Пад на српски воен авион од типот Ј-22 (Орел)

Факти, причини и последици од авионските несреќи.
Facts, reasons and outcomes from aircrash investigations.
Post Reply
User avatar
Blagojce
Падобранец
Падобранец
Posts: 78
Joined: 01 Sep 2006, 08:58
Location: S. Beranci, Bitolsko Makedonija
Contact:

Пад на српски воен авион од типот Ј-22 (Орел)

Post by Blagojce »

Militray aircraft crashes in Vojvodina

BELGRADE -- An Eagle military aircraft has crashed without exploding near Čenta on the road to Sakule, B92 understands.

The pilot was able to eject, and no-one is believed to have been injured in the incident.

The Serbian Airforce plane came down at around 11:00 CET near Zrenjanin. No other details about the accident are known as yet.

The airforce and the Serbian Army’s Anti-Aircraft Defense has 33 Eagle aircraft in four basic combat, training and reconnaissance versions.

http://www.b92.net/eng/news/society-art ... v_id=50422
Sekoga i sekade prvi
User avatar
BORG
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1328
Joined: 15 Jul 2006, 23:09
Location: YYZ Toronto -Mississauga ON
Contact:

Post by BORG »

Srušio se avion srpskog vazduhoplovstva
Pilot se katapultirao
Avion Vazduhoplovstva Srbije orao J-22 srušio se oko 11 časova 50-ak kilometara severoistočno od Beograda, u blizini mesta Baranda u blizini Zrenjanina. U toku je potraga za pilotom aviona koji se spasao katapultiranjem. Uzrok pada aviona je još uvek nepoznat Očekuje se da u toku dana budu saopšteni razlozi nesreće.


Vazduhoplovstvo i protivvazduhoplovna odbrana Vojske Srbije u naoružanju je imalo 33 aviona orao u četiri osnovne borbene, nastavne i izviđačke verzije. Prema jos nezvaničnim informacijama, jedan orao srušio se danas u blizni Zrenjanina. Reč je, najverovatnije o borbenoj verziji - jurišnom jednosedom orlu J-22. Srpska avijacija koristi 16 jednosedih jurišnih verzija J-22, sedam dvosedih nastavnih verzija NJ-22, osam jednosedih izviđačkih aviona IJ-22 i dva dvoseda izviđačka aparata INJ-22. Gotovo svi avioni u operativnoj upotrebi nalaze se u sastavu 98. avijacijske baze u Kraljevu. Jurišne i nastavne verzija tog aviona, zajedno sa dva aviona G-4 Supergaleb, čine 241. lovačko-bombardersku avijacijsku eskadrilu. U sastavu 2. izviđačkog avijacijskog odeljenja 98. avio baze nalazi se osam jednosedih i dva dvoseda izviđača. Jedan J-22 leti u sastavu Sektora za letnja ispitivanja (bivši VOC) Tehničko-opitnog centra u 204. avio bazi u Batajnici. Avion, takođe, najčešće predstavlja srpsku avijaciju nastupajući na brojnim aero-mitinzima u inostranstvu. Značajan broj letelica tog tipa je prizemljen i nalazi se često i godinama u Remontnom zavodu Moma Stanojlović . To se naročito odnosi na flotu dvosedih nastavnih orlova NJ-22 među kojima, trenutno, nema ispravnih aparata. Od ukupno deset izviđačkih letelica tipa Orao (IJ) pouzdano se zna da se aktivno koriste četiri aviona, tri jednoseda (IJ-22) i jedan dvosedi avion (INJ-22). Znatno veći stepen ispravnosti prisutan je među Orlovima 241. eskadrile u Kraljevu.

izvor pink
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15403
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Post by IgorMKD »

Go slikav 20 min. pred da padne :shock:
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35622
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

IgorMKD wrote:Go slikav 20 min. pred da padne :shock:

ozbilno?daj nekoja slika ako ne e problem
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15403
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Post by IgorMKD »

Najozbilno... Aj za nekoj cas ke prikacam :lol:
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15403
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Post by IgorMKD »

Bese nenadejno, malku visoko i mnogu bese brz... Me iznenadi pa zatoa slikata e takva kakva e... Snimeni severno od Krusevac pred da ja opravi na sever. Samo 20-30 min podocna mi javija deka Orao padnal kaj Baranda.

Image
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Post by KVARK »

Дали мене тоа ми се чини или навистина носи два "живи" маверика?
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 35622
Joined: 04 Aug 2006, 14:01
Location: Југославија
Contact:

Post by dragan_mig31 »

уф греота бе :cry: :cry: али жива среќа пилотот е жив.иначе кварк да носи маверици и тоа живи али мене ме занима до коа им е ресурсот на овие маверици????
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
User avatar
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 23:39
Location: New Foxсиче!
Contact:

Post by KVARK »

dragan_mig31 wrote:али мене ме занима до коа им е ресурсот на овие маверици????
Мислам дека им е од поодамна истечен...

Плус тоа мислам дека само помал дел од Ј-22 се опремени за да ги користат. Значи кај помал дел од нив е вграден системот за водење (палица, монитор и слично).
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15403
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Post by IgorMKD »

Aj da vi raskazam kako se desi slikava :D Vozam jas nakaj Kraljevo i u eden moment od nebo ponira J-22 so nesto "belo" pod desnoto krilo. Scena face-to-face :D Potoa sleduvase nisko brisenje nad edno pole i strmno kacuvanje nagore i zaokret za povtoruvanje na istata postapka... Vo megjuvreme jas si zastanav i se namestiv.... Samo ovoj pat ne se spusti kon mene tuku preleta nad mene (tuka go straknav) i po edno 200 metri pak poniranje, nisko brisenje i strmno iskacuvanje. Mislam deka uvezbuvase simulirano gagjanje na zamislena cel. Potoa fraerot opravi na sever (verojatno na poligonot Centa). E sega dali ja ispukal raketava ili so nea tresnal ne znam a ne veruvam deka nekoj toa i ke go kaze zasto ne e bas umno da se priznae deka avion so AGM-65 pod krilo se zdrvil na 100 metra od selo... :D Milo mi e sto pilotot e OK, toa e vazno a 25114 e potrosna roba :twisted:
User avatar
stavre
Падобранец
Падобранец
Posts: 61
Joined: 24 Jan 2008, 02:51
Location: skopje
Contact:

Post by stavre »

a koga se slucila ovaa nesreka bas mi e drago sto pilotot e ziv
User avatar
IgorMKD
Астронаут
Астронаут
Posts: 15403
Joined: 23 Nov 2006, 14:06
Location: Автокоманда, Скопје
Contact:

Post by IgorMKD »

Vo sredata.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests