Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 29 Mar 2019, 18:26

James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 29 Mar 2019, 18:45

Dobar :lol:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28964
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 29 Mar 2019, 20:31

Фино им влезе со зезањево :lol:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13413
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 04 Apr 2019, 14:30

Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1855
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 04 Apr 2019, 16:25

Вељо wrote:https://sportski.mk/%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%83%D1%82-%D0%B2%D0%BE-%D1%83%D1%84%D1%86-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B3%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BE/

Ај, ај, ај како го откажа бреее му легна на десно кроше ко кец на десетка, рангаууу :twisted:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13413
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 10 Apr 2019, 14:59

Ne e za onie so poslab stomak...39:45:I komentarot na Captain Obvious...:roll:

"I think - she may be hurt..."


Image

:roll: :glava_vo_zid:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40927
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 10 Apr 2019, 21:03

Uf.... :shock: :?
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28964
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 12 Apr 2019, 18:50

Povtorno - ne e za onie so slab stomak...

https://twitter.com/SamuHernando/status ... 9030562817
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40927
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 12 Apr 2019, 19:38

Zena e ova?
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1855
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 12 Apr 2019, 19:42

Taka velat...so Francuskinjite nikad ne se znae - podlakavi se od Francuzite...:lol:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40927
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Вељо » 12 Apr 2019, 19:49

Da ne e nekoj trans gender posho i oni mozat da se takmichat vo zenska konkurencija...
Вељо
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1855
Joined: 13 Apr 2011, 18:17

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Iko » 12 Apr 2019, 19:58

Te ja dotichnata...do 2011-ta nastapuvala za rodniot Kamerun, pa potoa se do sega za Francija...

Image
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40927
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 23 Apr 2019, 11:06

https://informer.rs/sport/fudbal/432416 ... EVA__Mbape

Mbape trca 40 km/h be mu ebam piperot. Puuu
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 23 Apr 2019, 11:20

James wrote:https://informer.rs/sport/fudbal/432416/video-nije-munja-ali-seva-mbape-brzi-bolta-istrcao-najbrzi-sprint-istoriji-fudbala?ref=aklamator&utm_source=aklamator_com&utm_medium=blic_rs_vesti_feed&utm_campaign=_VIDEO__NIJE_MUNJA__ALI_SEVA__Mbape

Mbape trca 40 km/h be mu ebam piperot. Puuu


Го гледав неколку пати овој напад и голов денојве, дури вака кога го гледаш издвоено се гледа дека е стварно струја Килијанчо, на самата утакмица кога е дел од целиот настан не го приметив баш ама вака е ептен уочливо, ги пројде монаковци ко брзи воз :) и во спортски дух не славеше против својот поранешен тим, дечкито има врвни перформанси и постигнати резултати за својата возраст :bravo:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13413
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 01 May 2019, 20:44

Iker Kasiljas doziveal srcev udar. Na tolko pregledi, bakraci, kontroli, sportist od malecok i cvrc.
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 01 May 2019, 23:11

James wrote:Iker Kasiljas doziveal srcev udar. Na tolko pregledi, bakraci, kontroli, sportist od malecok i cvrc.

Добро поминал имаше изјава прееска дека е ОК.., све бива друже :roll:
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13413
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby alvarhanso » 04 May 2019, 18:40

https://www.24fudbal.com.mk/vesti/32024 ... tana-video

ц, ц, ц, ц, ц, ц.... говеда. :evil:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28964
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby Zoran MAF » 04 May 2019, 18:44

alvarhanso wrote:https://www.24fudbal.com.mk/vesti/32024/fanovite-na-liverpul-go-sramat-klubot-vo-barselona-frlaa-lokalni-ziteli-vo-fontana-video

ц, ц, ц, ц, ц, ц.... говеда. :evil:
Само пречек у Москва , па да видат како се плива у ледена река.
Mijak 2
Si vis pacem, para bellum. Хочешь мира - готовься к войне
Zoran MAF
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 6236
Joined: 02 Jul 2014, 18:44

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby karamba » 04 May 2019, 18:54

Буљаши, па кога ќе налетаат на некој со влакна у носот па меѓу рогови кога ќе изедат неколку директи крив им е курле после ебате пациентите
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
User avatar
 
Posts: 13413
Joined: 26 Jun 2009, 22:07
Location: Skopje,R.Makedonija

Re: Спорт - МАФ обложувалница

Postby James » 04 May 2019, 19:05

Sljam
James
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 7319
Joined: 30 Jun 2011, 16:07

PreviousNext

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron