Се урна B737 Max-8 на Ethiopian Airlines

Факти, причини и последици од авионските несреќи.
Facts, reasons and outcomes from aircrash investigations.

Re: Се урна B737 Max-8 на Ethiopian Airlines

Postby Iko » 06 May 2019, 19:46

Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 38314
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Се урна B737 Max-8 на Ethiopian Airlines

Postby filipv » 05 Nov 2019, 16:52

Не разбирам. Како тоа сега Боинг признава, кога уште после првата несреќа ги апдејтираше процедурите доставени на пилотите? Значи уште тогаш „признале“, а не сега.
filipv
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2604
Joined: 13 Dec 2017, 11:54

Re: Се урна B737 Max-8 на Ethiopian Airlines

Postby Bobo » 06 Nov 2019, 00:18

filipv wrote:Не разбирам. Како тоа сега Боинг признава, кога уште после првата несреќа ги апдејтираше процедурите доставени на пилотите? Значи уште тогаш „признале“, а не сега.


Па веста е од PONEDELJAK, 06. MAJ 2019, 13:31 -> 15:33
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8395
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Previous

Return to Авионски несреќи / Case study

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests