Z3-BGK

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.

Re: Z3-BGK

Postby KVARK » 29 May 2010, 08:22

Многу убава слика!

Твоја е?
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
User avatar
 
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 22:39
Location: New Foxсиче!

Re: Z3-BGK

Postby KVARK » 29 May 2010, 09:01

filipv wrote:
KVARK wrote:Многу убава слика!


Фала!

KVARK wrote:Твоја е?


Да, сабајле ме разбудија ановите - буквално меѓу згради се муваа! Не ми беше пееската објективот при рака, иначе можеа и екстремни фотки да се направат.Секоја чест! Една од најубавите кои сум ги видел на тема аерозапрашување со Ан-2.

Инаку и јасво сон слишнав брмчење утрово, ама бидејќи ужасно ме болеше главата претходната вечер, не бев баш сигурен дали се авиони или ми бучи мигрената. :D
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
User avatar
 
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 22:39
Location: New Foxсиче!

Re: Z3-BGK

Postby Scylla » 29 May 2010, 10:38

Феноменална фотка Филип! Ставај ја одма на А.нет, сигурен сум дека ќе привлече големо внимание.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4901
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: Z3-BGK

Postby dragan_mig31 » 29 May 2010, 11:07

свака част филип.сабајле и мене ме разбудија ановите али ме мрзеже да идам до врв на зграда за да ги сликам(живеам на први спрат).
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21353
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Z3-BGK

Postby karamba » 29 May 2010, 16:46

Филип и од мене честитка за сликава,феноменална е!Јас сликнав нешто ама не се осудувам да пуштам покрај твојава,а ги гледав цело време сабајле секојпат се интересни,јако брчење а споро и ниско летање.Уште еднаш секоја чест за фоткава. :bravo:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11378
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Z3-BGK

Postby Iko » 29 May 2010, 16:57

Odlichna fotka! Sekoja chest druzhe!

Ushte Skopje navistina da beshe mokjen industriski centar kako shto surealno deluva na slikava... :lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 35033
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Z3-BGK

Postby avijacijamk » 31 May 2010, 07:19

Браво за фоткава, секоја чест.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
http://www.avijacija.com.mk
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 12:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Re: Z3-BGK

Postby Valter » 31 May 2010, 11:01

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03

Re: Z3-BGK

Postby IgorMKD » 02 Jun 2010, 13:10

Respect!
"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15301
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: Z3-BGK

Postby Trpkovski Vladimir » 02 Jun 2010, 15:21

Фнтастична фотка.
П.С:
Филип, ја поставив на МЦМ форумот, еве линк каде е поставена. http://www.mycity-military.com/Avijacij ... n-2_7.html
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: Z3-BGK

Postby Bobo » 07 Jul 2010, 09:32

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Z3-BGK

Postby alvarhanso » 07 Jul 2010, 12:49

Аирлија... стварно е џам фотката. :D
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25306
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Z3-BGK

Postby Iko » 07 Jul 2010, 21:08

:bravo: :bravo: :bravo:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 35033
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Z3-BGK

Postby karamba » 08 Jul 2010, 12:27

Филип,честитка и од мене за објавава на твојава фотка на airliners.net,џам слика!Еве можност пак да ги фатиш на дело ако си тука и нормално ако не спиеш!
Втората фаза на авионското прскање ќе се изврши на 10.07. (сабота) и на 11.07. (недела), во период од 04:30 до 06:30 часот.

линк http://zurnal.mk/mk/cont.asp?k=21208120 ... =871012320
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11378
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Z3-BGK

Postby Iko » 09 Jul 2010, 09:03

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 35033
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Z3-BGK

Postby Skopjeair » 09 Jul 2010, 15:33

filipv wrote:Aјде уште малце самосебефалби: сликата е "Top of last 24 hours" и "The Photographers Choice Award". Ќе биде на насловната страна на airliners.net во следните 7 дена. :shok:

Фала дечки уште еднаш. Без вашите охрабрувања, ништо од ова немаше да биде. Понизно се поклонувам!


НЕ НЕ! Ние тебе понизно ти се поклонуваме! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Z3-BGK

Postby Trpkovski Vladimir » 09 Jul 2010, 16:11

Дефинитивно, ако не кај нас, во светот дефинитивно се цени квалитетот.
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: Z3-BGK

Postby Scylla » 09 Jul 2010, 17:52

Баш ми е мило што бев во право дека ќе привлече внимание фоткава на А.нет :) Феноменална е. Со што опрема е сликана?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4901
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Re: Z3-BGK

Postby Mad Scientist » 09 Jul 2010, 18:23

И тогаш бев на работа а и овој пат ќе бидам, у П.М. а баш фино си живеам на 11-ти спрат.
No good deed remains unpunished.

Нормален текст - Пишува љубител на авијација
Здебелен црвен и искосен текст - Пишува модератор
Mad Scientist
On the mike at 120.3
On the mike at 120.3
User avatar
 
Posts: 773
Joined: 05 Oct 2006, 17:42

Re: Z3-BGK

Postby Bobo » 10 Jul 2010, 04:28

Седам на тераса со лаптоп и пијам утринско кафе уживајки во прелетите на БониАир.(нема подобро) Ама се нешто околу зградата на ФилипВ ми се вртат :bravo:

пс.Некако силен ветер има и не летаат толку ниско...
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Next

Return to Фотографија и спотери / Photography and spotters

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron