Прв македонски виртуелен event (групно летање)

Дискусии околу VATSIM мрежата. Се што не ви е јасно а сакате да го дознаете.
Discussions about the VATSIM network. Everything that you don't know but you are willing to find it out.

Прв македонски виртуелен event (групно летање)

Postby fly_macedonia » 25 Jan 2007, 11:17

Вчера се консултирав со мои колеги и пријатели од VATSIM за обид да се направи прв летачки event во Македонија. Значи сега за сега, во план е да се викнат поголемите регионални компании JAT VA, Air Croatia Virtual, Sky East Virtual и уште некои, планираме да ги пополниме сите 4 контролни позиции во Македонија што значи ќе работат и Скопје и Охрид. Најверојатно датата ќе биде 4 февруари (идната недела) од 7 часот па веројатно до полноќ. Се надевам дека за прв пат ќе се наполни македонското виртуелно небо.

Сакам да го слушнам вашето мислење за целава работа, ако имате некој предлог и нека пишат тие што се спремни да учествуваат во организирање или летање.
Зачленете се на VATSIM
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 18:09
Location: Скопје, Р. Македонија

Postby Skopjeair » 25 Jan 2007, 11:27

Pa super ke bide ako se napravi guzva nad Makedonskoto nebo. Jas sum za!!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Postby avijacijamk » 25 Jan 2007, 11:51

Ако треба помош тука сум.
Премногу анализа доведува до парализа!!!
http://www.avijacija.com.mk
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 12:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Postby suntev marjan » 01 Feb 2007, 00:06

eve me doagam :D

Image
suntev marjan
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 2
Joined: 29 Jan 2007, 00:19
Location: Svajcarija


Return to MacVACC & VATSIM

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests