Се сруши G-VSKP AgustaWestland AW169

Факти, причини и последици од авионските несреќи.
Facts, reasons and outcomes from aircrash investigations.

Се сруши G-VSKP AgustaWestland AW169

Postby Bobo » 27 Oct 2018, 22:19

Падна хеликоптерот во сопственост на Лечестер FC. Во него биле газдата на клубот, спортскиот директор и 1 пилот.. :cry:

https://twitter.com/hashtag/leicesterci ... s&src=hash

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8168
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Се сруши G-VSKP AgustaWestland AW169

Postby karamba » 27 Oct 2018, 22:42

Штета, нек им е лесна земја којзнае што се десило закачил ли негде мајку му? А играше Лестер со Вест Хем прееска од 18.30 несреќава била одма после утакмицата
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 11841
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Се сруши G-VSKP AgustaWestland AW169

Postby Bobo » 29 Oct 2018, 01:58

Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8168
Joined: 26 Oct 2007, 20:16


Return to Авионски несреќи / Case study

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests