...napred nazad :D toa e jbg.
Koa ke se rasipe ke kupam od ovoj preku net.
Ajde kazete so mislite za ovoj..ako nekoj ima takov.
Znam deka e gjubre ama so da pravam..nemam bas izbor.
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9674
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Post by AlexGreat »

Kolku kosta ?
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Nemoj da go kupuvas ST290 posto nema da ti zavrsi rabota za Lock On bidejki stanuva zbor za epten bazicen model na joystick bez rudder . Ako kupuvas Saitek ti treba vo najmala raka Cyborg ili Aviator, ama ne bi ti gi preporacal i dvata bidejki imaat mnogu los sistem za centriranje so plasticen disk, i rudder sistem so twist sto e mnogu neprakticno. Ona sto vredi od Saitek e nivnata Pro Flight linija so X52Pro HOTAS sistemot (150E), ama best buy vo momentov e Speedlink SL6640 Black Widow koj sto site go koristime so godini, stvarno fantasticen joystick i neverojatno izdrzliv za okolu 25E nema konkurencija.
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Post by Loaded_Dice »

Sigurno ke go najdes bez nikakov problem i vo Hrvatska bidejki tuka e distribuiran preku pretstavnistvoto na najgolemata hrvatska firma za kompjuteri MSSan (King ICT), ako ne se lazam imaat sajt i mozes najverojatno da go poracas online vo tvojot slucaj :lol:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests