"Авиони" сликани на аеромитинзи

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Trpkovski Vladimir » 04 Sep 2012, 11:02

Image
Image
Image
Image
Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Trpkovski Vladimir » 04 Sep 2012, 11:05

Image
Image
Image
Image
Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Trpkovski Vladimir » 04 Sep 2012, 11:07

Image
Image
Image
Image
Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Trpkovski Vladimir » 04 Sep 2012, 11:10

Image
Image
Image
Image
Image
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Trpkovski Vladimir » 04 Sep 2012, 11:14

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Дефинитвно треба да си земам подобра фото опрема, на земја и успеав нешто да фотнам (што се гледа од приложеното :) ), ама оние во воздух слабо испаднаа.
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby karamba » 04 Sep 2012, 12:14

Владо куче едно старо, па за што те пративме бре друже тебе во Батајница, на аеро митинг или на *аеро митинг*, па ово нема ни у Београду, тактички си покрил све, без да те сети некоја србенда :wink:


Дај телефон од онаа плавата со кратката коса што се џилити на сликите у хеланки да и барам ферка :twisted: ти не си за пиво бре чоек, ти си за гајба со све мезе, цар
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11378
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby dragan_mig31 » 04 Sep 2012, 12:15

Трпе стандардно од тебе :) :bravo: :bravo:
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 21353
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Bobo » 04 Sep 2012, 12:24

dragan_mig31 wrote:Трпе стандардно од тебе :) :bravo: :bravo:


Кој мањанк :mrgreen: И у битола ги искина цуриве.. :D
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Trpkovski Vladimir » 04 Sep 2012, 17:15

karamba wrote:

Дај телефон од онаа плавата со кратката коса што се џилити на сликите у хеланки да и барам ферка :twisted: ти не си за пиво бре чоек, ти си за гајба со све мезе, цар


Уф брат, да знаеш што пози местеше таа плавата, ама неколку пати ми влезе „непознат (по некогаш и познат)пешачки објект“ пред објективот, така да ми ги расипаа фотките. Се гледаше дека цурава дошла таму за да биде сликана и намерно „провоцираше“. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby stef4o » 05 Sep 2012, 14:40

Батајница 2012 , слики од најелитната српска ескадрила :D

Image

Image

Image

Image

Image

последнава има добра камуфлажа :D
stef4o
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 129
Joined: 11 May 2009, 23:26

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Bobo » 05 Sep 2012, 14:50

Сеа жените ваши да ги почестите со еден Account на форум.авијација.мк :twisted: или пак ние?а багро хаха
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Trpkovski Vladimir » 05 Sep 2012, 16:48

Колку што знам, нити Сте4о нити јас не сме женети, така да ние ич проблем си немаме. :P :P :P
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5540
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: "Авиони" сликани на аеромитинзи

Postby Bobo » 05 Sep 2012, 17:09

Trpkovski Vladimir wrote:Колку што знам, нити Сте4о нити јас не сме женети, така да ние ич проблем си немаме. :P :P :P


:lol:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8061
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Previous

Return to Фотографија и спотери / Photography and spotters

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests