Tom Clancy's H.A.W.K.

Flight simulator, Lock on и останати симулации.
Flight simulator, Lock on and other flying simulators.
Post Reply
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45754
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Tom Clancy's H.A.W.K.

Post by Iko »

Ja probal nekoj?

http://www.youtube.com/watch?v=-sx5l9cS ... re=channel" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=5g3AxOG0 ... re=channel" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=K8q_HWKI ... re=channel" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Tom Clancy's H.A.W.K.

Post by AlexGreat »

Arkadna e kazuvaat...daleku od Lock-on ...
Ali sepak mokna e... :)
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45754
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Tom Clancy's H.A.W.K.

Post by Iko »

Znam deka ne e realistichna...no sepak mi izgleda interesno...no edno e sigurno...dobra grafika!
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Tom Clancy's H.A.W.K.

Post by AlexGreat »

Тоа да..секако,затоа реков..моќна е.. :)
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Loaded_Dice
Капетан на B747
Капетан на  B747
Posts: 1256
Joined: 04 Aug 2006, 22:48
Location: Skopje, MK
Contact:

Re: Tom Clancy's H.A.W.K.

Post by Loaded_Dice »

Играва е ептен аркадна и врска нема со реалноста ( А-10 лета надзвучно и сите носат по 100 ракети :lol: ). Единствено графиката изгледа добра, ама и тоа не е нешто посебно во споредба со последната верзија на Lock On 2.0. Двете главни техники за текстурирање на теренот во симулатори (ако може да се реше дека и ова е симулатор) се со сателитски снимки и со синтетички генерирани текстури и објекти. Оваа користи сателитски снимки и затоа изгледа подобро од високо ама кога ќе се спуштиш ниско нема шанси да изгледа толку добро како синтетички генериран терен како што користи Lock On. Ако сакате лесен симулатор а сепак да е веродостоен ви ја предлагам Strike Fighters 2 серијата од Тhirdwire, може да се летаат многу типови авиони а сепак се колку толку реалистични :D
User avatar
Александар Морган
Падобранец
Падобранец
Posts: 16
Joined: 24 Dec 2009, 15:29
Contact:

Re: Tom Clancy's H.A.W.K.

Post by Александар Морган »

Се согласувам со се што кажа Loaded_Dice. Тотален булшит е играта, толку е аркадна што не можете ни асално да го контролирате авиониот, цело време иде на сец. А и графиката исто ќе потврдам е Гоогле мапс прекопирано. Спуштете се на пониско и веднаш ги гледате нискорезолуционите моменти. Барем саундтракот ми се допаѓа, баш онаков америчко-херојски!
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Tom Clancy's H.A.W.K.

Post by AlexGreat »

avionot se vrti 360 stepeni za 3sekundi a? :)
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
User avatar
Davormkd
Падобранец
Падобранец
Posts: 37
Joined: 07 Apr 2010, 17:50
Contact:

Re: Tom Clancy's H.A.W.K.

Post by Davormkd »

Да не го има случајно некој играно продолжението од играва?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests