Спотерска Акција LWSK

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.

Спотерска Акција LWSK

Postby Bobo » 30 Aug 2010, 15:05

Се започна со еден ден наутро... :)

ДАШ 8 Малев

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Bobo » 30 Aug 2010, 15:11

Поздрав до екипата

Image

Image

Image

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby dragan_mig31 » 30 Aug 2010, 15:20

брее све комбиња и аутобуси сте сликале :D
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21353
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Bobo » 30 Aug 2010, 15:27

Ке следат и фотките од СЛР апаратите
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Bobo » 30 Aug 2010, 15:29

Опремата :)

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Skopjeair » 30 Aug 2010, 15:46

Да средам сликите и ќе ставам од денес што сликав. Ем Анушките сабајле, ем Стенковец, и шлагот Александар Велики! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby alvarhanso » 30 Aug 2010, 15:54

Bobo wrote:Опремата :)


Камо пивце? За помирна рака. :wink:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25306
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Skopjeair » 30 Aug 2010, 15:56

Ете што заборавивме да сликаме ... ПИВОТО! :)
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Bobo » 30 Aug 2010, 16:07

пивото...у стомак :D
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Trpkovski Vladimir » 30 Aug 2010, 16:23

Одлично момци, спотерството во Македонија дефинитивно има надеж. :bravo: :bravo: :bravo:
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Skopjeair » 30 Aug 2010, 16:34

Еве слики од денешниот излет!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Skopjeair » 30 Aug 2010, 16:35

Последните слики!

Image

Image
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby dragan_mig31 » 30 Aug 2010, 16:37

топ сте поминале :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21353
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Bobo » 30 Aug 2010, 17:53

Одлично.Плачат сликиве за аирлинерс
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby karamba » 30 Aug 2010, 19:34

S.W.A.T Spot :D ,спотеришта прва класа :D :D :D ,секоја чест за акцијава,него сеа ми текна нешто друго!Викендов бев на средно Водно,на паркинг горе се распослани делови од стубовите за жичарата,свртев два-три муабета со аустријците ама тие што се здесија горе не знаеа точно кој,кога и како ќе ги крева стубовите,а ќе се креваат и местат со хеликоптер сигурно читав нешто и по новиниве за тоа.Првиов дел од жичарава треба као да биде готов до крајот на годинава,значи кревањево на стубовиве нешто порано е сеа дали у цената на проектов е урачунато и местење од нивна страна а со тоа и со нивни хеликоптер не знам али може да се дознае!Ете уште еден интересантен моменат за спотерај,а,шо ќе кажете на ова?
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11378
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Bobo » 30 Aug 2010, 19:59

Ке се местат со српски ми-8/17.За точна дата ке ве информирам и ке го „нападнеме“ Водно со апаратчиња
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby dragan_mig31 » 30 Aug 2010, 20:01

Bobo wrote:Ке се местат со српски ми-8/17.За точна дата ке ве информирам и ке го „нападнеме“ Водно со апаратчињакој српски ми-8 или 17?воен или некој на цивилна компанија?ко да неаме ние ми-8 или ми-17.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21353
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Bobo » 30 Aug 2010, 20:18

Незнам точно кој.Ке прашам ке ви кажам...само 3 столба ке ги местат со хеликоптер!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby IgorMKD » 31 Aug 2010, 00:19

Bobo wrote:Незнам точно кој.Ке прашам ке ви кажам...само 3 столба ке ги местат со хеликоптер!


Обавезно да јавиш!

Браво за спотерајот на Алек... Него, што се тоа жеснки столчиња. Нешто сумњива екипа сте ми Вие.
"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15301
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: Спотерска Акција LWSK

Postby Христијан » 31 Aug 2010, 00:43

IgorMKD wrote:
Bobo wrote:Незнам точно кој.Ке прашам ке ви кажам...само 3 столба ке ги местат со хеликоптер!


Обавезно да јавиш!

Браво за спотерајот на Алек... Него, што се тоа жеснки столчиња. Нешто сумњива екипа сте ми Вие.Можда имало и женско друштво не кажуваат се изгледа. :twisted: :twisted:
The only easy day, was yesterday!
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 22:14
Location: Република Македонија

Next

Return to Фотографија и спотери / Photography and spotters

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron