Се урна Ил-18 на Руските ВКС

Факти, причини и последици од авионските несреќи.
Facts, reasons and outcomes from aircrash investigations.

Се урна Ил-18 на Руските ВКС

Postby Iko » 19 Dec 2016, 08:23

Za srekja - nema zhrtvi (da se nadevame deka kje ostane taka)...

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... ljudi.html
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 36627
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Се урна Ил-18 на Руските ВКС

Postby karamba » 19 Dec 2016, 09:49

Видов ова сабајлево...ова е машината

Image
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11929
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija


Return to Авионски несреќи / Case study

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests