Деловите на авионот

За сите оние кои не се плашат да ги извалкаат рацете и облеката.
For those who are not afraid to get messy clothes and hands.

Postby avijacijamk » 01 Mar 2007, 13:56

Ејјј, ова е одлично. Секоја чест, колку би било добро аеро клубовиве да воведат ваков мултимедијален ground school.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
http://www.avijacija.com.mk
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 12:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Postby avijacijamk » 03 Apr 2007, 10:00

ТИТО после твојов пост луѓе кои го следат форумот кажаа дека одлично си ја составил темава. Дечки кои имаат добро познавање од оваа тематика, се изненадени кога им кажав колку години си. Само така продолжи.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
http://www.avijacija.com.mk
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 12:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Postby Tito » 03 Apr 2007, 19:00

Fala za podrskata druze
Tito
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 87
Joined: 19 Aug 2006, 20:04
Location: Скопје,Македонија

asamblaza na avioni

Postby Flankerman » 07 Jul 2007, 10:10

Zdravo dragi tehnicari!
Nogu interesni vi se objasnuvanjata...
samo prodolzuvate taka!
Mene me interesirat kako se skopleni borbenite avioni.
Ako ima nekoj nekoi sliki , naka pusta.
Akoj nekoj znae so avionce e ova naka mi reci.Slicevo e praev vo meetingot La Ferte Alais 2005.

Image

Image
Flankerman
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 397
Joined: 19 Jun 2007, 22:39
Location: Paris

Postby BORG » 07 Jul 2007, 15:00

Image

Turbojet Engine

Image

Afterburning Turbojet

Image

Turboprop Engine
BORG
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1328
Joined: 15 Jul 2006, 22:09
Location: YYZ Toronto -Mississauga ON

Previous

Return to Механика / Mechanics

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest