Спорт - МАФ обложувалница

Неврзани работи кои и немаат баш многу врска со авијацијата.
Simple chit chat for things that may not really correspond with aviation.
Post Reply
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: Фудбал

Post by Христијан »

Ааааа голманот е готов али добро играа,кога ја земаше топката некој од бразилците веднаш 5-6 фудбалери од Северна Кореја го затвараа.Добар гол на Маикон. :D
The only easy day, was yesterday!
User avatar
Iko
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 45754
Joined: 06 Dec 2008, 22:55
Location: Cape Town, RSA
Contact:

Re: Фудбал

Post by Iko »

Iskreno...mene ova Svetsko mi e tapa nekako...shto znam...mozhe deka fudbal nikogash iskreno ne sum sakal (iako go pochituvam kako igra i go gledam ama ne mi e interesen kako drugite timski sportovi koi daleku povekje gi sakam) a mislam pred i se od ona zurlichinjana koi pochnaa da mi idat na zhivci...da ne mozhe chovek na raat asalno da izgleda utakmica....razbiram i pochituvam i kultura i tradicija i se...ama preteraa...zbesnuvam koa kje go slushnam ona zuenje....niti uzhivam niti nishto....a iskreno i utakmicive do sea tapa Dzonson....edino Germanija se pokazha vo pravo svetlo...
User avatar
Христијан
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 2749
Joined: 16 Sep 2009, 23:14
Location: Република Македонија
Contact:

Re: Фудбал

Post by Христијан »

Ова првенство е најнеинтересно од сите до сега што сум ги гледал се надевам дека во втората фаза ке биде поинтересно.
The only easy day, was yesterday!
User avatar
MIKI-basshunter
Спортски пилот
Спортски пилот
Posts: 339
Joined: 06 Nov 2007, 20:30
Location: Велес
Contact:

Re: Фудбал

Post by MIKI-basshunter »

Iko wrote:Iskreno...mene ova Svetsko mi e tapa nekako...shto znam...mozhe deka fudbal nikogash iskreno ne sum sakal (iako go pochituvam kako igra i go gledam ama ne mi e interesen kako drugite timski sportovi koi daleku povekje gi sakam) a mislam pred i se od ona zurlichinjana koi pochnaa da mi idat na zhivci...da ne mozhe chovek na raat asalno da izgleda utakmica....razbiram i pochituvam i kultura i tradicija i se...ama preteraa...zbesnuvam koa kje go slushnam ona zuenje....niti uzhivam niti nishto....a iskreno i utakmicive do sea tapa Dzonson....edino Germanija se pokazha vo pravo svetlo...
во врска со трубите :) кон сите робовладетели :)
„Да не ги држевте како робови со векови сега ќе глеавте на раат фудбал....Сеа трубите у гз ќе ви ги напикаат...Старите викаа шо ќе си посееш тоа ќе жнееш=))“ by stihoven kalibar
-"You can do anything, but not everything."
-"No bastard ever won a war by dying for his country. He won it by making the other poor dumb bastard die for his country."
User avatar
beowulf
Капетан на А380
Капетан на А380
Posts: 1719
Joined: 12 Jul 2009, 23:14
Contact:

Re: Фудбал

Post by beowulf »

Трубат, трубат за да му кажат на светот за апартјајдот што го врши ЈАР врз црнците.Во Африка има приватни поседи со големина колку половина Македонија, после црнците немало да трубат....хах.
I would rather die on my feet than to live on my knees.
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Фудбал

Post by MaKoM »

Трубат трубат , ама вечерва нешто слабо дуваа ... загубија 0-3 од Уругвај и сега нема веке waka waka и нема веке вувузела , сега ке гледаат како некој друг игра фудбал, ....они мислеа оти ако се домаќини ке идат понатаму , мај есс ке идат...ајде дома цигани ,главата ми ја надувте ,од вас ке добијам шум на јајца :evil:
...shoveling shits up the hill...
User avatar
AlexGreat
Пилот на Су-25
Пилот на Су-25
Posts: 13296
Joined: 05 Mar 2009, 22:18
Contact:

Re: Фудбал

Post by AlexGreat »

Za toa kolku crncite gi mrazat Anglicanite najveke..ama i site belci ke napisam utre..od prva raka informacii..
Svi ruski ratni ciljevi biće ostvareni, ali postepeno. Pošto se postepeno i menjaju.
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9659
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Фудбал

Post by Bobo »

Go North Korea!!!!!!!!!! :D

Од секад сум навивал за аут сајдери и ми се напраи меракот коа им дадоа гол на Бразилциве а да и голем респект за ШвиЦарска :bravo: :bravo: :bravo:
Image
Ready to take photos!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9659
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Фудбал

Post by Bobo »

Читав денес во весник за голот на бразилецот.Пишуваше дали тој стварно може да постигне гол од таков мртов агол или пак топката стварно нешто не е во ред!
Ready to take photos!
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33348
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Фудбал

Post by alvarhanso »

Bobo wrote:Пишуваше дали тој стварно може да постигне гол од таков мртов агол или пак топката стварно нешто не е во ред!
Може Шаќири ги тренирал. :D Ех, коа ќе ми текне на тој гол... и на фацата на Симан. :D
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9659
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Фудбал

Post by Bobo »

alvarhanso wrote:
Bobo wrote:Пишуваше дали тој стварно може да постигне гол од таков мртов агол или пак топката стварно нешто не е во ред!
Може Шаќири ги тренирал. :D Ех, коа ќе ми текне на тој гол... и на фацата на Симан. :D
http://www.youtube.com/watch?v=vsmYQPBMP8s" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaj ti tekna hahah
Ready to take photos!
User avatar
MaKoM
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 4639
Joined: 04 Aug 2006, 19:07
Location: Strumica R. Makedonija
Contact:

Re: Фудбал

Post by MaKoM »

Пази го само Зоки наш...каков резантен удар ......
...shoveling shits up the hill...
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Re: Фудбал

Post by Valter »

alvarhanso wrote: Може Шаќири ги тренирал. :D Ех, коа ќе ми текне на тој гол... и на фацата на Симан. :D
Кај ти текна...Еден од ретките моменти кога бев не горд ами солзи ми течеа дури,кога со прстот им викаше пссссст на Вембли на тоа Англичаните __________ (внеси било кој кхм кхм збор ).Аууу кој ќеф си напрај тој човек ццццц...

Пс а како беше она легендите на плоштад Аце Шакири ли :D :D :D :D :D :D :D
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
User avatar
karamba
Капетан на Enterprise
Капетан на Enterprise
Posts: 14209
Joined: 26 Jun 2009, 23:07
Location: Skopje,R.Makedonija
Contact:

Re: Фудбал

Post by karamba »

Најјакиот момент во историја на Мак.Фудбалот,Артим стана легенда и воедно го испрати Симан во историјата,браво за Ацката фино што ви текна на тој момент,за нас историски!
П.С Најдобро до сега прво полувреме на светсково првенство Аргентина vs Ј.Кореа 2 наспрема 1 :D ,јаки твоиве Валтер,али ова жутиве книња се :bravo:
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9659
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Фудбал

Post by Bobo »

karamba wrote:Најјакиот момент во историја на Мак.Фудбалот,Артим стана легенда и воедно го испрати Симан во историјата,браво за Ацката фино што ви текна на тој момент,за нас историски!
П.С Најдобро до сега прво полувреме на светсково првенство Аргентина vs Ј.Кореа 2 наспрема 1 :D ,јаки твоиве Валтер,али ова жутиве книња се :bravo:
Конечно да видиме малку добар фудбал и добар резултат!Од оние 1-0 0-1 преку глава ми дојде!Може ке видиме пресврт Хмм :D
Ready to take photos!
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Re: Фудбал

Post by Valter »

karamba wrote: П.С Најдобро до сега прво полувреме на светсково првенство Аргентина vs Ј.Кореа 2 наспрема 1 :D ,јаки твоиве Валтер,али ова жутиве книња се :bravo:
Одличен фудбал нема збор.Ке биде интересно понатаму кога ке се најдеме со твоите лалиња и панцирите на Алвар.Биќе белаја :twisted: :twisted: :twisted:
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
Bobo
Капетан на Bell 412
Капетан на Bell 412
Posts: 9659
Joined: 26 Oct 2007, 21:16
Contact:

Re: Фудбал

Post by Bobo »

Valter wrote:
karamba wrote: П.С Најдобро до сега прво полувреме на светсково првенство Аргентина vs Ј.Кореа 2 наспрема 1 :D ,јаки твоиве Валтер,али ова жутиве книња се :bravo:
Одличен фудбал нема збор.Ке биде интересно понатаму кога ке се најдеме со твоите лалиња и панцирите на Алвар.Биќе белаја :twisted: :twisted: :twisted:
4-1 Тоа е Тоа.Али ипак слабо за Аргентина :se_predavam:
Ready to take photos!
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33348
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Фудбал

Post by alvarhanso »

Ајде Нигеријаааааааааааа!!!!! :bravo:
User avatar
Valter
Капетан на Concorde
Капетан на Concorde
Posts: 3356
Joined: 18 Dec 2008, 19:03
Contact:

Re: Фудбал

Post by Valter »

Ги урочи бре друже Алвар. :D
And on the 8th day, God created the Infantry-and Hell stood at attention!
User avatar
alvarhanso
Тест пилот
Тест пилот
Posts: 33348
Joined: 21 Jul 2007, 13:34
Location: Skopje
Contact:

Re: Фудбал

Post by alvarhanso »

Море да им се исушат нозете! Ако изгубат од ова Атинскиве педерчиња не гледам до крај на првенство фудбал. :evil:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests