NO COMMENT...

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.

NO COMMENT...

Postby brynner » 08 Oct 2009, 03:00

I am not afraid of crashing, my secret is... just before we hit the ground, I jump as high as I can.
— Bill Cosby
brynner
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2542
Joined: 21 Jun 2007, 13:25

Postby Зоран » 08 Oct 2009, 17:58

ne posakuvaj na blizhniot svoj toa shto nejkesh tebe da te najde

nacija koja ima njamnogu tv propagatori go pravi toa vaka
Зоран
Mодератор
Mодератор
User avatar
 
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

Postby Црн барон » 31 Oct 2009, 20:09

Се мислев каде, па решив овде:
Image
:oops: :oops: :oops:
Image
''Доколку се пробијат тенковите, по нив доаѓа и победата!'' Хајнц Гудеријан
Црн барон
Командир на Т-72
Командир на Т-72
User avatar
 
Posts: 1042
Joined: 04 Jul 2009, 12:31
Location: Струмица, МАКЕДОНИЈА

Postby alvarhanso » 31 Oct 2009, 20:20

Лaнсирање на Ares I-X (Галерија)? Не разбирам. Мислам дека на линков има друга сторија.
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28184
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Postby CAVOK » 01 Nov 2009, 12:50

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Od taa cesmata bogami ubava voda teci.
CAVOK
Капетан на B737
Капетан на B737
User avatar
 
Posts: 415
Joined: 18 Mar 2008, 11:23

Postby Canemakedonski » 01 Nov 2009, 16:57

alvarhanso wrote:Лaнсирање на Ares I-X (Галерија)? Не разбирам. Мислам дека на линков има друга сторија.

Ништо. Статичко тестирање на првиот степен на Арес 1 и системот за спасување на новиот космички брод Орион пред лансирањето на Арес 1 - X.
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Postby brynner » 03 Nov 2009, 12:02

Мјунисипалити ин инглиш: http://www.opstinabutel.com/default_uk.htm

:bravo: :bravo: :bravo:
I am not afraid of crashing, my secret is... just before we hit the ground, I jump as high as I can.
— Bill Cosby
brynner
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2542
Joined: 21 Jun 2007, 13:25

Postby Iko » 03 Nov 2009, 17:12

Lele lele uzasja..... :roll:
Iko
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 40030
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA

Postby Canemakedonski » 03 Nov 2009, 19:41

Mi lowe this site. Mi woting fo best nomber an site of the Centyry

:bravo: :bravo: :bravo:
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Postby Canemakedonski » 03 Nov 2009, 19:44

А во случај да сте згубени, на ова страна има и мапа:
http://www.opstinabutel.com/Indeks_MK.htm
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Postby alvarhanso » 04 Nov 2009, 16:27

Please bee patients. Хи Хи Хи Хи Хи... каков пациент. :D

А богами и сајтчево е некако Готик... што рака на срце, и не така лошо и прилега на општината.

http://opstinabutel.com/gradonacalnik_mkd.htm
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28184
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Postby alvarhanso » 04 Nov 2009, 19:42

Од попладнево:

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Општина Бутел престанува со објавување на својата ВЕБ страна.

Новата страна ќе биде објавена во најскоро време.

WEB page is under RECONSTRUCTION

:D
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28184
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Postby Canemakedonski » 04 Nov 2009, 20:20

Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Postby Canemakedonski » 04 Nov 2009, 20:22

alvarhanso wrote:WEB page is under RECONSTRUCTION

:D


Замена на каросерија, шасија и мотор :twisted: :twisted: :twisted:
Canemakedonski
Капетан на SR-71 Blackbird
Капетан на SR-71 Blackbird
User avatar
 
Posts: 5835
Joined: 11 Nov 2006, 22:12
Location: Prilep

Postby Зоран » 04 Nov 2009, 20:30

Canemakedonski wrote:
alvarhanso wrote:WEB page is under RECONSTRUCTION

:D


Замена на каросерија, шасија и мотор :twisted: :twisted:

:twisted:


Сетисе на полицаецот од АЛО АЛО лохг дистанц дук.
Зоран
Mодератор
Mодератор
User avatar
 
Posts: 14550
Joined: 31 Jan 2008, 19:20

МЈУНИСИПАЛИТИ ОФ БЈУТЕЛ ОФИШ‘Л УЕБСАЈТ...

Postby brynner » 05 Nov 2009, 02:13

http://www.time.mk/read/d804ed4a0f/a23c ... title.html
Алфа ТВ wrote:... Комични граматички и правописни грешки во англиската верзија на веб сајтот на Општина Бутел се најновата забава за македонските интернет корисници. Веб страната на општината, која на странските инвеститори треба да им го претстави Бутел, е преполна со јазични киксови под нивото на основни познавања на англискиот јазик.

Според она што стои на сајтот, тој бил номиниран и за најдобар веб-сајт на светот. Презентацијата на Бутел стана вистински интернет хит, а за само еден ден, сајтот од разонода го отвориле повеќе од десет илјади посетители.

Никој во општина Бутел денеска не сакаше да даде изјава за случајот со веб-страницата. Човекот кој го изработувал сајтот, според општинарите, веќе не работи овде.

Општината денеска излезе со нивна верзија, според која хакери упаднале на сајтот и го измениле за да ја дискредитираат локалната власт. Упадот, според општината, е ограничен само на англискиот превод на страницата. Градоначалникот Латиновски вели дека многу брзо ќе вработат нов човек задолжен за интернет, кој ќе изработел и нова веб-страна...
I am not afraid of crashing, my secret is... just before we hit the ground, I jump as high as I can.
— Bill Cosby
brynner
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2542
Joined: 21 Jun 2007, 13:25

Postby brynner » 05 Nov 2009, 03:02

... И еве, драги гледачи, уште еден гаф во истиот стил:

Image

Изворен сајт: http://www.feder-bau.com.mk/files/al/rrethnesh.aspx

Што?
Каде е врската?
Еве ја врската: http://tinyurl.com/y9msh8v

Ги мрзело да преведат к‘о луѓе, па му свирнале Google Translate, небаре е безгрешен. (Иначе, МК верзија на сајтот повеќе не е достапна... Којзнае зошто ;) )
I am not afraid of crashing, my secret is... just before we hit the ground, I jump as high as I can.
— Bill Cosby
brynner
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2542
Joined: 21 Jun 2007, 13:25

Postby brynner » 05 Nov 2009, 03:10

:lol:

What's the matter, f*ck-face?
What?

Image
I am not afraid of crashing, my secret is... just before we hit the ground, I jump as high as I can.
— Bill Cosby
brynner
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2542
Joined: 21 Jun 2007, 13:25

МОМАЧКО...

Postby brynner » 05 Nov 2009, 14:57

Е, ОВА е момачко...
I am not afraid of crashing, my secret is... just before we hit the ground, I jump as high as I can.
— Bill Cosby
brynner
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
User avatar
 
Posts: 2542
Joined: 21 Jun 2007, 13:25

Re: МОМАЧКО...

Postby alvarhanso » 05 Nov 2009, 15:15

brynner wrote:Е, ОВА е момачко...


Ха, ха, ха.... вајстина момачко. :lol:
..

The future is already here - it's just not evenly distributed
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
User avatar
 
Posts: 28184
Joined: 21 Jul 2007, 12:34
Location: Skopje

Next

Return to Општи муабети / Off topic

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 4 guests