Симулатор за едрилици

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.

Симулатор за едрилици

Postby Пилот » 08 Nov 2009, 13:50

Здраво дечки од кај можам од нет да скимнам симулатор за едрлици?Благодарам однапред
Пилот
Моделар
Моделар
User avatar
 
Posts: 90
Joined: 09 Sep 2009, 21:26
Location: Куманово,Македонија

Postby EDRILICAR » 08 Nov 2009, 14:08

na rapidshare go ima kondorot najdobriot simulator za edrilici
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Postby Пилот » 08 Nov 2009, 15:26

овааа ли е www,rapidshare.com
Пилот
Моделар
Моделар
User avatar
 
Posts: 90
Joined: 09 Sep 2009, 21:26
Location: Куманово,Македонија

Postby EDRILICAR » 08 Nov 2009, 15:31

Пилот wrote:овааа ли е www,rapidshare.com


da
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Postby kocov » 18 Nov 2009, 12:38

Mislam deka e germanski simulator jas koga go pajgav mi barase mislam mi barase pari na edna strana ama mislam deka imaa i demo verzija od kondor
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8783
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Postby Loaded_Dice » 18 Nov 2009, 17:40

Ne e germanski, od Slovenija se deckite sto go napravija :D . Inaku, postoi i eden germanski Silent Wings ili taka nesto, ama nema sansi da se meri so Condor The Competition Soaring Simulator :

www.condorsoaring.com

Inaku, tocno e deka moze da se najdat nekoi postari verzii na torrent ili rapidshare ama tie ne brkaat mnogu rabota, bidejki za da igras online i da ucestvuvas na trki potreben e originalen kluc.
Baska tie verzii sto se dostapni na net za zal ne rabotat na Vista ili na Win 7 :cry: , taka da koj veke se prefrlil na novata Win 7 (jas sum eden od niv) podobro neka ne se ni zamaraat da go siminjaat.
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1116
Joined: 04 Aug 2006, 21:48
Location: Skopje, MK

Postby Red » 18 Nov 2009, 19:14

Loaded Dice, си пробал со симулирање под друг оперативен? Десен клик на извршниот фајл-> Properties -> Compatibility
No good deed goes unpunished.
Red
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 311
Joined: 21 Aug 2007, 16:44
Location: Прилеп

Postby Loaded_Dice » 18 Nov 2009, 23:56

Да, пробав се ама ништо. Менито се стартува без проблеми, кога ќе пробаш да влезеш во играта јавува некој error. Ја немам инсталирано во моментов за да ја постирам грешката. Иако користам 64-bit Win 7, знам дека истото му се случуваше и на другар ми што има Vista 32-bit.
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1116
Joined: 04 Aug 2006, 21:48
Location: Skopje, MK

Postby Пилот » 19 Nov 2009, 14:48

а кој симулатор освен condor може од net да се скимне
Пилот
Моделар
Моделар
User avatar
 
Posts: 90
Joined: 09 Sep 2009, 21:26
Location: Куманово,Македонија

Postby Loaded_Dice » 20 Dec 2009, 15:45

Можете да го симнете Silent Wings од официјалната страна:

http://www.silentwings.no/

Еве и јас сега го симнувам, со оглед што е бесплатен првите 2 недели и тежи само 53MB вреди да се проба, иако малку сум скептичен од она што досега го имам видено во споредба со Condor :lol:
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1116
Joined: 04 Aug 2006, 21:48
Location: Skopje, MK

Postby daniel-padobranac » 22 Jan 2010, 20:32

dali znae dami kaze nekoj serial za condor soaring 1.1.2

mi prifaca eden kod ama posle 10 sekundi avtomatski se isklucuva
I Believe I Can Fly
daniel-padobranac
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 49
Joined: 03 Jul 2008, 21:09
Location: kumanovo

Postby Loaded_Dice » 24 Jan 2010, 03:13

За жал такво нешто сеуште немам откриено :cry: . Клучевите функционираат само до 1.0.9, а таа верзија не работи на Vista и Windows 7. Како и да е симулаторов е толку добар што сериозно размислувам да ја набавам оригиналната верзија за да може да учествувам и на online натпревари :lol:. Цената од 40Е e малку скапа, aма дефинитивно вреди. Единствена маана му е што се моделирани само едрилици со високи перформанси кои кај нас не се среќаваат баш често во реален живот.
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1116
Joined: 04 Aug 2006, 21:48
Location: Skopje, MK

Postby Дарко Д » 28 Jan 2010, 14:01

Ако наидете на некој симулатор пишете овдека
Дарко Д
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 198
Joined: 27 Jan 2010, 13:14
Location: Куманово,Македонија

Postby ninost » 18 Apr 2010, 20:15

Zdravo!! Znae nekoj kako se poletuva so schweizer edrilicata na fs 2004??
ninost
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 24
Joined: 10 Apr 2010, 00:17

Postby Loaded_Dice » 18 Apr 2010, 21:52

Toa nemoj uopste ni da go probuvas, uste odma ke ti kazam kako hardcore fan na simulacii i vistinski pilot na edrilica deka blage veze nema so realnosta. Ako veke sakas asolna edrilica vo FS sto kolku tolku lici na nesto edinstvena opcija ti e dodatokot DiscusX za FSX:

http://en.shop.aerosoft.com/eshop.php?a ... treffer=50

Isto taka ke treba da go simnes i besplatniot dodatok CumulusX za termikata:

http://www.luerkens.homepage.t-online.de/peter/

Ova e samo za FSX, na zalost vo FS2004 nemas opcija za realno letanje so edrilica. Sepak najdobra dedicated simulacija za edrilicarstvo bez konkurencija e "Condror The Competition soaring Simulator" :lol:
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1116
Joined: 04 Aug 2006, 21:48
Location: Skopje, MK


Return to Симулатори / Simulators

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron