Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

За љубителите на лесните авиони,падобранството,едрилиците и ултралесните летала.
For the fans of the light aircraft, paragliders, private flying and sailplanes.

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby apo_bullseye » 06 Nov 2010, 17:28

igor_mk wrote:Браво за битолчаниве ! Баш сега гледав една емисија на МТМ каде гостуваа членови од аеро клуб Битола и со ова што го кажаа мене ми изгледаат на хиперактивни момци :D Аеро митинзи , РЦ собири , многу проекти од областа на воздухопловството, летни курсеви, продавници за моделарство дечкиве растураат БРАВО !


Имаше на сител завчера мислам гостуваа и од аеро клуб Скопје само немав време да ја гледам емисијата.
apo_bullseye
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1695
Joined: 26 Feb 2010, 13:53
Location: Скопје

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby kiko737 » 30 Jan 2012, 22:23

Колку е пари е обука за едрилица? :D
kiko737
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 29
Joined: 22 Aug 2011, 23:46
Location: Bitola

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby EDRILICAR » 31 Jan 2012, 20:09

vo Skopje e 1300 eur, a bitrebalo prilicno slicna cenata i na ak BItola
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby kiko737 » 07 Feb 2012, 17:43

Image
kiko737
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 29
Joined: 22 Aug 2011, 23:46
Location: Bitola

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby EDRILICAR » 07 Feb 2012, 19:50

Edvaj cekam da dojde prolet da idam na edrenje
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby seavo » 19 Feb 2012, 10:03

незнам зошто , но ова ме врати во Битола, на стариот аеродром кај Света Недела.....во шеесеттите години и витлото Херкулес :(

http://www.4shared.com/video/w-_2XVzR/S ... _Rana.html
seavo
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 89
Joined: 06 Jan 2007, 10:57

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby kocov » 21 Mar 2012, 11:28

seavo wrote:незнам зошто , но ова ме врати во Битола, на стариот аеродром кај Света Недела.....во шеесеттите години и витлото Херкулес :(

http://www.4shared.com/video/w-_2XVzR/S ... _Rana.html


Денес таму е затворската колонија и чуват овци
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8526
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby Bobo » 07 Sep 2015, 13:46

Image
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8192
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Аеро Клуб "Мирко Тодоровски" - Битола

Postby kocov » 28 Apr 2019, 00:54

Аеродромот во Битола во 30 тите дирекна линија солун -битола -белград .Над Скопје фајкаше турболенци кога се прелетваше

Image
Се ке направам како што треба и на крајот пак ништо..лоша срејка или што и јас самиот незнам
kocov
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 8526
Joined: 12 Jan 2008, 18:59
Location: Republika Bitola

Previous

Return to Спортска авијација / General aviation

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests