Спотерско попладне на Ел Прат, Барселона

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.

Re: Спотерско попладне на Ел Прат, Барселона

Postby AlexGreat » 12 Jun 2011, 00:17

Браво Филип,навистина се прекрасни сликиве!Кажи ми што авион е тој од аир-Берлин?
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
User avatar
 
Posts: 9157
Joined: 05 Mar 2009, 22:18

Re: Спотерско попладне на Ел Прат, Барселона

Postby Bobo » 12 Jun 2011, 00:21

Одличен џип,слики,авиони и се надевам одличен провод. :bravo:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Спотерско попладне на Ел Прат, Барселона

Postby karamba » 12 Jun 2011, 01:37

Филип,џабе авиониве братче пак првата слика ти е најубава :wink: ,браво за турнејава одлични слики.
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11378
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спотерско попладне на Ел Прат, Барселона

Postby IgorMKD » 12 Jun 2011, 10:06

:bravo: Keep them coming!
"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15301
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: Спотерско попладне на Ел Прат, Барселона

Postby Skopjeair » 12 Jun 2011, 15:23

Кај е подмладокот со тебе? :)))
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Спотерско попладне на Ел Прат, Барселона

Postby alvarhanso » 12 Jun 2011, 22:09

filipv wrote:Image


Супер слики, браост! :D
Него, имаш монтирано ipad на шајбната или така ми се чини?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25306
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спотерско попладне на Ел Прат, Барселона

Postby IgorMKD » 26 Jun 2011, 10:05

И јас имам ваков лап-топ, поклон од сопругата :D
"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15301
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје


Return to Фотографија и спотери / Photography and spotters

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests