Падна уште еден B777 на Malaysia

Факти, причини и последици од авионските несреќи.
Facts, reasons and outcomes from aircrash investigations.

Re: Падна уште еден B777 на Malaysia

Postby Flug » 10 Aug 2014, 09:15

МАРТИН wrote:
dragan_mig31 wrote:http://www.youtube.com/watch?v=aKKoKmUtQXE

леле ова ме потсети на една поранешна пријателка... :D
Али добра е Еленчево, добра линија има!
Flug
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 458
Joined: 19 May 2007, 16:42

Re: Падна уште еден B777 на Malaysia

Postby МАРТИН » 10 Aug 2014, 18:59

мхмммммммммммммммммммммммммммммм :D
МАРТИН
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1371
Joined: 02 Jun 2010, 06:40

Црно им се пишува на „Малезија ерлајнс“

Postby Falcon » 31 Aug 2014, 19:03

Малезиската национална авиокомпанија беше погодена со исчезнувањето нејзин авион во март. Со катастрофата во Украина, економските изгледи на компанијата се влошија, смета експертот Мошин Азиз во интервју за Дојче веле:

„Малезија ерлајнс“ тешко дека ќе преживее

:|
Falcon
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 810
Joined: 06 Mar 2008, 19:59
Location: Macedonia

Re: Падна уште еден B777 на Malaysia

Postby alvarhanso » 18 Nov 2014, 17:41

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25823
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Падна уште еден B777 на Malaysia

Postby alvarhanso » 15 Jul 2015, 22:52

First on CNN: Sources say MH17 report blames Russian missile for shooting down plane
http://edition.cnn.com/2015/07/15/polit ... h-ukraine/
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 25823
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Падна уште еден B777 на Malaysia

Postby Марко СВ.Н. » 14 Aug 2015, 19:50

MH17 Downed By SA-11 Missile, U.S. Intel Confirms
Image

http://aviationweek.com/defense/mh17-do ... l-confirms
Марко СВ.Н.
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1029
Joined: 24 May 2013, 19:32
Location: Свети Николе

Re: Падна уште еден B777 на Malaysia

Postby Марко СВ.Н. » 13 Oct 2015, 17:33

Марко СВ.Н.
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1029
Joined: 24 May 2013, 19:32
Location: Свети Николе

Re: Падна уште еден B777 на Malaysia

Postby Zoran MAF » 13 Oct 2015, 18:08

Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4981
Joined: 02 Jul 2014, 18:44
Location: За Никаде

Re: Падна уште еден B777 на Malaysia

Postby karamba » 28 Sep 2016, 13:46

Линк со пренос на конференцијава на ЈИТ во живо од Холандијаhttp://www.mkd.mk/svet/vesti/proruskite ... na-potvrdi
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11841
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Previous

Return to Авионски несреќи / Case study

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron