Аеродром Скопје/Петровец GoogleEarth 28.07.2009 (фотографии)

Место за интересни фотографии, видеа и линкови.
A place for interesting photos, videos and links.

Аеродром Скопје/Петровец GoogleEarth 28.07.2009 (фотографии)

Postby Avijaticar » 22 Dec 2009, 02:40

Пошто на GoogleEarth подолго време имавме една иста слика од Александар Велики конечно имаат update и тоа со прилично свежа слика од 28 јули 2009. Познавајќи ја старата одма на прв поглед се забележуваат некои промени

Imageсеа знаеме каде ни ги сокрија сухоите :P
Image


и втората новост се скоро набавените полициски хеликоптери каде лесно се препознаваат двата со ирачката шара :)
Image
Avijaticar
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 419
Joined: 08 Aug 2007, 00:21

Postby dragan_mig31 » 22 Dec 2009, 02:47

знаевме уште истиот ден каде ги однесоа сухоите :P
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22511
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Postby Avijaticar » 22 Dec 2009, 02:51

Има нешто ново и малkу југоисточно од тука, нешто што претходно немавме шанса да го зирнеме...

Image


пошто еве веќе е јавно, па нешто што мене ми фати око :) интересна локација со неколку доста големи отвори...
Image
(кликнете на сликите за поголеми)


па ако види некој уште нешто ново во овој update на GoogleEarth нека сподели...

поздрав
Avijaticar
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 419
Joined: 08 Aug 2007, 00:21

Postby Avijaticar » 22 Dec 2009, 02:52

dragan_mig31 wrote:знаевме уште истиот ден каде ги однесоа сухоите :P


точно ама не сите...ипак и на слика да се види малце од по одозгора :D
Avijaticar
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 419
Joined: 08 Aug 2007, 00:21

Postby AlexGreat » 22 Dec 2009, 03:15

na kolku vreme googlearth ja osvezuva planetava???
na site mesta ili poedinecno nekoi?
i kakvi se tie otvori?
i kaj bea suhoite?
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
User avatar
 
Posts: 9311
Joined: 05 Mar 2009, 22:18

Postby IgorMKD » 22 Dec 2009, 09:49

Avijaticar wrote:Има нешто ново и малkу југоисточно од тука, нешто што претходно немавме шанса да го зирнеме...

Image


пошто еве веќе е јавно, па нешто што мене ми фати око :) интересна локација со неколку доста големи отвори...
Image
(кликнете на сликите за поголеми)


па ако види некој уште нешто ново во овој update на GoogleEarth нека сподели...

поздрав


Ех, ех, ново... Дренов Дол е поранешна ПВО база на ЈНА а денешна на АРМ... Ништо ново или сензационално нема таму сем што целиот комплекс делува импресивно.
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15367
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Postby AlexGreat » 22 Dec 2009, 11:48

SAM системите се извадени..тури му пепел..
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
User avatar
 
Posts: 9311
Joined: 05 Mar 2009, 22:18

Postby Avijaticar » 22 Dec 2009, 13:16

целата дискусија ми е за google earth па за таму мислев дека е ново иначе овие инсталации знаеме од кое време се :wink:
Avijaticar
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 419
Joined: 08 Aug 2007, 00:21

Postby IgorMKD » 22 Dec 2009, 14:01

Pa sega... :) Dobro oko i informiran um mozat mnogu taze noviteti da vidat i na prvata slika. Nema da pojasnuvam, koj svati, svati :)
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
User avatar
 
Posts: 15367
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје

Re: Аеродром Скопје/Петровец GoogleEarth 28.07.2009 (фотогра

Postby Bobo » 23 Oct 2010, 16:05

Многу интересно ова гугл...има едно горе може да вратиш време и да глеаш од 2000,2001,2002 слики...зависи кој дел од Македонија го глеаш
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8425
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Аеродром Скопје/Петровец GoogleEarth 28.07.2009 (фотогра

Postby Phalanx » 26 Oct 2010, 17:49

Evo edna fotka od Alexander the Great International (so bing)

ImageAma znaeti li koj aerodrom e naj ubav? Punta Cana International vo domenikanskata republika! Sam bil ova godina tamo i da vi kazam nogo ubav aerodrom. Nema taj aerodrom prozori i nema vrati!

levo e pato so taksina a desno e ceck in
Image


evo kako izdledat krvovite na ovi aerdorom
Image
Phalanx
Падобранец
Падобранец
User avatar
 
Posts: 11
Joined: 24 Oct 2010, 20:57

Re:

Postby MaKoM » 26 Oct 2010, 19:26

IgorMKD wrote:Pa sega... :) Dobro oko i informiran um mozat mnogu taze noviteti da vidat i na prvata slika. Nema da pojasnuvam, koj svati, svati :)


Се гледа нешто како антена за некои работи што официално ги немаме....дали моето око е добро и добро сум информиран.
...shoveling shits up the hill...
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 18:07
Location: Strumica R. Makedonija

Re: Аеродром Скопје/Петровец GoogleEarth 28.07.2009 (фотогра

Postby Bobo » 26 Oct 2010, 20:38

Што те информирале?
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8425
Joined: 26 Oct 2007, 20:16

Re: Аеродром Скопје/Петровец GoogleEarth 28.07.2009 (фотогра

Postby Bobo » 25 Feb 2013, 10:44

Пак има нов ап-дејт на слики од цела Македонија,вооедно и од Lwsk
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
User avatar
 
Posts: 8425
Joined: 26 Oct 2007, 20:16


Return to Галерија и линкови / Gallery and links

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron