Променет услов за зачленување

Дискусии околу VATSIM мрежата. Се што не ви е јасно а сакате да го дознаете.
Discussions about the VATSIM network. Everything that you don't know but you are willing to find it out.

Променет услов за зачленување

Postby fly_macedonia » 24 May 2007, 18:03

VATSIM објавува дека го укинува правилото во зачленувањето кое не дозволуваше регистрирање со e-mail од бесплатен провајдер (hotmail, yahoo, gmail, итн). Ова е направено за да се поедностави пристапот на потенцијалните нови членови. Ако сте веќе член на мрежата и не ви одговара e-mail-от за комуникација да ви е веќе пријавениот (како на мене), можете да го смените во e-mail од бесплатен провајдер уште веднаш.
Зачленете се на VATSIM
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 18:09
Location: Скопје, Р. Македонија

Re: Променет услов за зачленување

Postby stavre » 27 Feb 2008, 02:25

Zdravo, ja sum nov clen na forumov i stvarno e mnogu dobar dali moze da mi odbjasnis kako mozam da se zaclenam na VATSIM
stavre
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje

vatsim

Postby zdravkin2000 » 04 May 2008, 09:59

koga sme veke kaj vatsim i jas sum clen i objasni malku kako se prilkucuvas na mrezata i kako odi seto toa pa mozeme nekade i da senajdeme na letanje malku

pozdrav
zdravkin2000
Едриличар
Едриличар
User avatar
 
Posts: 226
Joined: 02 Dec 2007, 20:00

Re: vatsim

Postby stavre » 15 Apr 2009, 21:48

dali ke moze da mi kazete kako da se zaclenam na vatsim vi blagodaram odnapred
stavre
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje

Re: vatsim

Postby Z3-MAK » 16 Apr 2009, 12:18

stavre wrote:dali ke moze da mi kazete kako da se zaclenam na vatsim vi blagodaram odnapred


NEW PILOTS START HERE http://vatsim.net/prc/
NEW ATC START HERE http://vatsim.net/controller.html
Z3-MAK
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 56
Joined: 04 May 2008, 12:19

Re: vatsim

Postby stavre » 16 Apr 2009, 12:55

fala ti mnogu pokusavam da se logiram ama nesto ne me saka:) jas bev zaclenet na vatsim ama poima nemam kako i cela godina ne sum bil na vatsim pa sega pokusavam pak da se logiram ama tesko ide ama se nadevam so malku poveke napor ke bide vo sekoj slucaj fala Z3-MAK
stavre
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje

Re: vatsim

Postby Z3-MAK » 16 Apr 2009, 16:41

stavre wrote:fala ti mnogu pokusavam da se logiram ama nesto ne me saka:) jas bev zaclenet na vatsim ama poima nemam kako i cela godina ne sum bil na vatsim pa sega pokusavam pak da se logiram ama tesko ide ama se nadevam so malku poveke napor ke bide vo sekoj slucaj fala Z3-MAK


Аха, е па ако не си подолго логиран можеби те имаат избришано (веројатно на Емаил те имаат известено за тоа), меѓутоа ти повторно зачлени се со друг Емаил, и земи друг ID и Password. Поздрав!:)
Z3-MAK
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 56
Joined: 04 May 2008, 12:19

Re: vatsim

Postby stavre » 16 Apr 2009, 17:39

Taka i ke napravam drugo ime i drug mail pa posle ke treba da mi objasnis kako toa se ide zmam imase eden program ama go zaboraviv bas za vatsim i za mrezno letanje togas go simnav od internet ama smeniv kompjuter i zaboraviv kako se vika toj program ama otom potom izvini na maltretiiranje ama ke ti se oduzam nekako :) so nekoe uvozno pivo

:D :D
stavre
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje

Re: vatsim

Postby stavre » 16 Apr 2009, 18:05

Ова стварно ме нервира не ме сака и не ме саката никако да се регистрирам незнам во сто е проблемот и друг маил и друг ид кој знае сто е работата извини другар за ова сто те замарам ама ставрно многу сакам летанје на симулатор поздрав :D
stavre
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje


Return to MacVACC & VATSIM

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest