Воздухопловни документарци

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.

Re: Воздухопловни документарци

Postby dragan_mig31 » 15 May 2012, 22:39

♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22400
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Воздухопловни документарци

Postby dragan_mig31 » 15 May 2012, 23:32

♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22400
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Воздухопловни документарци

Postby Canemakedonski » 31 May 2012, 16:41

Еве еден документарец од Discovery Channel Wings за XB 70 Valkyrie:

http://www.filestube.com/53484549e1b96b ... Forum.html
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Воздухопловни документарци

Postby alvarhanso » 06 Jul 2012, 00:37

Discovery Channel Wings Great Planes Republic F 105Great Planes McDonnell Douglas F 18 HornetGreat Planes Rockwell B 1B Lancer

..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27064
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Воздухопловни документарци

Postby EDRILICAR » 29 Jul 2012, 16:22

http://watchseries.eu/episode/flying_wi ... 19773.html

flying wild alaska

site sezoni za online gledanje
EDRILICAR
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 806
Joined: 24 Jan 2007, 15:56
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Re: Воздухопловни документарци

Postby alvarhanso » 24 Aug 2012, 10:12

Да не го прати некој новиот серијал на Explorer, Ice Pilots?
http://www.icepilots.com/show.php
Пред некој ден гледав една епизода, но не знам колку иделе претходно.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27064
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Воздухопловни документарци

Postby dragan_mig31 » 24 Aug 2012, 10:33

Ја не пошто овие модерниве документарци што ги форсираат на диксавери нешнл џиографик и експлорер поише ми личат на реалити шоуа него на документарци.
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22400
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Воздухопловни документарци

Postby Canemakedonski » 24 Aug 2012, 13:08

alvarhanso wrote:Да не го прати некој новиот серијал на Explorer, Ice Pilots?
http://www.icepilots.com/show.php
Пред некој ден гледав една епизода, но не знам колку иделе претходно.


Не баш, ама разбрав дека оваа компанија, Buffalo Airways е последна што лета ДЦ 3 на редовна линија.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Воздухопловни документарци

Postby alvarhanso » 24 Aug 2012, 13:16

Летаат и на DC-4 и C-46.
http://www.icepilots.com/fleet.php
Искрено, гледајќи ја емисијава... не би пуштил нога во тие машини.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27064
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Воздухопловни документарци

Postby Canemakedonski » 24 Aug 2012, 13:26

Како што вели Википедија имаат цела флота антиквитети и шест несреќи без жртви:

http://en.wikipedia.org/wiki/Buffalo_Airways

И како што изгледа повеќе снимаат документарци и пренесуваат товар отколку патници.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Воздухопловни документарци

Postby alvarhanso » 24 Aug 2012, 13:36

Во последнава епизода C-46-ката им се расипа пред полетување, па ја адаптираа DC-3-ката од cargo во патнички. т.е ја изметија згора-здоле и ставија камп столици на расклопување. :D
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27064
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Воздухопловни документарци

Postby Canemakedonski » 24 Aug 2012, 13:41

Служат џин тоник со мраз? Ах, и ако служат дали се стјуарди или стјуардеси :lol: :lol: :lol:
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Воздухопловни документарци

Postby alvarhanso » 24 Aug 2012, 13:43

Мраз служат... џин и тоник... не баш. :lol:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27064
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Воздухопловни документарци

Postby Canemakedonski » 24 Aug 2012, 13:44

Добро, разбирливо, Аљаска... Туку да не ги служат пилототе со чај со рум :shok:
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Воздухопловни документарци

Postby alvarhanso » 24 Aug 2012, 13:47

Овие оперираат на северните територии на Канада.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 27064
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Воздухопловни документарци

Postby Canemakedonski » 24 Aug 2012, 13:51

alvarhanso wrote:Овие оперираат на северните територии на Канада.Иста клима.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Воздухопловни документарци

Postby Skopjeair » 20 Sep 2012, 09:39

I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3184
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Воздухопловни документарци

Postby dragan_mig31 » 20 Sep 2012, 10:53

Многу погрешни информации има у документарниов.Се глеа дека е пристрасен :)
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22400
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Re: Воздухопловни документарци

Postby Canemakedonski » 30 Oct 2012, 20:41

Black Buck мисии од војната за Фолкландски острови:

Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Re: Воздухопловни документарци

Postby dragan_mig31 » 31 Oct 2012, 11:22

♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22400
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

PreviousNext

Return to Галерија и линкови / Gallery and links

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests