Busy LWSK

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Post by Angel Arnaudov »

Igor Uzunov wrote:sefe i kaj se stava toa posle? :lol:
pa prociti tam ima objanuvanje...mislum oti vo aircraft folderot trebe da go stavis i posle toa, ima avion pod toa ime "Most Realistic AI", taka neshto
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Igor Uzunov
Падобранец
Падобранец
Posts: 68
Joined: 06 Dec 2007, 16:14
Location: mkd
Contact:

Post by Igor Uzunov »

voa ne funkcionire vo fsx! :?
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Post by Angel Arnaudov »

Igor Uzunov wrote:voa ne funkcionire vo fsx! :?

nema sansi da ne funkcionire....dali imis tie edni moduli...FSUIPC taka nesto...prociti vo read me dokumentot
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Igor Uzunov
Падобранец
Падобранец
Posts: 68
Joined: 06 Dec 2007, 16:14
Location: mkd
Contact:

Post by Igor Uzunov »

neam takvo nesto
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Post by Angel Arnaudov »

Igor Uzunov wrote:neam takvo nesto
pa najdi go na internet FSUIPC napisi na google
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Igor Sivevski
Падобранец
Падобранец
Posts: 18
Joined: 05 Aug 2008, 23:28
Contact:

Post by Igor Sivevski »

Dali ke se igra igrata normalno ako instaliram mnogu WOAI paketi?Odnosno dali poveke Woai mu precat na kompjuterot i gi namluvaat performansite?Da recime sakam da gi instaliram site povazni kompanii od Evropa pa i od svetot pa ne znam otprilika bi biule mozi 20-30 minimum.!!!
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Post by Angel Arnaudov »

Igor Sivevski wrote:Dali ke se igra igrata normalno ako instaliram mnogu WOAI paketi?Odnosno dali poveke Woai mu precat na kompjuterot i gi namluvaat performansite?Da recime sakam da gi instaliram site povazni kompanii od Evropa pa i od svetot pa ne znam otprilika bi biule mozi 20-30 minimum.!!!
zavisi shto masina imas...jas kaj mene mi se isntalirani skoro site paketi, i raboti normalno koga igram...samo cekam malku podolgo koga ja startuvam...i koga selektiram avioni. Ti shto konfiguracija imas?
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Igor Sivevski
Падобранец
Падобранец
Posts: 18
Joined: 05 Aug 2008, 23:28
Contact:

Post by Igor Sivevski »

Abe nee bas jaka.512 Ram,256 Nvidia Geforce graficka i 2,7 Ghz iNtel Pentium 4.
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Post by Angel Arnaudov »

Igor Sivevski wrote:Abe nee bas jaka.512 Ram,256 Nvidia Geforce graficka i 2,7 Ghz iNtel Pentium 4.

aha...epa togas moze da imas problemi, da ne ti koci za vreme na igrata...malku poveke...ama probaj pa ke vidis...ako ne...stavi ushte 1 gb ram i mislam oti ke nemas problem :)
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Igor Sivevski
Падобранец
Падобранец
Posts: 18
Joined: 05 Aug 2008, 23:28
Contact:

Post by Igor Sivevski »

Eve sum pak jas.Ko ke instsliras Woai paket site faircraft.txt mu pocnuvat so ac#1000 pa natamu.Skoro site vaka pocnuvaat.Duri i flightplans so mu se ,imat na poveke mesta staveno #ac1000.Kako mozi eden ac#1000 da bidi na sto mesta vo isto vreme?Jas poccnav da gi preimenuvam site ,da recime pocnuvam so Mat i od ac#1 pocnav i ako zavrsi Mat so ac#5 ,posle narednata WOAi ja zapoznuvam so ac#6 i taka natamu,za site..Plus vo flight plans iam samo eden avion so ist znak ,da recime Ac#1 go ima samo ednas vo flightplanot.Ac#2 posle ke bidi samo klon na ac#1,znaci dva avioni od ist tip ,i taka gi pram site spored nivniot flight plan. Dali e ova neophodno ili dzabe se macam?
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Post by Angel Arnaudov »

Igor Sivevski wrote:Eve sum pak jas.Ko ke instsliras Woai paket site faircraft.txt mu pocnuvat so ac#1000 pa natamu.Skoro site vaka pocnuvaat.Duri i flightplans so mu se ,imat na poveke mesta staveno #ac1000.Kako mozi eden ac#1000 da bidi na sto mesta vo isto vreme?Jas poccnav da gi preimenuvam site ,da recime pocnuvam so Mat i od ac#1 pocnav i ako zavrsi Mat so ac#5 ,posle narednata WOAi ja zapoznuvam so ac#6 i taka natamu,za site..Plus vo flight plans iam samo eden avion so ist znak ,da recime Ac#1 go ima samo ednas vo flightplanot.Ac#2 posle ke bidi samo klon na ac#1,znaci dva avioni od ist tip ,i taka gi pram site spored nivniot flight plan. Dali e ova neophodno ili dzabe se macam?

:D :D :D :D :D :D :D

Pa kako shto znaes, eve zemi naprimer paketot na lufthansa..ima okolu 10 - 15 avioni...a vo realniot svet aviokompanijata ima poveke od 10 -15 avioni. Ti ne treba nishto da menuvas zatoa shto tie se samo klonovi, kako na primer MAT ima 2 boing 737, taka nekoja druga aviokompanija ima 20 boing 737. Ako sakas za nekoj avion da napravis flightplan, samo vpisi go tipot na avionot, AC#1000 na primer i potoa ke napravi klon od toj tip na avion...ne e teshko da se sfati... :wink:
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
User avatar
Igor Sivevski
Падобранец
Падобранец
Posts: 18
Joined: 05 Aug 2008, 23:28
Contact:

Post by Igor Sivevski »

vo red znaci,iako ac#1000 e spomnat sto pati vo eden flight plan,igrata sama pravi klon na istiot??ne mora da napravam jas novi od ac#1 do ac#100.!!
User avatar
Angel Arnaudov
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 323
Joined: 10 Dec 2006, 22:59
Location: Orlando, Florida
Contact:

Post by Angel Arnaudov »

Igor Sivevski wrote:vo red znaci,iako ac#1000 e spomnat sto pati vo eden flight plan,igrata sama pravi klon na istiot??ne mora da napravam jas novi od ac#1 do ac#100.!!
Ne :wink:
Flight Simulator Fan, Follow me on twitter: www.twitter.com/AngelArnaudov
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9688
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Post by Bobo »

А може да се стаат хеликоптери? :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests