Катче за секој ден - добри слики (1 слика = 1 мислење)

За оние кои ги интересираат фотографските техники и џаболебарење на аеродромите.
For those who are interested in the technics of photography and like to spend time near airports.

Катче за секој ден - добри слики (1 слика = 1 мислење)

Postby Scylla » 12 Sep 2006, 14:54

Тука ставајте интересни слики кои ќе ги начекате на некоја страна.
Last edited by Scylla on 22 Jan 2009, 22:51, edited 1 time in total.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Postby Scylla » 19 Sep 2006, 15:08

dragan_mig31 wrote:
kaj vide be deka se ameriknski?????BELGIJSKI F-16 AML BLOCK 25 SE


Прочитајте чии се.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Postby Scylla » 19 Sep 2006, 15:23

Кај го гледаш знамето не ми е јасно. Ги гледаш буквите NE горе?
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Postby dragan_mig31 » 20 Sep 2006, 00:03

EVE TI SCILA DA VIDIS SO TI ZBORAM

Image
♥Мuammar Muhammad Abu Minyar al-Gaddafi♥
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22459
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Postby igor_mk » 23 Sep 2006, 10:05

E OVA E NESTO :D

Image
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 15:49
Location: Скопје - Македонија

Postby avijacijamk » 23 Sep 2006, 12:02

Ова ме потсети на машина за мелење месо, во месарница. :lol: :lol: :lol:
Премногу анализа доведува до парализа!!!
http://www.avijacija.com.mk
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 12:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Postby fly_macedonia » 23 Sep 2006, 12:13

Леле, не дај Боже некој по грешка да го упали моторот :lol: :lol: :lol:
Зачленете се на VATSIM
fly_macedonia
Спортски пилот
Спортски пилот
User avatar
 
Posts: 373
Joined: 04 Aug 2006, 18:09
Location: Скопје, Р. Македонија

JAT

Postby BORG » 27 Sep 2006, 16:16

ImageImage
BORG
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 1328
Joined: 15 Jul 2006, 22:09
Location: YYZ Toronto -Mississauga ON

Postby igor_mk » 28 Sep 2006, 16:01

Image
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 15:49
Location: Скопје - Македонија

Postby igor_mk » 28 Sep 2006, 16:26

Слики од охридскиот аеродром
Image
Image
Image
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 15:49
Location: Скопје - Македонија

Postby igor_mk » 28 Sep 2006, 16:34

ниско

Image

Image

Image

Image
Kolku poveke stari idei imas tolku poveke novi ke mozes da sozdades.
igor_mk
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 454
Joined: 22 Sep 2006, 15:49
Location: Скопје - Македонија

Postby MaKoM » 03 Oct 2006, 20:49

Image
...shoveling shits up the hill...
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 18:07
Location: Strumica R. Makedonija

Postby MaKoM » 03 Oct 2006, 20:50

Image
Image
...shoveling shits up the hill...
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 18:07
Location: Strumica R. Makedonija

Postby Scylla » 03 Oct 2006, 20:51

Шинуков владее! (што би рекол драган). Ептен добра ситуација. Многу интересно.

Инаку вторава мислам дека е G222 германска а инцидентов е во Сараево, ама не сум сигурен.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Postby KVARK » 04 Oct 2006, 08:56

Е ова со Украинскиве Flankeri, до сега го немав видено. Дали некој знае како се случило ова?
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
User avatar
 
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 22:39
Location: New Foxсиче!

Postby dragan_mig31 » 04 Oct 2006, 12:04

glejte ova!


Image
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22459
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Postby avijacijamk » 04 Oct 2006, 13:16

ajjjjjjjjjjjj какви ликови не се нормални...
Премногу анализа доведува до парализа!!!
http://www.avijacija.com.mk
avijacijamk
Капетан на А380
Капетан на А380
User avatar
 
Posts: 2476
Joined: 18 Jul 2006, 12:23
Location: Skopje, Republic of Macedonia

Postby dragan_mig31 » 04 Oct 2006, 14:01

Image
Image
Image
Image
Image
dragan_mig31
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 22459
Joined: 04 Aug 2006, 13:01
Location: Југославија

Postby KVARK » 04 Oct 2006, 14:14

Ова Анов и Утвата хрватска се ептен откачени. Анот е бомбардер со бомби направени од бојлери, а утвата е јуришник и носи 4 зољи под крилата. Уште да видите каков е нишанот, ко на авион од прва светска војна :D
Останете желни за знаење! Останете несериозни!

Стив Џобс
KVARK
Политички комесар
Политички комесар
User avatar
 
Posts: 3753
Joined: 06 Aug 2006, 22:39
Location: New Foxсиче!

Postby Scylla » 04 Oct 2006, 14:16

Некаде читав дека Ан-от бил купен од хрватската дијаспора за војната по распадот. И ред други работи финансирале хрватите од странство. Башка оружјето од Источна Германија.
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.
Scylla
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 4913
Joined: 12 Jul 2006, 02:21
Location: Лозана

Next

Return to Фотографија и спотери / Photography and spotters

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest