1:48 Academy MiG-29 9.12

За љубителите со дебели нерви и креативност во обликувањето на овие прекрасни модели.
For the creative fans with patience who build these magnificent models.
Post Reply
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35456
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

1:48 Academy MiG-29 9.12

Post by dragan_mig31 »

Maketava ja kupiv pred nekoklu godini zaedno so eden ton resin eceraj i dekali.Koa ja pocnav sfativ zasto ja kupiv tolku eftino posto ova e edna od najlosite maketi so sum imal prilika da gi rabotam.NE za dzabe e noviot mig-29 od GWH 75 evra a ova samo 40 so cel toj resin i eceraj.Maketata ja pocnav pred poise od godina dena.Edvaj go sklopiv trupot.Letoska mi se otcupa resinskiot nos i resiv da ja batalam.Pred edno nedela dena dobiv inspiracija i resiv da ja zavrsam.Ugraden e resinski kkokpit,izduvi,kutii na trap,nos,vazdushna kocnica,nosaci na raketi itd..Doraboten e resinskiot kokpit,napraveni se novi dugminja zici kabli vodovi i rucki.Nov hud.PItocevot e od igla.Kompletno e prerezana i izrivetirana maketata.Poklopcite se od eduard.Farbanje akan uljani boi,dekali se lift here.Maketava predstavue avion u periodot od 92-99 godina.Unisten e na zemja za vreme na prvite denovi od agresijata na nato 99ta godina.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests