Бони-Ер

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.

Re: Бони-Ер

Postby Bobo » 04 Aug 2013, 15:16

Сите 4 се ова :D Али ептен добри ќумбиња се :D
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8011
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Бони-Ер

Postby KVARK » 04 Aug 2013, 18:20

Не ве понесоа во акција?
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
User avatar
 
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 22:39
Location: New Foxсиче!

Re: Бони-Ер

Postby Bobo » 04 Aug 2013, 18:44

Не,требаше да ги сликаме и на полетување и на слетување ама не стигнавме и сликавме само на слетање.Ес да се момците многу фини и све али не би летал у ова да ми кешираат :D
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8011
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Бони-Ер

Postby KVARK » 04 Aug 2013, 18:53

Вуна, а? :D Богами, не знам ниту јас дали би се качил.
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
User avatar
 
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 22:39
Location: New Foxсиче!

Re: Бони-Ер

Postby Skopjeair » 04 Aug 2013, 23:58

Bobo wrote:Не,требаше да ги сликаме и на полетување и на слетување ама не стигнавме и сликавме само на слетање.Ес да се момците многу фини и све али не би летал у ова да ми кешираат :D


Ти ни во Цесна не би летал ....
I fly BELL 206 when I am sober!
Skopjeair
H.M. MURDOCK
H.M. MURDOCK
User avatar
 
Posts: 3182
Joined: 12 Oct 2006, 09:23

Re: Бони-Ер

Postby Bobo » 05 Aug 2013, 00:32

Ни у тоа :mrgreen:
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8011
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Бони-Ер

Postby Falcon » 24 Aug 2013, 03:07

Bobo wrote:Сите 4 се ова :D Али ептен добри ќумбиња се :D

Mislam deka imaat 6.
Falcon
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 808
Joined: 06 Mar 2008, 19:59
Location: Macedonia

Re: Бони-Ер

Postby IgorMKD » 24 Aug 2013, 18:20

KVARK wrote:Вуна, а? :D Богами, не знам ниту јас дали би се качил.


Јас еднаш летав, многу многу одамна... Негде 2002 или 2003 г. ако не се лажам... Краток лет Пеширово - Каратманово... Летот беше прекрасен и авионот делува многу стабилно и сигурно во воздух. Сепак, малку се исплашив кога слегов од тој Ан-2 и при обиколка на истиот забележав дека една од сајлите со која се управува кормилото на вертикалецот беше оштетена (од 4-5 жици кои ја чинат сајлата кормилото се држеше на една или две)...
"Igor, dojde vreme skoloto da e posledna sansa za onie koi nemaat nikakov drug talent ;)".
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15296
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: Бони-Ер

Postby Trpkovski Vladimir » 25 Aug 2013, 07:11

Тој сигурно летал уште десет години пред некој да ја замени сајлата. :) :)
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5533
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: Бони-Ер

Postby Bobo » 27 Aug 2013, 14:20

Image
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8011
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Бони-Ер

Postby Trpkovski Vladimir » 14 Aug 2017, 06:53

Постои уште оваа фирма или се угасна како и се друго што вреди кај нас.
Немаме никакви вести од неа веќе неколку години.
"Тонеме се подлабоко , моралот ни е на висина" - Извод од историскиот филм "Доброволци"

Paluba Info - Forum o naoružanju i vojsci...
Trpkovski Vladimir
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5533
Joined: 17 Jan 2008, 19:22
Location: Tetovo

Re: Бони-Ер

Postby Bobo » 14 Aug 2017, 14:25

Лета активно. Бар колку што може да видам од нивниот профил на FB
Never Drive Faster Than Your Guardian Angel Can Fly!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8011
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Бони-Ер

Postby Марко СВ.Н. » 14 Aug 2017, 14:34

Постои, овој месец скоро секоe сабајле ме будат :lol:
Марко СВ.Н.
Капетан на B747
Капетан на  B747
User avatar
 
Posts: 1014
Joined: 24 May 2013, 19:32
Location: Свети Николе

Re: Бони-Ер

Postby karamba » 14 Aug 2017, 15:58

Пред некој ден над Крушево и околија работеле, било мерак и пол тоа за гледање а бога ми и слушање :)
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 10944
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Previous

Return to Фотографија и спотери / Photography and spotters

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron